Férfi kézi NB I: tizenkilenc góllal nyert a Veszprém

2019.02.12. 20:07
A Telekom Veszprém hazai pályán 19 góllal nyert a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I-ben. A harmadik helyezett Tatabánya is saját közönsége előtt győzte le a DVTK-Egert.

Nem volt kétséges, hogy a három napja a Barcelonát legyőző Telekom Veszprém csak gyakorlómeccsnek beillő bajnoki találkozót játszik a sok sérültjét nélkülöző Budakalásszal. A vendégcsapatnak persze a teljes keretével sem lett volna esélye a BL-ben vitézkedő hazaiak ellen – és ezzel ugyanígy van az NB I további 11-12 együttese is.

Az is igaz, hogy kedden nem a teljes BL-gárdát küldte harcba David Davis, akinek ügyelnie kell a sztárok pihentetésére, valamint arra is, hogy a tehetséges fiatalok a hasonló összecsapásokon több játéklehetőséget kapjanak. Az edzőnek ez a terve tökéletesen megvalósult, így az ezer veszprémi ínyenc, aki kíváncsi volt a keddi bajnokira, több ifjú tehetség ügyességében gyönyörködhetett. A Veszprémre szombaton BL-rangadó vár Szkopjében.

Nem izzadt meg a bajnoki bronzérmes Tatabánya sem, amely a legutóbbi EHF-kupa-botlása után az Egert fogadta. Vladan Matics edző alakulata is csak gyakorolt egyet, majd a hét végén – miként a Veszprém is – Macedóniába utazik, Bitolában szerepel az EHF-kupa második fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–CYEB BUDALÁSZ 36–17 (18–7)

Veszprém, 1000 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
VESZPRÉM: Mikler – Gasper Marguc 5, Tönnesen 4, Mahé, Blagotinsek 5, Mackovsek 5 (1), Strlek 4 (1). Csere: Palasics (kapus), Terzic 2, Szuharev 3, Ilics 2, Lékai 1, Szűcs, Manaszkov 5. Edző: David Davis
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Fekete, Mazák, Czina, Koller 1, Török 4 (1), Tóth Á. 2. Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Váczi M. 5 (1), Nemes 2, Tóth K. 1, Glück 1, Fazekas 1. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 8. p.: 6–1. 16. p.: 11–4. 24. p.: 14–6. 29. p.: 17–7. 35. p.: 21–8. 39. p.: 25–10. 53. p.: 30–14
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
David Davis:
– A vébé és a BL-hétvége után fontos volt, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a játékidők elosztásában. Szerettem volna lehetőségeket adni azoknak a fiataloknak, akik keményen dolgoznak velünk. Szűcs és Szuharev játékával is elégedett voltam. További célunk volt, hogy ritmusba kerüljünk, hiszen az évad egyik legnehezebb ütközete vár ránk a Vardar Szkopje otthonában szombaton.
Forgács Gyula: – Egyértelmű, sima győzelmet aratott a Veszprém. Sajnos nem volt esélyünk átlövő nélkül, behatárolódott a játékunk. Gyengén kézilabdáztunk, de nálunk szerényebben csak a játékvezetők tevékenykedtek, akik talán túlontúl tisztelték a hazaiakat.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–DVTK-EGER 32–25 (14–13)
Tatabánya,
800 néző. V: Horváth P., Marton B.
TATABÁNYA: BARTUCZ – Pásztor Á. 2, GRIGORAS 5, SIPOS 3, Bozsovics 3, Borzas 2, VUJOVICS 10 (4). Csere: Deményi (kapus), DÉNES, Juhász Á. 2, Nagy B. 1 (1), Rosta M. 2, Ilyés, Vranjes 2, Rozner. Edző: Vladan Matics
DVTK-EGER: LORGER – Takács B. 3 (1), Rédei 1, Kiss G., Hegedűs, Dobó 1, Szepesi 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák 3, BERNATONIS 6, Füzi 3, Vaskó 1, Schmid 3, Molnár B. 2, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
A mérkőzés alakulása. 6. perc: 2–2. 8. p.: 5–2. 16. p.: 8–4. 24. p.: 11–11. 37. p.: 19–15. 47. p.: 25–18. 53. p.: 29–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Az első félidőben még az EHF-kupában a rutintalanságunk miatt elszenvedett vereség járt játékosaim fejében. A szünetben megbeszéltük, hogy a hétvégén újabb európai kupameccs vár ránk, de most csak a bajnoki találkozóra koncentráljunk.
Tóth Edmond: – Az első félidőben enerváltan játszott a Tatabánya, a fordulást követően viszont nemzetközi szinten. Amit elterveztünk, azt részben sikerült megvalósítanunk.

1. Szeged 18 18 635–454 +181 36
2. Veszprém 15 13 2 523–348 +175 26
3. Tatabánya 15 12 1 2 417–357 +60 25
4. Csurgó 15 9 2 4 413–389 +24 20
5. Gyöngyös 16 9 1 6 434–432 +2 19
6. Balatonfüred 15 9 6 393–384 +9 18
7. FTC 15 8 7 388–371 +17 16
8. Komló 15 7 1 7 390–424 –34 15