Férfi kézi NB I: szoros szegedi siker, győzött a Veszprém is

2019.02.02. 19:57
A férfi kézilabda NB I 14. fordulójában a címvédő Mol-Pick Szeged a vártnál szorosabb meccsen, 33–28-ra győzte le idegenben a Budakalászt, a Telekom Veszprém pedig 31–24-re nyert Csurgón.

A Szeged a 9. perc után egy 3–0-s sorozattal 7–4-re ellépett vendéglátójától, majd a 19. percben négy (9–13), a 25.-ben öt (12–17), a szünetben pedig már hét gól volt közte (14–21). Dean Bombac a 38. percben kilencre növelte az előnyt (15–24), de a házigazda ekkor sem adta fel, és addig-addig lopakodott, amíg az 54. percben Török Ádám találatával kettőre zárkózott (27–29)! Ekkor azonban a bajnok megint megrázta magát, és a nyolc gólig jutó Bánhidi Bence vezérletével a végjátékban ismét ellépett (28–33).

A Csurgó a 23. percig tartotta a Veszprém tempóját (9–10), akkor azonban Dejan Manaszkov és Gasper Marguc is belelendült, a 36. percig ketten berámoltak hét gólt, a vendégek pedig pont ennyivel vezettek (12–19). Az olló néhányszor nyolcra is kinyílt a felek között, ám ennél tovább nem, a Csurgó végül héttel kapott ki (24–31).

A Ferencváros mérlege 50 százalékosra romlott, mivel 26–24-re kikapott Egerben. Bár a fővárosi zöld-fehérek a meccs elején többször is vezettek két góllal (6–8), a szünetre így is a hazaiak mehettek kéttalálatos fölénnyel (13–11). A fordulást követően újra a vendégek vették kezükbe a kezdeményezést, és a 42. percre már néggyel elhúztak (16–20). Ekkor időt kértek a hazaiak és az intelmek olyan jól hatottak, hogy az 54. percben már ők vezettek (22–21). A végletekig kiélezett csatában az utolsó tíz másodperc döntött, ekkor a házigazda kétszer is betalált, és 26–24-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ

GYEB BUDAKALÁSZ–MOL–PICK SZEGED 28–33 (14–21)
Budakalász,220 néző. V: Fekete Tamás, Tóth Dávid
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Tóth Á. 1, Leimeter 4, Simon B., Mazák 2, Koller 3, Bohács 2 (1). Csere: Boros (kapus), Váczi M. 4, NEMES 6, Tóth K. 1, Török 5, Simotics, Czina, Glück, Fekete D. Edző: Forgács Gyula
SZEGED: Alilovic – Källman 1, Henigman 3, BOMBAC 4, Gaber 1, Maqueda 3, Sostaric 3 (3). Csere: Marczika (kapus), Canellas 1, Sz. Szunajko 1, Blazevic, Rodríguez, BÁNHIDI 8, Kaspárek 1, Zsitnyikov 4, Sigurmannsson 3 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–5. 18. p.: 10–13. 24. p.: 12–17. 37. p.: 16–24. 45. p.: 21–26. 52. p.: 27–29
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Forgács Gyula: –
Nagyon pozitív mérkőzés volt. Csapatunk ismét átalakult, új munkába fogtunk, és ez kezd beérni. A második félidei játékunkba kapaszkodva dolgozunk tovább.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon sok hibával játszottunk ma támadásban és védekezésben is, mert sok ideig nem voltunk együtt a válogatott miatt. A mai meccsen a legnagyobb probléma a kommunikáció volt.

DVTK-EGER–FTC 26–24 (13–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V: Altmár K., Horváth M.
EGER: Lorger – Lezák 3, Rédei 1, Takács 3 (2), HEGEDÜS M. 3, Dobó 3, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), KISS G., Bernatonis 5, FÜZI 4, Schmid 1, Molnár B. 1. Edző: Tóth Edmond
FTC: Mijatovics – Szakály 3 (1), Oláh T. 3, Schuch, Ordzsonikidze 5, Andjelics 1, PÁLOS 5. Csere: Zernovic (kapus), Tóth J. 1, Imre, Ancsin 5, Bali R. 1, Lukács. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 3–4. 18. p.: 5–7. 24. p.: 9–9. 36. p.: 16–16. 42. p.: 16–20. 48. p.: 20–21. 54. p.: 21–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1
Tóth Edmond: –
Az előzetes taktikai elképzelésekből kevés valósult meg. Rossz játékkal ugyan, de nagy szívvel győztünk. Ez talán értékesebb, mint jó játékkal simán nyerni.
Horváth Attila: – Háromszor nyertük meg a mérkőzést, a végén mégis elbuktunk. Húsz technikai hibával nem lehet pontokat szerezni.

CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 24–31 (11–15)
Csurgó,1100 néző. V: Hargitai, Markó
CSURGÓ: ZAPONSEK – Vasic 4, ASZTRASAPKIN 6, Hadziomerovic, Oslak 1, Cehte, Kovacevic 1. Csere: Balogh T. (kapus), Varjú 3, Vasvári, HANUSZ 4, Toszkics 1, Szeitl 1, Kerkovits 2 (1), Nagy Sz., Farkas T. 1. Edző: Bencze József
VESZPRÉM: Mikler – MANASZKOV 9, Terzic, Mackovsek 3, Blagotinsek 2, NAGY L. 4, Gajic 3 (2). Csere: Sterbik (kapus), Nilsson, MARGUC 7 (5), Strlek, Nenadics 1, Mahé, Kurucz, Dávid M., LÉKAI M. 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 17. p.: 7–7. 28. p.: 10–14. 36. p.: 12–19. 54. p.: 22–29
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/7
Bencze József:
– Hellyel-közzel sikerült a Veszprémmel egy jó meccset vívnunk. Hibáinkat kijavítva a Mezőkövesd ellen, remélem, már az igazi bajnoki formánkban kézilabdázunk majd.
David Davis: – Ez volt az első meccs a világbajnokság után, és egyelőre sok a sérültünk. Nem játszottunk rosszul, elégedett vagyok a győzelemmel és a teljesítményünkkel.