A Szeged három év után újra legyőzte a Veszprémet

2016.10.29. 13:22
Bánhidi Bence fordul be Renato Sulic mellett (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 26–23-ra nyert a Telekom Veszprém ellen a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján. A Tisza-parti csapat három év után tudta újra megverni nagy riválisát.

A legnagyobb honi rangadóra már szerdán elfogytak a jegyek, a hangulatra nem is lehetett panasz az újszegedi sportcsarnokban.

Az irányítók mindkét oldalon jól kezdtek, Aron Pálmarsson távolról lövöldözte a gólokat, míg az eddigi legjobb szegedi meccsét játszó Stas Skube a fürgeségét kihasználva betörésekből volt eredményes. A kapusok (José Manuel Sierra, illetve Mikler Roland) egyik félnél sem tudtak lendíteni csapatukon.

A Pick leginkább az indításgóljainak köszönhetően három találattal is vezetett már, de a Veszprém nem hagyta jobban elhúzni ellenfelét. Momir Ilics és Ancsin Gábor formán kívül játszott, Pálmarssonnak azonban továbbra is sült a keze, így a szünetre minimális előnnyel vonultak a hazaiak.

A második félidő kezdetén pályán volt a veszprémieknél Nagy László is – először a mérkőzés során –, aki az utóbbi hetekben sérülés miatt nem játszott, ennek ellenére a Szeged újra meglépett, és akár néggyel is vezethetett volna, de Balogh Zsolt a második hétméteresét is kihagyta.

Az emberelőnyeivel nem jól sáfárkodott a Tisza-parti együttes, ám jó védekezésére alapozva így is végig vezetett, és majdnem napra pontosan három év után legyőzte a Veszprémet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 26–23 (14–13)
Szeged, 3500
néző. V: Herczeg, Südi
SZEGED: SIERRA – P. Rodríguez, BALOGH ZS. 2, SKUBE 5, Gaber 2, BODÓ 3, Källman 3. Csere: Sego (kapus), BLAZEVIC, Goncalves 1, Gorbok 2, Buntic 2, Obranovic, SOSTARIC 6 (1), Bánhidi
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 3, Sulic 2, Schuch, Ilics 2 (1), Terzic, UGALDE 4. Csere: PÁLMARSSON 6, Ancsin 1, Nilsson 1, Ch. Rodríguez 1, Blagotinsek, Lékai, NAGY L. 2, Gajic 1 (1)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 3–2. 9. p.: 4–4. 13. p.: 6–5. 17. p.: 9–6. 20. p.: 10–8. 23. p.: 10–10. 29. p.: 14–12. 33. p.: 15–15. 36. p.: 19–16. 41. p.: 19–18. 45. p.: 22–18. 51. p.: 22–21. 55. p.: 24–21. 58. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2
Carlos Pastor:
– Közös sikere ez a csapatnak, a vezetőknek és a szurkolóknak. A Veszprém ellen borzalmasan nehéz győzni, nekünk mégis végig vezetve sikerült. Sok gondot okozott az elején Pálmarsson, de rendeztük sorainkat. A végén a hatos védőfalunknak sokat köszönhettünk.
Xavier Sabaté: – Szomorú vagyok, mert huszonhat gólt lehet kapni a Szegedtől, de huszonhárom lőtt góllal itt nem lehet nyerni. Nem számoltam, de legalább tíz eladott labdánk volt, a védekezésben is hibáztunk. Nagy László előtt le a kalappal, hogy vállalta a rangadót, de a válogatottban egyelőre nem számítok rá a jövő héten.

