Férfi kézi NB I: tízgólos szegedi siker a PLER otthonában

2014.12.13. 19:33
A férfi kézilabda NB I 18. fordulójában a Mol-Pick Szeged 35–25-re nyert a PLER Budapest vendégeként, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

Nem kezdett rosszul a PLER (2–2), de egy hullámvölgy után mire feleszmélt, Källman találatával már hárommal vezetett a szegedi csapat (2–5). A házigazda egészen a 12. percig így is szépen tartotta magát (5–7), akkor azonban Ilyésék egy 4–0-s sorozattal ellépni látszottak (5–11).

A 19. percben időt kellett kérniük a vendégeknek, miután a PLER háromra felkapaszkodott (9–12), de a félidő hátralévő részében csak érvényesítette akaratát a listavezető (14–20).

A fordulás után a hat-hét gólos differencia először a 45. percben változott nyolcra Ancsin találatát követően, majd Balogh góljával hét minutummal a vége előtt már kilenccel vezetett a Szeged (22–31).

A végén már csak az volt a kérdés, meglesz-e a végén a közte tíz, végül ez is összejött a szegedieknek (25–35).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–SPORT 36-KOMLÓ 35–20 (16–10)

Balatonfüred, 500 néző. V: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 5, Grigorjev 4, SZÖLLŐSI BALÁZS 6, Bánhidi 2, Faluvégi 4, Kovacsics 2. Csere: Komendánt (kapus), GERDÁN, Németh B. 2, Győri M. 1, Törteli 1, VILOVSKI 4, Vasvári, LIGETVÁRI 3 (1), Gábori 1. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: Granics – OSZLÁR 5, SEMIKOV 6, Hadziomerovics 2, Radjenovic, Nagy Z., Szögi. Csere: Selymes (kapus), Laufer, Péter-Szabó 1 (1), SZÖLLŐSI BENCE 4, Marcsek, Sebestén 2, Wéber. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–3. 14. p.: 7–3. 19. p.: 10–4. 24. p.: 12–9. 36. p.: 18–11. 41. p.: 18–15. 50. p.: 28–15. 56. p.: 31–17
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/1
Csoknyai István:
– Az első félidőben nem vettük fel a ritmust, és a Komló tapadt ránk. Fordulás után viszont már azt a tempót diktáltuk, amelyet lelkes közönségünk elvárt tőlünk.
Ratko Djurkovics: – Negyven percig tudtuk tartani a lépést a jó Füreddel, utána viszont kezdtünk fáradni, és nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk.

PLER BUDAPEST–MOL PICK SZEGED 25–35 (14–20)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Felhő F., Öcsi T.
PLER: KRÁNITZ – Gyene 4 (3), LEIMETER 4, Kocsi 2, Vadkerti G. 2, Mikita J. 4, Auth. Csere: Váczi (kapus), KEMÉNY 2, Rédai 1, Bak 3 (1), M. Mikita M., Bohács, Leurencz 3, Tóth P., Stranigg. Edző: Hutvágner István
SZEGED: SIERRA – Prodanovics 2 (1), ZUBAI 4, Blazsevics, Källman 3, Ilyés 4, BOMBAC 2 (1). Csere: Wyszomirsky (kapus), Balogh Zs. 5 (1), Vranjes 1, Robledo 2, Vadkerti A. 3, Mindegija, Parrondo 3, ANCSIN 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–5. 14. p.: 5–11. 19. p.: 9–12. 40. p.: 17–24. 50. p.: 22–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Hutvágner István:
– A huszonöt góllal elégedett vagyok, készültünk a következő két mérkőzésre, amelyek létfontosságúak lesznek számunkra.
Juan Carlos Pastor: – Játszottunk két csapattal, összességében egy-egy félidőt, sajnos látszik a csapatomon, hogy hiányzik a pihenés, ennek tudható be, hogy játékunk megy lefelé.