Férfi kézi NB I: otthon nyert a Tatabánya és az Orosháza

2017.11.15. 20:44
A Tatabánya és az Orosháza csapata is hazai pályán nyert a férfi kézilabda NB I-ben. Előbbi a Gyöngyöst győzte le három góllal, utóbbi a Csurgót múlta felül öt találattal.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–B.BRAUN GYÖNGYÖS 23–20 (12–11)
Tatabánya, 900
néző. V: Oláh G., Bonifert
TATABÁNYA: IANCU – PÁSZTOR Á. 7 (1), Vrankovic 1, Dénes, VRANJES 2 (2), Bozsovics 1, Vujovics 6 (2). Csere: Székely M. (kapus), JUHÁSZ Á. 5, Grigoras, Illyés 1, Szöllősi Sz. Edző: Vladan Matics
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Németh T. 4 (2), MIKITA 4, Martins 1, Duris 1, Markez 1, Gábori 1. Csere: Holló (kapus), Loncar 2, Lele, KOVACSICS 4 (4), Oliveira 1, Igó, Urbán 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 10. p.: 5–4. 13. p.: 5–6. 18. p.: 7–9. 24. p.: 9–9. 34. p.: 13–14. 42. p.: 16–14. 50. p.: 19–16. 53. p.: 19–18
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/6
Vladan Matics:
– A védekezés és a kapusteljesítmény ismét jó volt. De a támadásaink továbbra is akadoznak. Rengeteg ziccert hagyunk ki. Ennek ellenére gratulálok a csapat hozzáállásához.
Konkoly Csaba: – Nekünk, kis csapatnak a mi helyzetünkben óriási taktikai csata lehetősége volt ez a mai meccs, amit majdnem száz százalékig kihasználtunk. Sok sikert kívánok a Tatabányának az EHF-kupában.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CSURKÓI KK 32–27 (17–13)
Orosháza, 350
néző. V: Bócz, Wiedemann
OROSHÁZA: Szabó L. – Gyene 1 (1), Ferenczi 1, KNEZEVICS 5, Antal 1, Milas 1, Németh L. 3. Csere: Herjeczki (kapus) 1, Srsen, Z. RADOJEVICS 6, MARKOSZKI 5, Németh G. 4, Stranigg 3, Pásztor M. 1. Edző: Buday Dániel
CSURGÓ: Balogh T. – Vasics 6 (2), Hadziomerovic 1, Mikita 4, FERREIRA 6, Vasvári, Gazdag 1. Csere: Bartucz (kapus), HANUSZ 5, Tóth A. 3, Radjenovics, Szeitl E. 1, Josic. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 12. p.: 6–6. 20. p.: 13–8. 27. p.: 14–12. 39. p.: 23–18. 49. p.: 24–23. 57. p.: 30–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Gratulálok a csapatnak! A sérültek visszatértével nőttek a variációs lehetőségeink. Már a Tatabánya ellen is jól játszottunk, érezhető volt, hogy át fog lendülni a csapat. Nagy szívvel játszottunk, ami győzelmet eredményezett.
Bencze József: – Elismerésem az Orosházának! Minden csapatrészében jobb volt.

1. Telekom Veszprém 9 9 317–175 +142 18
2. MOL-Pick Szeged 10 9 1 323–228 +95 18
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 261–218 +43 16
4. Balatonfüredi KSE 10 8 2 274–249 +25 16
5. Dabas KC VSE 9 7 2 227–235 –8 14
6. Sport36-Komló 9 5 4 214–233 –19 10
7. Eger Eszterházy SZSE 9 4 1 4 185–215 –30 9