Férfi kézi NB I: közel állt a bravúrhoz a Csurgó, de előnyben a Szeged

2012.04.22. 18:57
Budayék (balra) nagy csatában nyertek (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén végig szoros meccset nyert meg egy góllal, 27–26-ra a Pick Szeged a Csurgó ellen, ezzel 1–0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban.

Szoros mérkőzésre volt kilátás a több korábbi szegedi játékost felvonultató Csurgó és a Pick között, és a szurkolóknak nem is kellett csalódniuk. A két csapat négyszer találkozott a szezonban, és bár a két hazai meccsét simán behúzta a Szeged, idegenben a bajnokságban csak ikszre végzett, míg a kupában két góllal győzött a Csurgó.

A Törő Szabolcsot nélkülöző hazaiak 5–0-s sorozattal nyitottak, amely után Bakó Botond kénytelen volt időt kérni. A félidő második részében megkezdte a felzárkózást a Csurgó, és a szünetre már döntetlennel mentek a felek (13–13).

A második játékrész elejét már nem adta át a Szegednek a Csurgó, Katzirz Dávid góljával vezetett is, de ezt követően is fej-fej mellett haladtak a felek. A felfokozott hangulatú küzdelemben 27–25-ös hazai vezetésnél kezdődtek meg az utolsó percek (Prodanovics tizedik gólját szerezte), amikor a Csurgó kikérte az idejét. Hetesből mínusz egyre zárkóztak a vendégek, utána azonban már nem esett több gól, pedig mindkét félnek meglett volna erre az esélye.

Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc következő összecsapását jövő szombaton rendezik. A másik ágon a címvédő MKB Veszprém és a Balatonfüred küzd egymással, és a Veszprém vezet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
PICK-SZEGED–CSURGÓI KK 27–26 (13–13)
Szeged, 1400 néző. V: Nagy F., Túróczy
Szeged: Tatai – PRODANOVICS 10 (2), ANCSIN 3, Zubai Sz. 1, BUDAY 7 (1), Sulc 2, Vadkerti A. 2. Csere: MIKLER (kapus), Bajorhegyi, CZINA 1, Lékai, Pribanic 1, Beocsanin
Csurgó: PAUL – Országh 2, Kos, HERBERT, Katzirz 3, Vadkerti G. 4, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), OLÁH 6 (3), Borsos, SZÖLLŐSI 4, Széles 1, Simon B. 1, Pavlovics 1, VANCSICS 3
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–0. 13. p.: 7–3. 18. p.: 9–6. 24. p.: 11–11. 35. p.: 15–16. 42. p.: 20–18. 51. p.: 23–24. 55. p.: 27–25
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Skaliczki László: – Jól felkészült ellenféllel szemben gyakorolhattuk a végjátékot, amely most sikerült. Hasonló folytatásra számítok, mert a csurgóiak kitűnő csapatot alkotnak.
Bakó Botond: – Vért izzadtunk, és még egy csepp hiányzott a sikerhez, vagy legalább a döntetlenhez, vagyis a hétméteres lövésekhez. Óriási taktikai csatában is tudtuk tartani magunkat.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára
A 9–12. HELYÉRT
Tata–Pécs 30–34 (14–18)