Férfi kézi NB I: négy góllal legyőzte a Füred a Tatabányát

2017.09.23. 21:19
Az otthon játszó Balatonfüred a félidőben hattal vezetett, végül négy góllal verte meg a Tatabányát a férfi kézilabda NB I-ben, míg a Ferencváros a Népligetben kapott ki a Budakalásztól.

Meglepetésre az erősen tartalékos fürediek 4–4 után megléptek, és a szünetig jelentős előnyt harcoltak ki. Fazekas Nándor eksztázisban védett, bravúrok sorozatát mutatta be, három hétméterest is hárított. Fordulás után a nagyszerűen védekező fürediek csak a hajrában engedték háromgólos közelségbe a Tatabányát, de végül okos, kiváló játékkal teljesen megérdemelten arattak biztos győzelmet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 23–19 (13–7)
Balatonfüred,
700 néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 5 (3), Karvackij 2, NÉMETH B. 3, KEMÉNY 3, SZITA 6, VARSANDÁN 3 (1). Csere: Bősz, Andó (kapusok), Gerdán, Déber, Máthé 1, TOPIC, DEBRECZENI, Varga M., Horváth L. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: SZÉKELY – GRIGORAS 4, Harsányi, Vujovics 3, Dénes, Szöllősi Sz., Juhász 1. Csere: Iancu (kapus), Pásztor Á. 1, Sipos, ILLYÉS 3, VRANJES 3, VRANKOVICS 4, Rosta M.. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 9. p.: 4–1. 12. p.: 4–4. 17. p.: 7–4. 25. p.: 10–6. 28. p.: 13–6. 39. p.: 15–8. 45. p.: 17–12. 51. p.: 19–13. 57. p.: 20–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/0
Csoknyai István:
– Nagyon tartalékos, de csupa szívvel játszó csapatom extra teljesítményt nyújtott. Kitűnő védekezés és nagyszerű kapusteljesítmény, valamint okos támadójáték volt bravúros győzelmünk kulcsa.
Vladan Matics: – Harcos, hajtós, kemény mérkőzés volt, Fazekas fantasztikusan védett, gratulálok a Fürednek, mi pedig megyünk tovább.

FTC KN KFT–CYEB BUDAKALÁSZ 23–27 (11–14)
Elek Gyula Aréna,
400 néző. V: Herczeg P., Südi P.
FERENCVÁROS: ZERNOVIC – Bujdosó, Marczinkó 2, GREBENÁR 3, Benmiloud 1, Rédai 1, Pálos 2. Csere: Bakos Gy., Kocsi 2, Oláh T. 1, Pál G. 2 (2), PORDÁN 3, Benis, Nagy M. 3 (2), MIKITA B. 3. Edző: Adorján Gábor
BUDAKALÁSZ: TAMÁSI – Sinkovits 1, Leimeter 1, CZINA, Berggren 4, NAGY B. 6, BOHÁCS 5. Csere: Váczi (kapus), JÓZSA M. 1, Reznicek 4, Fekete D. 1, Koncz 2, Mazák, Tóth Á. 2, Sutka, Nemes. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 7. p.: 2–5. 10. p.: 5–5. 16. p.: 5–7. 24. p.: 10–10. 36. p.: 15–17. 45. p.: 20–20. 52. p.: 21–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 0/0
Adorján Gábor:
– Gratulálok a Budakalásznak, nagyon nagy lehetőséget szalasztottunk el. A második félidőben egy rossz periódus megpecsételte a sorsunkat.
Horváth Attila: – Nagyon örülünk a győzelemnek, megdolgoztunk érte, fontos két pontot szereztünk. Remélem, ezzel a sikerrel a csapat átesik a kishitűségén és megtalálja önmagát.

1. Mol-Pick Szeged 4 4 129–79 +50 8
2. Telekom Veszprém 3 3 110–55 +55 6
3. Balatonfüredi KSE 3 3 83–69 +14 6
4. Eger Eszterházy SZSE 4 3 1 88–98 –10 6
5. Dabas KC VSE 3 2 1 71–75 –4 4
6. CYEB Budakalász 3 1 1 1 71–71 0 3
7. Ceglédi KKSE 4 1 1 2 90–97 –7 3
8. Grundfos Tatabánya KC 3 1 2 75–72 +3 2