Férfi kézi: Robledo visszatért, a vezérletével nyert a Szeged

2014.12.02. 19:33
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójának első mérkőzésén a Mol-Pick Szeged idegenben 35–23-ra legyőzte a Balmazújvárost.

A Balamazújvárosnál bemutatkozott a friss igazolás, a korábbi szerb válogatott Marko Curuvija, míg a szegediekhez visszatért a sérüléséből felépülő Antonio García Robledo. A spanyol játékoson nem látszott meg a kihagyás, már a harmadik percben megszerezte első gólját.

A nyolcadik percig tartották magukat a hazaiak, aztán elhúzott a Szeged, négy perc alatt ötgólos előnybe került, a szünetre pedig kilencgólos előnnyel vonult. A második játékrész is a papírformának megfelelően alakult, és a Tisza-partiak végül 35–23-ra nyertek.

„Remekül éreztem magam, és ennél fontosabb, hogy a csapatból minden játékos így van ezzel. Tényleg jól sikerült a visszatérésem, és szerencsére nem fájt semmim. A második félidőben elkezdtem kicsit fáradni, de ennyi kihagyás után ez természetes. Készen állok a hétvégi megmérettetésre" – mondta a szeptemberi szárkapocscsonttörése után újra játszó átlövő a meccs után.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
KŐNIG TRADE BALMAZÚJVÁROS–MOL-PICK SZEGED 23–35
(11–20)
Balmazújváros, 600 néző. V: Tomecsko-Hunyadi T., Unyatinszki T.
BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – Nagy N., Balázs, FÜLEKI 1, Acusi 4 (3), Bali 4, Csuruvija 3. Csere: Oláh Z. (kapus), OLÁH T. 7, István P., Salamon, Temesvári 2, Kovacech 1, Heiczinger 1. Edző: Füzesi Ferenc
SZEGED: Wyszomirski – PRODANOVICS 6 (3), ANCSIN 5, Mindegia 1, Zubai Sz. 2, ROBLEDO 6, VADKERTI A. 4. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Vranjes 4, Bombac, Källman, Balogh Zs. 3, Parrondo, Velky 4 (2). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 6–10. 20. p.: 9–14. 35. p.: 13–23. 45. p.: 16–30
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5

Füzesi Ferenc: –
Tisztességgel helytálltunk nagynevű ellenfelünkkel szemben. Számunkra a jövő héten kezdődik az igazi nagy küzdelem, amikor hozzánk hasonló kaliberű csapatokkal mérjük majd össze a tudásunkat.
Juan Carlos Pastor: – Igyekeztem minden játékosomnak lehetőséget adni. Nagyon örülök, hogy Robledo visszatérhetett, eredményesen szolgálta céljainkat a meccs.

1. MOL-Pick Szeged 14 14 498–323 +175 28
2. Csurgói KK 13 12 1 375–297 +78 24
3. Balatonfüredi KSE 11 9 2 319–265 +54 18
4. Grundfos Tatabánya KC 11 8 3 258–240 +18 16
5. B. Braun Gyöngyös 13 6 7 349–351 –2 12
6. Orosházi FKSE LINAMAR 11 6 5 305–304 +1 12
7. Mezőkövesdi KC 14 4 1 9 340–372 –32 9
8. Ceglédi KKSE 13 4 9 362–396 –34 8