Férfi kézi NB I: Sulic vezérletével nyert a Veszprém

2013.02.02. 20:14
A férfi kézilabda NB I 17. fordulójában a címvédő MKB Veszprém hazai pályán 33–24-re legyőzte a szomszédvár Balatonfüredet, a hazaiak legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó Renato Sulic volt. Hazai pályán nyert a Gyöngyös és a Tatabánya is, előbbi a Vác, utóbbi a Pécs ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 17. FORDULÓ

B.BRAUN GYÖNGYÖS–VÁCI KSE 25–19 (16–6)
Gyöngyös, 1000 néző. Vezette: Medve R., Nagy L.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Gúnya 2, Oláh T. 2, FREY T. 3, Sándor Á. 3, SZABÓ P. 6, GAZDAG 4. Csere: DOROS, Sándor R., Szalafai 1, VARSANDÁN M. 4, Koller. Edző: Nagy Károly
VÁC: Nagy Levente – Gábori, Kiskov 1, Bajorhegyi 1, Korsós, Pál G. 2, Császár F. 3. Csere: Vitáris (kapus), Nikolicza 5 (1), Kökény 3, Szabó T., Simonyi, Szikra 2, Munkácsi 2 (1). Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 12. p.: 6–1. 18. p.: 10–2. 24. p.: 15–3. 36. p.: 17–8. 42. p.: 18–11. 48. p.: 22–12. 54. p.: 24–16
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/2
Nagy Károly: – Az első félidőben remekül védekeztünk, és gyors kontrákból lőttük góljainkat. A végjátékra kissé elfáradtunk.
Rosta István: – A gyöngyösiek meghatározó játékosai remek napot fogtak ki, agresszívebben kézilabdáztak. Mi egy kicsit megijedtünk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–PÉCSI VSE 25–20 (11–12)
Tatabánya, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: Szente – Törő 1, Pordán 4, Dénes, Díaz 2, Harsányi 6 (1), Pásztor Á. 2. Csere: Kiss O. (kapus), Lele 7 (4), Bodó, Kiss Á., Rossoni, Vaskó, Iváncsik Á. 3. Edző: Debre Viktor
PÉCS: Nikolics – Szepesi 2, Hajdú G., Grünfelder 5 (1), Szöllősi Bence 7, Kurbely 4, Papp M. Csere: Bősz (kapus), Lévay, Szögi 1, Sebestyén 1. Edző: Koleszár György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 2–5. 20. p.: 6–9. 37. p.: 14–14. 43. p.: 17–14. 48. p.: 21–16. 54. p.: 22–19
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1
Debre Viktor: – Nehezen sikerült nyernünk, a Csurgó elleni MK-meccs sokat kivett belőlünk. Úgy látszik, nekünk még sok a heti két mérkőzés.
Koleszár György: – Két ellentétes félidőt láthattunk. A játékvezetők voltak egyedül következetesek, kivéve a hétméteresek elosztását.

MKB VESZPRÉM KC–BALATONFÜRED 33–24 (15–12)
Veszprém, 2500 néző. Vezette: Tomecskó, Unyatinszki
VESZPRÉM: Alilovic – IVÁNCSIK T. 4 (2), LALUSKA 2, Chema Rodríguez 1, SULIC 8, Terzic, Kisák 1. Csere: Fazekas (kapus), Oneto 1, Nagy László 3, DZSAMALI 7, Iváncsik G. 3, Gulyás, Császár 3, Schuch, Pesics. Edző: Carlos Ortega
BALATONFÜRED: Szabó T. – Hornyák P. 1, Kovács Gy. 3, Gerdán, Kiss Á., Zdolik 3, PÁSZTOR I. 5. Csere: Szathmári (kapus), RÍO 3 (1), Georgiev 1, Nagy D. 1, Faluvégi 2, Lelkes, Kemény 1, SZÖLLŐSI BALÁZS 4 (1), Németh L. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Carlos Ortega:
– A megyei rangadó remekül szolgálta a Bajnokok Ligája-felkészülésünket, de azért nem voltam mindennel elégedett.
Sótonyi László: – Az első félidő teljesen rendben volt, a fordulás után kiütközött a két csapat tudása közötti különbség.