Férfi kézi SEHA-liga: 12 góllal nyert a Veszprém

2014.12.09. 19:26
A játékosok a bemelegítés előtt adományoztak a Báthory István Általános Iskolának (Fotó: Melczer Zsolt, <a href="http://vehirsport.hu/" target="_blank">vehirsport.hu</a>)
A tizedik mérkőzését is megnyerte a SEHA-ligában az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely kedd este 37–25-re győzött hazai pályán a Tatran Presov ellen.

Karácsony közeledtével a veszprémi klub jótékonysági akciót szervezett a Báthory István Általános Iskolában tanuló hátrányos helyzetű gyermekek javára, a játékosokat pedig a kelleténél kicsit tovább hatottá át az ünnepi hangulat. A mérkőzés elején ugyanis néhány gólos előnyt adományoztak az eperjesieknek, akik a két csapat szeptemberi összecsapásán is sokáig jobban álltak.

Akkor a Veszprém végül 32–29-re nyert – úgy, hogy a 47. percben vezetett először –, most pedig még hamarabb fordítani tudott. A szünetben 17–13-at mutatott az eredményjelző Carlos Ortega csapata javára, tíz perccel a vége előtt pedig Iváncsik Gergő találatával már tíz volt közte (31–21).

A magyar bajnok 37–25-ös sikerrel zárta a meccset, az 58. percben ráadásul Lékai Máté is betalált (kínai figurából), így a hazaiak összes mezőnyjátékosa feliratkozott a gólszerzők közé.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
MKB-MVM VESZPRÉM–TATRAN PRESOV (szlovák) 37–25 (17–13)
Veszprém, 4100
néző. V: Cindric, Gonzurek (horvátok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás P. 1, Sulic 4, Schuch 1, ILICS 8 (4), Terzic 1, Ugalde 2. Csere: Mikler (kapus), Iváncsik G. 3, Ruesga 1, A. Nilsson 3, NAGY L. 6, Zeitz 2, G. Marguc 3, Chema Rodríguez 1, Lékai 1. Edző: Carlos Ortega
TATRAN: Krupa – T. Urban 1 (1), KRISTOPANS 6, FURLAN 4, Petro 1, RÁBEK 6, Antl 4 (2). Csere: Kolpak (kapus), Radcenko, L. Urban 1, Pekár, Cíp 2. Edző: Peter Dávid
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–3. 20. p.: 10–8. 27.p.: 15–12. 40. p.: 24–16. 47. p.: 27–21. 53. p.: 32–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4 ill. 3/3
Carlos Ortega:
– Az első félidő elején kicsit még rajtunk volt a hétvégi vesztes mérkőzés nyomása, de sikerült átlépnünk rajta, és azt játszottuk, amit terveztünk. Elégedett vagyok a csapattal, a lehető leggyorsabban felébredtünk.
Peter Dávid: – A legnagyobb problémánk, hogy sok a sérültünk, nem bírtuk végig a tempót ilyen kevés játékossal. A hétvégén is kidőlt három játékosunk, de megpróbáltuk végig tartani magunkat.

1. MKB-MVM Veszprém 10 10 0 0 320–236 30
2. PPD Zagreb 11 8 0 3 292–249 24
3. Vardar Szkopje 9 7 0 2 264–234 21
4. Tatran Presov 10 6 0 4 310–285 18
5. Meskov Breszt 7 5 0 2 207–185 15
6. Metalurg Szkopje 7 4 0 3 160–159 11
7. Nexe 10 3 1 6 249–290 10