Férfi kézi NB I: simán nyert a Tatabánya az FTC ellen

2018.03.10. 20:12
A Tatabánya hazai pályán fölényes, nyolcgólos győzelmet aratott az FTC felett a férfi kézilabda NB I-ben. A Csurgó szintén odahaza megverte a Dabast, Egerben tudott nyerni a Komló.

FÉRFI KÉZILABDA NB IFÉRFI KÉZILABDA NB I

CSURGÓI KK–DABAS VSE KC 34–24 (14–13)
Csurgó, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: BALOGH T. – Vasics 6 (4), Josic, CEHTE 5, FERREIRA 6, Kovacsevics 4, HADZIOMEROVIC 4. Csere: Balogh Á. (kapus), Vasvári, Varjú, Tóth, Jerebie 1, Pavlovic 4 (1), Radjenovic, Szeitl 3, HANUSZ 1. Edző: Bencze József
DABAS: Holló B. 1 – Kekezovics 4 (2), Halász 1, Szöllősi O. 1, Slachta 3, ORSZÁGH 4, Perisics. Csere: Duleba (kapus), Sinnoszuke 2, Zakics 1, Lepsényi 4, Bíró 1, Tanaka, Pocsai 2 (1), Priczel 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–1. 15. p.: 7–4. 22. p.: 8–8. 27. p.: 13–11. 34. p.: 17–14. 40. p.: 21–16. 46. p.: 24–18. 49. p.: 26–18. 53. p.: 29–20. 56. p.: 31–21
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Bencze József: – A második félidőben nagyon jól felpörögtünk, jó tempóban játszottunk, amihez jó hátteret biztosított Balogh Tibike a kapuban. Nagyon örülök a sok jó teljesítménynek, és gratulálok a csapatomnak.
Tomori Győző: – Gratulálok a hazaiaknak, de leginkább a kapusuknak, aki védéseivel elbizonytalanított bennünket. A Csurgó a védekezésével felőrölte a támadásainkat, így ezzel a sebességgel nem érhettünk el jó eredményt.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CYEB BUDAKALÁSZ 26–29 (12–14)
Orosháza, 350
néző. V: Bonifert, Oláh
OROSHÁZA:
Herjeczki – Pásztor M. 2, Antal, FERENCZI 5, Markoszki 3, Stranigg 2, Németh L. 4 (1). Csere: Szabó L. (kapus), Balázs B., Gyene 3 (2), MORVA 4, Milosevics, Németh G., Knezevics 3, Mihály. Edző: Bakó Botond
BUDAKALÁSZ:
Tamási – TÓTH Á. 4, REZNICEK 5, Mazák, NAGY B. 5, BERGGREN 10 (2), Fekete D. 1. Csere: VÁCZI (kapus), dr. Czina, Leimeter 1, Sutka, Bohács 2, Józsa, Nemes. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 7. p.: 3–3. 11. p.: 5–5. 15. p.: 7–6. 20. p.: 9–9. 26. p.: 10–12. 34. p.: 13–17. 36. p.: 15–17. 47. p.: 17–23. 50. p.: 20–23. 57. p.: 24–27
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

Bakó Botond:
– Komoly tétje volt a mérkőzésnek, nagy teher nyomta a vállunkat, de nem tudtunk megbirkózni ezzel. A játékosaim megpróbáltak mindent, ám kevés bevethető, jó formában lévő játékos van a keretünkben.
Forgács Gyula:
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is volt. Mindent megtett mindkét fél, de a második félidőben kijött a két csapat közötti különbség. Megérdemelt győzelmet arattunk.

