Férfi kézi NB I: továbbra is hibátlan a Balatonfüred

2017.10.13. 20:24
Hatodik mérkőzésén hatodik győzelmét aratta a Balatonfüred a férfi kézilabda NB I-ben. A Balaton-parti csapat a pénteki játéknapon Gyöngyösön nyert hét góllal. A Tatabánya 14 góllal vert meg az újoncot, az Orosháza megszerezte első pontjait.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
B.BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 24–31 (13–14)
Gyöngyös,
600 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
GYÖNGYÖS: Hudák – Gábori 2, MARKEZ 8, DURIS 4, Martins 2, Mikita, Németh T. 2. Csere: Holló M. (kapus), Lele 3 (2), Kovacsics 1/1, Dumencsics, Urbán, Loncar 2, Tóth M. Edző: Konkoly Csaba
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 3, KASPAREK 7, TOPIC 2, DEBRECZENI 2, Szita 4, Bóka 2. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B. 2, Karvackij 2, Szemjonov 5, Kemény, Varsandán M. 2 (1), Gerdán. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–6. 20. p.: 7–12. 24. p.: 11–13. 36. p.: 14–18. 42. p.: 18–23. 48. p.: 19–25. 54. p.: 21–29
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/1
Konkoly Csaba:
– A remek formában lévő Balatonfüred ellen az első félidei teljesítményért dicséret illeti a srácokat. A második félidei produkció azért fájó különösen, mert nem a megbeszélt felfogásban, mentalitással jöttünk ki a pályára. Ezt követően egyre jobban nyílt az olló, s váltunk egyre bizonytalanabbá.
Csoknyai István: – A két kapusteljesítmény mellett a védekezésünk volt igazán kiemelkedő, jól akadályoztuk meg az ellenfél lerohanásait. Lendületben vagyunk, nagy önbizalommal kézilabdáztunk.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
Gyöngyös,

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–DABAS KC 32–18 (15–10)
Tatabánya,
900 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Harsányi 1, Grigoras 2, JUHÁSZ Á. 3, SZÖLLŐSI SZ. 5, BOZSOVICS 6, VUJOVICS 9 (3). Csere: Dénes, Ilyés, Vrankovic 3, Pásztor Á. 3, Rosta M. Edző: Vladan Matics
DABAS: Holló – Országh 1, Bakos 1, Simovics 1, Slachta, Zakics 4 (2), Halász L. 2. Csere: Kovács P. (kapus), Hajdu T. 3, Pocsai 1 (1), Lókodi 1, SZEITL 3, Bíró B., Lepsényi 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 11. p.: 3–5. 12. p.: 6–5. 25. p.: 12–8. 38. p.: 20–10. 46. p.: 24–12. 52. p.: 29–15
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Matics Vladan:
– A nagy akarás rendre „elviszi” az első tíz percünket. Aztán amikor rendeztük a sorokat, minden összeállt. Végre látványosan is játszottunk. Ám mivel Vranjes foga a meccs előtt gyulladt be, így Szöllősi Szabolcs lázasan játszotta szinte végig a találkozót. Ez férfimunka volt. Megyünk tovább.
Tomori Győző: – Gratulálok a Tatabányának, és sok sikert kívánok neki a nemzetközi kupában. Rólunk csak annyit, támadásban önmagunkat múltuk alul.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CEGLÉDI KKSE 22–18 (10–9)
Orosháza,
400 néző. Vezette: Horváth P., Marton
OROSHÁZA: SZABÓ L. – Pásztor M. 3, Ferenczi, Srsen, Milas 1, Markoszki 2, NÉMETH L. 4. Csere: Knezevics 1, Gyene 3 (3), Z. RADOJEVICS 2, Antal 2, Morva 1, Németh G. 1, Zalai 2. Edző: Buday Dániel
CEGLÉD: Mojszilov – Radovics 1, PERISICS 6 (2), Radnic 3, Szabó B., Borsos 2, Hódi 1. Csere: Pallag (kapus), Juhász K. 1, Elezovics 1, Megyeri, Müller 2, Tóth K., Lászlai 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 6. p.: 3–3. 10. p.: 3–5. 19. p.: 7–6. 23. p.: 8–8. 28. p.: 10–8. 37. p.: 14–10. 43. p.: 17–12. 50. p.: 18–15. 55. p.: 21–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Buday Dániel:
– A dicséreté az első szó. Nagyot küzdöttünk, mindenki hozzátette a magáét. Agresszív, jó védekezésünknek és Szabó Leventének köszönhetjük a sikert.
Nagy Károly: – A védekezésünkkel nem volt túl nagy baj, visszatérő gondunk viszont, hogy nem tudunk belőle gyorsan indulni. A felállt védőfal elleni támadások is hagytak kívánnivalót maguk után.

1. Telekom Veszprém 6 6 216–112 +104 12
2. MOL-Pick Szeged 6 6 200–125 +75 12
3. Balatonfüredi KSE 6 6 178–138 +40 12
4. Grundfos Tatabánya KC 6 4 2 164–138 +26 8
5. Dabas KC VSE 6 4 2 146–160 –14 8
6. Eger Eszterházy SZSE 6 4 2 133–150 –17 8
7. Sport36-Komló 5 3 2 119–124 –5 6
8. CYEB Budakalász 5 1 1 3 127–134 –7 3