Férfi kézi NB I: Mezőkövesden nyert a PLER, hazai Cegléd-siker

MTI MTIMTI MTI
2014.10.17. 20:11
A férfi kézilabda NB I pénteki alsóházi rangadóját a hazai pályán játszó és jobban hajrázó Cegléd nyerte meg a Balmazújváros ellen. A játéknap másik mérkőzésén a Mezőkövesd hazai pályán kikapott a fővárosi PLER-től.

CEGLÉD:
BŐSZ – Országh 3, Takács B. 2, BÍRÓ B. 7 (1), Tóth T. 1, Lepsényi 2, Lászlai. Csere: Mojsilov (kapus), Antal Sz. 1, Nikolicza, Hegedűs M. 1, Pocsai 4 (4), HÓDI 6, Sipeki. Edző: Kökény István
BALMAZÚJVÁROS: Knezevic – Nagy N. 1, István P. 3, Hajdú T. 1, BALÁZS S., Acusi 7 (6), Temesvári 3. Csere: Pajkó (kapus), Kovacech 1, BALI 4, Salamon, Füleki, Oláh T. 1, Mateo 1, Heiczinger 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 6–2. 16. p.: 6–5. 19. p.: 7–8. 33. p.: 13–13. 38. p.: 17–15. 45. p.: 21–16. 52. p.: 21–21. 58. p.: 25–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
Kökény István:
– Remélem, a győzelem apró nyugalmat hoz a ceglédi kézilabdában. Nagyot játszott a csapat, míg a szurkolóktól most is hatalmas támogatást kaptunk.
Füzesi Ferenc: – Nagyszerű mérkőzésen a második félidőt is jobban kezdő Cegléd elhúzott. Ezután még sikerült felzárkózni, egyenlíteni, de az utolsó percek ismét a hazaiaké voltak.FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
(9–9)
Cegléd, 600
CEGLÉD:

Mezőkövesdi KC–PLER Budapest 30–33 (15–19)

Mezőkövesd, 600 néző. V: Tomecskó, Unyatinszki
MEZŐKÖVESD:
Liszkai – Terenyi 1, Grünfelder 1, DZONO 4, Nakhayenka, Radnic 3, Szepesi 3. Csere: Volarevic, Sipos (kapusok), Molnár F. 1 (1), VASIC 7 (3), Cuzic 4, Pavlovics, Trivkovic 1, Pálos 1, Lókodi 4. Edző: Skaliczki László
PLER: KRÁNITZ – GYENE 11 (6), Leimeter 1, Vadkerti G. 3, Kocsi 1, MIKITA 10, Auth 2. Csere: VÁCZI (kapus), Bak 2, Kemény 1, Csontos, Sinkovits, Bohács, Rédai, Stranigg, Tóth P. 2. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 8. p.: 2–6. 15. p.: 5–9. 21. p.: 9–12. 24. p.: 11–13. 32. p.: 16–19. 37. p.: 19–23. 41. p.: 22–23. 45. p.: 25–25. 52. p.: 26–28. 58. p.: 28–31
Kiállítások: 16 perc + kizárás (Trivkovic), ill. 14 perc + 2 kizárás (Vadkerti G., Leimeter)
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Skaliczki László:
– Rossz felfogásban és bután kézilabdáztunk. Ez vezetett a nem várt vereséghez, amelyet nagyon sajnálok.
Hutvágner István: – Idegenből nagyon értékes két pontot szereztünk, ezzel pedig utolértük a mezőnyt. Maximálisan elégedett vagyok a fiúkkal.