Férfi kézi NB I: öt góllal nyert a Veszprém Egerben

2018.02.27. 19:43
A Telekom Veszprém 31–26-ra nyert az Eger otthonában a férfi kézilabda NB I-ben, míg a Mol-Pick Szeged hazai pályán 38–24-es győzelmet aratott a Komlóval szemben.

A játéknap legeredményesebb játékosa a szegedi Bodó Richárd volt, aki kilenc alkalommal talált be a Komló kapujába. A Pickben visszatért bokasérülése után Balogh Zsolt.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
EGER SBS ESZTERHÁZY–TELEKOM VESZPRÉM 26–31 (12–16)
Eger,
950 néző. V: Paska, Vastag
EGER: STOCHL – Vaskó 1, RADOJEVICS 4 (1), BAJORHEGYI, KISS G., Petro 2, ANTL 7 (2). Csere: Nagy D. (kapus), Szabó P., AFLITULIN 7, Szepesi I. 1, Dobó Zs. 2, Lezák 1, Szepesi N., Tóth R. 1. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 8 (2), Ancsin 3, Nagy L. 2, NILSSON 5, Dzsamali 1, Manaszkov 1. Csere: Mikler (kapus), Schuch, BLAGOTINSEK 3, Ilics 2, TONNESEN 6, Terzic, Borzas. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 5–6. 18. p.: 7–9. 24. p.: 9–13. 36. p.: 15–20. 42. p.: 17–22. 48. p.: 21–26. 54. p.: 23–29
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Remekül küzdöttek a fiúk, régen láttam már ilyen kreatívan támadni a csapatot. Élveztük a játékot, szórakoztattuk a közönséget.
Ljubomir Vranjes: – A Flensburg elleni vasárnapi BL-mérkőzés után fáradtan mozogtunk. A nehézségek ellenére végig egységesek maradtunk. Az Eger remekül játszott.

MOL PICK SZEGED–SPORT-36 KOMLÓ 38–24 (21–13)
Szeged,
1500 néző. V: Rontó, Szanyi
SZEGED: Sego – RODRÍGUEZ 8, Balogh Zs. 1, Skube 3, Bánhidi 2, BODÓ 9, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Sigurmannsson 5 (1), Blazevic, Zubai Sz., Zsitnyikov 1, Fekete B., SRSEN 4, Hegedűs M. 1, SZ. SZUNAJKO 3. Edző: Carlos Pastor
KOMLÓ: Granic – Gebhardt, OBRADOVIC 6, F. Szunajko 2, Grünfelder 1, BALÁZS S. 5, Markovics 1. Csere: Selymes, Szabó M. (kapusok), Kovács M. 2, HUESMANN 6, Marcsek, Wéber 1 (1), Szkokán, Gajdos, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 5. p.: 3–3. 7. p.: 6–3. 12. p.: 8–5. 20. p.: 13–9. 27. p.: 19–11. 33. p.: 24–14. 40. p.: 28–15. 46. p.: 32–18. 51. p.: 34–19. 56. p.: 35–22
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Carlos Pastor:
– Mindig fontos, hogy közönségünk előtt jó játékkal nyerjünk. Védekezésben kipróbáltunk néhány variációt, a végén a fiataloknak is lehetőséget adtam.
Kilvinger Bálint: – Az álmos kezdés után sikerült felvennünk ellenfelünk tempóját. Hiányérzetem van a védekezésünk miatt, igaz, néhány specialistánk hiányzott. A Szeged más színvonalon játszik, remélem, a hozzánk hasonló tudású ellenfeleinkkel szemben profitálunk ebből a hatvan percből.

1. Telekom Veszprém 19 19 677–394 +283 38
2. Mol-Pick Szeged 21 17 2 2 692–503 +189 36
3. Grundfos Tatabánya KC 19 15 1 3 513–441 +72 31
4. Balatonfüredi KSE 19 15 4 510–456 +54 30
5. Sport36-Komló 20 9 2 9 483–510 –27 20
6. Dabas KC VSE 19 8 2 9 457–521 –64 18
7. CYEB Budakalász 19 7 4 8 544–557 –13 18
8. Eger Eszterházy SZSE 19 8 1 10 435–478 –43 17