Ez a mérkőzés vége!
60. perc: Balogh
még lőtt egy gólt. 26–23
60. perc:
most a Szeged kért időt.
60. perc:
a Veszprém eladta a labdát.
59. perc:
időt kért a Veszprém.
59. perc:
Gorbok lövését Mikler védte.
58. perc: Gajic
most jött fel, be is lőtte a hetest. 25–23
58. perc: Skube
az ötödik gólját szerezte. 25–22

57. perc: a veszprémi indítást Ugalde fejezte be. 24–22

56. perc: Mikler
hasonlóan hárított a másik oldalon. Chema azonban lépéshibát vétett.
55. perc: Sego
most Marguc lövését védte.
55. perc: Gorbok
átlövésből volt eredményes. 24–21
54. perc:
hetest kapott a Veszprém, Ilics lövését a külön büntető miatt pályára lépő Sego védte.
53. perc:
Chema kapott egy ütést az arcára, lent maradt a földön.
52. perc: Sostaric
nem kapott pontos labdát, mégis betalált. 23–21
52. perc: Terzicet
és Källmant is kiállították.

52. perc:
döcögött a szegedi támadás, Pastor időt kért.
50. perc: Nagy
mozdult be a hatos elé, Pálmarsson észrevette. 22–21
49. perc: Mikler
védte Buntic lövését.
49. perc:
hiába egészült ki a Veszprém, eladta a labdát.
48. perc: Nagy
harcolt ki belemenést. Nem sikerült jól a szegedi emberelőny.
48. perc:
most már nem hibázott a spanyol. 22–20
47. perc:
a Veszprém indított, Ugalde betalált, de előtte már a lábát érintette a labda.
47. perc:
most megint a szerb volt a főszereplő. Ezúttal kiállítással vétette észre magát.

46. perc: Ilics
villant. Ma még nem sokszor tette. 22–19
46. perc:
Sulic nem tudta befejezni a támadást. a Másikon Thiagus Petrus szerzett gyors gólt. 22–18
45. perc:
45. perc: Mikler
hiába védett megint, az ellentámadás már a félpályánál elakadt belemenés miatt. A szegedi indítást Sostaric fejezte be. 21–18
44. perc:
A másik oldalon Sierra védi hasonlóan szépen Nagy lövését.
43. perc:
Skube lövését Mikler fölé tolta.
43. perc: Marguc
a kapufára zúdított.
42. perc:
Sulic belül védekezett, Balogh helyett most Sostaric lőhette a hetest, be is talált. 20–18
41. perc:
Pálmarsson találta meg Ugaldét a szélen. 19–18
41. perc:
hosszú szegedi támadás végén Bodó lövését védte Mikler.
39. perc: Nagy
szép csellel hozta helyzetbe magát és lőtt könnyű gólt. 19–17
38. perc: Balogh
megint a kapufára lőtte a hetest.
38. perc: Sulic
épphogy visszajött, ki is állították.
36. perc:
gyors gólváltások: Ugalde góljára Skube válaszolt, majd a szegedi labdaszerzés után Sostaric lőtt gólt indításból. 19–16
35. perc: Balogh
helyből ugrott fel a kaputól kilenc méterre és lőtt óriási gólt. 17–15
34 .perc: Buntic
és Sulic akaszkodott össze, mindketten kiálltak.

34. perc:
nyitott védekezésre váltott a Veszprém, eredménye egyelőre nincs. Bodó jó tízről lőtt hatalmas gólt 16–15
33. perc:
megint Sulicot találta meg Pálmarsson, nehezen, de betalált. 15–15
32. perc: Buntic
a kilencesről lőtt nagy gólt. 15–14
31. perc: Sulic kapott jó labdát. 14–14
Elkezdődött a második félidő!

A félidőben beírták a jegyzőkönyvbe Nagy Lászlót, aki ezek szerint a folytatásban a csapata rendelkezésére áll.

Az első játékrészben a Szeged legjobb góllövői a 3-3 találatnál járó Stas Skube és Jonas Källman. A Veszprémben egyelőre tarthatatlannal bizonyul a hatgólos Aron Pálmarsson, mellette a három találatos Gasper Marguc emelkedik ki.