EGER SBS ESZTERHÁZY–SPORT36 KOMLÓ 25–26 (14–13)
Eger, 700
néző. V: Bacs J., Bóna Sz.
EGER:
Stochl – TAKÁCS 5 (3), RADOJEVICS 3, BAJORHEGYI, Kiss G., Petró 2, Antl 3. Csere: Repóth (kapus), Lezák 4, Aflitulin 1, SZABÓ P. 6, Szepesi I. 1. Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ:
Granic – Gebhardt 1, OBRADOVIC 8, Szunajko 3, Grünfelder 1, JERKOVIC 7, MARKOVICS 6 (3). Csere: Selymes (kapus), Balázs, Huesmann, Hoffmann, Kovács M., KATZIRZ, Wéber, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–3. 12. p.: 4–5. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–10. 36. p.: 16–15. 42. p.: 17–16. 48. p.: 19–19. 54. p.: 21–22
10, ill. 16 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 3/3

Tóth Edmond:
– A végét jobban bírta a Komló, az utolsó leheletünkig küzdöttünk, a találkozó alakulását jelentősen befolyásolta, hogy már a harmadik percben elveszítettük első számú irányítónkat, Inal Aflitulint.
Kilvinger Bálint:
– Lehet, az öltözőben még mindig szikráznak a csontok, apróságokon múlt a győzelmünk, játékosaim szívüket-lelküket kitették a pályára.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–FTC KN KFT 37–29 (20-18)
Tatabánya, 1000
néző. V: Nagy F., Túróczi
TATABÁNYA
: SZÉKELY M. – VUJOVICS 12 (1), BOZOVICS 4, Vranjes 3, JUHÁSZ Á. 3, Vrankovics 1, PÁSZTOR Á. 5 (1). Csere: Iancu (kapus), Ilyés, Dénes, GRIGORAS 5, Szöllősi Sz.1, Szöllősi B. 2, Harsányi 1 (1). Edző: Matics Vladan
FTC
: Zernovics – Pálos 3, Bali 3, Benmiluid 2, Kocsis A. 1, Oláh T. 2, ANDELOVICS 6 (3). Csere: Nagy L. (kapus), BUJDOSÓ 6 (1), Pál 1, Rédai, Bakos 1, Grebenár 2, Cseh 1, Khaled 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulás. 6. p.:
Kiállítás
: 2, ill. 8 perc
Hétméteres
: 3/3, ill. 7/4
Matics Vladan
: – Támadásban jól ment a csapatnak, de az első félidő derekától nem tudtuk megakadályozni ellenfelünk rohanást. Aztán a szünetben megbeszéltük a teendőket, és végül önbizalom-növelő két pontot szereztünk.
Horváth Attila
: – Az első félidő elején olyan előnyt adtunk a klasszis Tatabányának, amelyet más csapattal szemben sem engedhetünk meg. Elismerésem az ellenfélnek, a csapatom nevében pedig elnézést kérek a szurkolóinktól a silány teljesítményünkért.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–CEGLÉDI KKSE 24–27 (6–13)
Gyöngyös, 700
néző. V: Horváth, Marton
GYÖNGYÖS:
Tóth M. – Urbán 2, MARKEZ 3, Gerdán, MIKITA 7, Duris 5, Németh T. 3. Csere: Hudák, Holló M. (kapusok), Martins, Kovacsics, Sipeki, Gábori 1, Lele 1 (1), Krivokapics 2 (1), István P.
Edző:
Konkoly Csaba
CEGLÉD:
PALLAG – Radovic 3, RADNIC 8 (5), JUHÁSZ 3, Grbovic 3, BORSOS 5, Lászlai 2. Csere: Mojsilov (kapus), Hódi 1, Szabó B. 1, Hajdu T. 1, Megyeri
Edző:
Jakab László
12, ill. 6 perc
3/2, ill. 6/5

Konkoly Csaba:
– Abból, amit az elmúlt két hétben gyakoroltunk, szinte semmit sem láttam viszont a pályán. Tanácstalanul játszottunk, csak a végjátékban voltak jó pillanataink.
Jakab László:
– Jól működött a védelmünk, amit kimagasló kapusteljesítménnyel sikerült párosítanunk. A második félidőre ellenfelünk felerősödött, de kitartott az előnyünk.