Férfi kézi NB I: újra kikapott a Fradi, bealudt a Komló

2017.12.02. 19:33
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójában újabb vereséget szenvedett a Ferencváros, a Cegléd legyőzte a Komlót.

A Komló gólszegény mérkőzésen a 45. percben még 11–10-re vezetett, ekkor azonban beindult a ceglédi támadósor, és Tóth Károly találata az 51. percben már 11–17-es állást eredményezett. A végjátékban innentől kezdve már nem sok kérdés maradt, a vendégek nyolc góllal legyőzték a hazaiakat (15–23).Komló gólszegény mérkőzésen a 45. percben még 11–10-re vezetett, ekkor azonban beindult a ceglédi támadósor, és Tóth Károly találata az 51. percben már 11–17-es állást eredményezett. A végjátékban innentől kezdve már nem sok kérdés maradt, a vendégek nyolc góllal legyőzték a hazaiakat (15–23).

A Ferencváros a 8. percig tartotta a balatonfürediek tempóját (4–4), Szita Zoltánék azonban a 15. percre öttel elhúztak (10–5), a 22. percben már nyolc volt közte (16–8), a 42.-ben pedig számolhatott a közönség (22–12). A játék képe drasztikusan ezt követően sem változott, így a Balatonfüred simán, 30–21-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–FTC 30–21 (18–10)
Balatonfüred, 400 néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 2 (1), Karvackij 4, Németh B. 2, TOPIC 4, SZITA 5, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Gerdán, Déber, VARSANDÁN 4 (4), Debreczeni 1, Szemjonov 3, Kemény 1, Horváth L. 1, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
FTC: Zernovic – Benis 1, MARCZINKÓ 5, Benmiloud 2, Rédai 1, Pál G. 1, Pálos 3 (2). Csere: NAGY L. (kapus), Kocsi, GREBENÁR 3, Oláh T. 1, Pordán 1, Bali 1, Nagy M. 1, Bujdosó 1, Mikita. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 6–4. 14. p.: 9–5. 20. p.: 14–7. 25. p.: 17–9. 35. p.: 20–11. 42. p.: 22–12. 48. p.: 24–16. 56. p.: 27–18
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2
Csoknyai István: –
Az első félidei jó játékunkkal megalapoztuk a győzelmünket. Fordulás után már fiatal játékosaink is lehetőséget kaptak, amellyel hellyel-közzel éltek is.
Adorján Gábor: – Gratulálok a Balatonfürednek. Személy szerint szégyellem magam az első félidőben mutatott teljesítményünk miatt. A második félidőben csak némileg tudtuk kozmetikázni az eredményt.

SPORT 36 KOMLÓ–CEGLÉDI KKSE 15–23 (5–6)
Komló, 900 néző. V: Herczeg, Südi
KOMLÓ: GRANIC – Szkokán 3, Obradovic, Szunajko 1, Grünfelder, Jerkovic, Markovics 2. Csere: Selymes (kapus), Balázs, Pribanic 3, Laufer 2 (2), Wéber 2, KATZIRZ 2, Szögi, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
CEGLÉD: PALLAG 1 – Perisics 6 (1), Radovics 2, Dávid, Borsos 1, JUHÁSZ K. 3, Lászlai 2. Csere: Mojszilov (kapus), SZABÓ B. 4, Radnic 2, Megyeri, Hódi, Tóth K. 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 10. perc: 0–1. 15. p.: 3–2. 23. p.: 4–5. 44. p.: 11–10. 51. p.: 11–17
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Kilvinger Bálint: –
Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni.
Nagy Károly: – Tudtuk, hogy a támadásainkkal nem, csak a védekezésünkkel nyerhetünk, úgy is készültünk, és bravúros győzelmet arattunk Komlón.

1. Mol-Pick Szeged 12 10 1 1 388–289 +99 21
2. Telekom Veszprém 10 10 356–196 +160 20
3. Balatonfüredi KSE 12 10 2 329–293 +36 20
4. Grundfos Tatabánya KC 11 9 2 294–243 +51 18
5. Dabas KC VSE 12 7 5 288–321 –33 14
6. Sport36-Komló 12 6 6 280–303 –23 12
7. Eger Eszterházy SZSE 10 5 1 4 208–235 –27 11
8. CYEB Budakalász 10 3 3 4 283–286 –3 9