1. FÉLIDŐ

Ez a félidő vége!
30. perc:
Pálmarsson lövését Sierra kitolta.
30. perc: Mikler
29. perc: Pálmarsson
védhetetlen lövést eresztett el. 14–13
28. perc: Ancsin
lőtt mellé. A másikon Sostaric nem hibázott a szélről. 14–12
27. perc: Balogh
a kapufát találta el.
27. perc: Ugalde
volt szabálytalan.
26. perc: Sostaric
kapott jó labdát a szélen, majd a rövidbe lőtt. 13–12
25. perc:
Marguc remek labdát kapott beállóban, Sierra lábbal védett. A támadás végén Pálmarsson mégis betalált. 12–12
24. perc: Buntic
nem sokat késlekedett a válasszal. 12–11
24. perc: Ancsin
jó labdát kapott, emberhátrányban is betalált a Veszprém. 11–11

23. perc:
veszprémi időkérés.
23. perc: Gorbok
gólt lőtt, Obranovic ellen pedig Nilsson szabálytalankodott közben, kiállították. 11–10
22. perc:
Ugalde szerzett labdát, az indításból Marguc talált be. 10–10
22. perc:
időt kért a Szeged.
21. perc: Nilsson
két ember gyűrűjében szerzett gólt. Nagyot esett közben, de nem sérült bele. 10–9
20. perc:
az ellentámadásból Chema szerzett gyors gólt. 10–8
20. perc:
a Veszprém eladta a labdát, menetrendszerűen indult Källman és szerzett gólt. 10–7
19. perc:
Balogh takarásból elengedett lövését Mikler védte.
18. perc: Pálmarsson
lőtt gólt. 9–7
17. perc: Källman
indításból nem hibázott. 9–6
16. perc: Skube
gyönyörű testcsellel került ziccerbe és átejtette Miklert. 8–6
16. perc:
Mikler ziccert fogott, a másikon Marguc betalált. 7–6
15. perc:
a magyar kapus megint nagyot védett, a kipattanó azonban Gorbok kezében landolt, aki már nem hibázott. 7–5
14. perc:
most Mikler fogott ki a svéden.
13. perc:
a Szeged kivédekezett egy akciót, Källman indításból lőtt könnyű gólt. 6–5
12. perc:
az üres kapura tartó labdát Skube vetődve ütötte el, majd Sierra védte Sulic lövését.
11. perc: Bodót
állították ki, Sierra lement, így hatan támadhatnak a szegediek.
11. perc: Marguc
hasonlóan üresen lőhetett a szélről. 5–5
10. perc: Skube
úgy tört be, hogy teljesen üresen lőhetett. 5–4
9. perc: Pálmarssonnak
elsült a csuklója, a harmadik gólját szerezte. 4–4
9. perc: Mikler
védte Bodó lövését.
8. perc: Pálmarsson
átlövésből volt eredményes. 4–3
7. perc: Gabert
nem lehetett megállítani. 4–2
6. perc:
Sulic harcolt ki hetest. Ilics értékesítette a büntetőt. 3–2
5. perc:
Sierra védett, a másikon Terzic harcolt ki egy belemenést.
5. perc: Bodó
átlövésből óriási gólt lőtt. 3–1
4. perc: Skube
góljára Pálmarsson gyorsan válaszolt. 2–1

2

. perc: Ancsin ellen szabálytalankodtak. Marguc hetesét Sierra védte.
1. perc: Gaber
kapott jó labdát Bodótól. 1–0
1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Mindkét csapat a megszokott szerelésében, a Szeged kékben, a Veszprém vörösben lép pályára.

A találkozó játékvezetői: Herczeg Péter és Südi Péter.

Az eddigi 157 egymás elleni tétmérkőzésen 110-szer Veszprém-siker, 5-ször döntetlen, 42-ször pedig szegedi győzelem született – tűnik ki a sportstatisztika.blog.hu összeállításából. Az elmúlt két szezonban egyébként csak a rájátszásban találkoztak egymással.

Mindkét csapat győzelemmel hangolt a rangadóra: a Szeged legutóbb a Bajnokok Ligájában nagy csatában legyűrte a Meskov Bresztet, míg a Veszprém a SEHA-ligában diadalmaskodott a Nexe ellen.

Bár a 8. fordulóban tartunk, a Veszprém mégis már 12 NB I-es találkozón van túl és megnyerte mindegyik mérkőzését, csakúgy, mint a nyolc győzelemmel álló Szeged.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém férfii kézilabda NB I-es találkozó tudósításában. Hamarosan kezdünk!