Férfi kézi, SEHA-liga: 18 gólos sikert aratott a Veszprém

2014.09.16. 19:26
A veszprémiek 12–9 után állva hagyták ellenfelüket (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda SEHA-liga 5. fordulójában az éllovas MKB-MVM Veszprém hazai pályán 36–18-ra kiütötte a sereghajtó horvát Nexe együttesét.

A papírformának megfelelően jól és erős védekezéssel kezdett a magyar bajnok, hiszen az első kapott gólra a 8. percig kellett várni, addigra pedig Gulyás Péterék már háromszor beköszöntek (3–1).

Tíz perc után Zeitz is belelendült, 7–3-nál időt is kellett kérnie a vendégek mesterének. Sulic lerohanása után már hattal mentek a veszprémiek (12–6), de egy gyors 3–0-s sorozattal lőtávolba kapaszkodott a Nexe (12–9).

Ekkor a 24. percben jártunk, és aligha gondolták a horvátok, hogy a következő találatukra a 42. percig kell várniuk… Pedig így történt, köszönhetően Mikler parádés teljesítményének és a veszprémi védekezésnek, Sulicék viszont nem pihentek, és addigra megduplázták góljaik számát (24–9).

A veszprémi időkérés után ismét tartotta magát a vendégcsapat – ekkor már a vállsérülése után először játszó Alilovic állt a hazai kapuban –, 15-ről 16-ra először tíz perccel a vége előtt jutott a magyar együttes (29–13).

Az 56. percben Kancel is megszerezte első SEHA-ligás gólját, ezzel már 17 volt közte (33–16), a Veszprém pedig végül 36–18-ra diadalmaskodott.

A magyar csapatban Mikler Roland 21 lövésből 12 védéssel jelentkezett, elöl Christian Zeitz termelt a legjobban, hét gólt szerzett.

ADATBANK ITT!

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
5. FORDULÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–RK NEXE NASICE 36–18 (17–9)
Veszprém, 3200
néző. V: Mosorinski, Pandzic
VESZPRÉM:
Mikler – GULYÁS 4, ZEITZ 7, Schuch, NILSSON 5, Terzic 1, Ugalde 4. Csere: Alilovic (kapus), Iváncsik G. 1, Ruesga 1, Ilics 2 (1), Nagy L. 2, Marguc 4 (1), Chema Rodríguez, SULIC 4, Kancel 1. Edző: Carlos Ortega
NEXE: Lelic – CELEBI 4, Bozic-Pavletic 1, Mrdenovic 1, GADZA 5, Vegar 3, Eter 3 (2). Csere: Juzbasic (kapus), Crnic 1, Kreso, Kruzic, Nuic, Sakic, Herceg. Edző: Mahovlic Vjekoslav
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–0, 14. p.: 9–6, 24. p.: 12–9, 41. p.: 24–9, 52. p.: 31–14
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 3/2
Carlos Ortega: –
Középen még szükség van Zeitz és Nilsson fejlődésére, de jól haladnak. Szeretnék köszönetet mondani Schuchnak, aki tegnap nem tudott edzeni kisebb sérülés miatt, de ma mégis tudott játszani.
Mahovlic Vjekoslav: – A mérkőzés előtt aggódtam, hogy nagy lesz a különbség a két csapat között. Nem tudtuk tartani a lépést védekezésben a Veszprémmel. Talán két-három olyan játékosunk van, akik megközelítik a veszprémi szintet. Hat új játékosunk van, akiknek be kell illeszkednie ebbe az új csapatba.