Férfi kézi NB I: nyert a Kövesd, az Eger és a Budakalász

2017.04.15. 20:35
A Mezőkövesd, az Eger és a Budakalász is hazai pályán győzött a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
23. FORDULÓ

23. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–VÁCI KSE 31–27 (15–13)
Mezőkövesd, 400
néző. V: Dobrovits, Tályok
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – Kiss R. 3 (1), VUKIC 7, Radnic 4, SZELVIASZJUK 5, Grigorjev 1, NAGY N. 5. Csere: Kovács J. (kapus), Grünfelder 1, Gulás 2, Kovács B., Pordán, Szepesi 2, Vaskó 1, Lókodi, Trivkovics. Edző: Janó Pál
VÁC: Vitáris – POPOVICS 6 (3), Koller 1, Lendvay 3, Topic 4, Stanojevics 4 (1), VASIC 6 (2). Csere: Drisszi (kapus), Pavlovic, Kerekes, Czene, Ménfői 2, Császár F., Tyiskov 1, Csicsikalo. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 14. p.: 4–7. 16. p.: 7–7. 22. p.: 12–8. 34. p.: 15–17. 38. p.: 19–17. 40. p.: 19–19. 46. p.: 23–20. 56. p.: 28–25
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/6
Janó Pál:
– Nagy csatát vívtunk a váciakkal, a fiúk összeszedték magukat, megtisztelték a szurkolóinkat és néhány jó egyéni teljesítménynek is örülhettünk. Nehéz volt motiválni a játékosaimat, ezért az időnkénti jó játékunknak és a két pontnak örülünk.
Gúnya Péter: – Nem volt különösebb tétje a meccsnek. Mi szezon végi játékot nyújtottunk, hiányzott a megfelelő szellemiség belőlünk, így pedig nem lehet meccset nyerni. Sok gólt kaptunk, ez hozzájárult a kudarcunkhoz.

CYEB BUDAKALÁSZ–SPORT36 KOMLÓ 34–23 (18–13)
Budakalász, 285
néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ: Tamási – PARRANDO 6, Mazák 1, CZINA, Sutka 3 (1), NAGY B. 7 (2), Bohács 2. Csere: VÁCZI, Boros (kapusok), SZEMIKOV 6, Koncz 4, Józsa 1, Tóth Á. 2, Fekete 1, Holdos 1 (1), Rédai. Edző: Horváth Attila
KOMLÓ: SELYMES – SZKOKÁN 4, Obradovics 2, Pribanics, Jerkovics 3, Katzirz 2, HOFFMANN 6 (4). Csere: Kiss B. (kapus), Kovács M. 2, Sunajko 1, Marcsek 1, Laufer 1, Kékesi 1. Edző: Killinger Bálint
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 14. p.: 8–5. 19. p.: 9–9. 26. p.: 14–10. 42. p.: 24–17. 46. p.: 27–19. 53. p.: 31–21
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Horváth Attila:
– Elismerésem a csapatomnak, amit megbeszéltünk, meg tudta valósítani. Eleinte döcögött a védekezés, majd összeállt, gyors indításokból gólokat tudtunk szerezni. A cserék is hozzátettek a mérkőzéshez, mindenki élvezte a játékot.
Killinger Bálint: – A kalásziak könyörtelenül kihasználták hibáinkat. Csapatomból többen szerepet kaptak, akik eddig nem nagyon jutottak szóhoz, a helyzeteinket kidolgoztuk, de nagy százalékban ki is hagytuk.

EGER SBS ESZTERHÁZY–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–22 (13–9)
Eger, 850
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
EGER: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 2, BAJORHEGYI, KISS G., Petro, ANTL 8 (2). Csere: Repóth (kapus), AFLITULIN 5 (1), Dobó Zs. 4, Takács 3, Vancsics, Szadovij 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Hudák – ORSZÁGH 5, Malandrin, Duris 1, Hegedüs M. 3, M. Mikita 1, KOVACSICS 5 (3). Csere: Holló M. (kapus), Becsirovics, Juhász K. 1, Loncar 4, Reznicek, Németh T. 2. Edző: Nigrínyi Tibor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 5–3. 18. p.: 9–3. 24. p.: 12–5. 36. p.: 15–12. 42. p.: 17–14. 48. p.: 18–15. 54. p.: 21–18
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Tóth Edmond:
– Inkább küzdelmes meccs volt, mint szép kézilabda. A biztos előny birtokában talán kicsit kiengedtünk, s magunkra húztuk az ellenfelet. A második félidőben túlzottan is visszafogtuk a játékot, de a nehéz helyzetekben mindig sikerült gólt szerezni.
Nigrínyi Tibor: – Adtunk huszonöt perc előnyt az Egernek. Nyolcgólos hátrányból próbáltunk visszakapaszkodni, a túlzott rohanásba azonban rengeteg technikai hiba csúszott be. A meccs egészét tekintve reális eredmény született.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 753–541 +212 46
2. Mol-Pick Szeged 23 22 1 758–508 +250 44
3. Grundfos Tatabánya KC 21 16 2 3 564–506 +58 34
4. Csurgói KK 23 13 2 8 601–563 +38 28
5. Balatonfüredi KSE 23 13 1 9 598–563 +35 27
6. CYEB Budakalász 23 13 1 9 573–585 –12 27
7. Sport36-Komló 24 7 5 12 577–645 –68 19
8. Orosházi FKSE- LINAMAR 22 9 13 554–608 –54 18