Férfi kézi NB I: nyert a Kövesd, örülhetnek Orosházán

2015.02.13. 19:46
A Gyöngyös hazai pályán 29–26-ra kikapott a Mezőkövesdtől a férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában, így az Orosháza folytathatja a felsőházban a további küzdelmeket.
A Gyöngyös negyedóra után 10–3-ra vezetett, ám ezt követően előnye folyamatosan csökkent, a második félidőben pedig a Mezőkövesd a maga javára fordította a mérkőzést. Ezzel a vendégek kikaparták a gesztenyét az Orosházának, amely így megőrizte egypontos előnyét a Gyöngyössel szemben, és az alapszakasz ötödik helyezettjeként a felsőházban szerepelhet a továbbiakban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
B.BRAUN GYÖNGYÖS–MEZŐKÖVESDI KC 26–29 (16–12)
Gyöngyös, 1000
néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Tóth Á. 4, Marczinkó 4, Czina, Debreczeni 1, Varsandán M. 5, Simon B. 2. Csere: Tamási (kapus), Nagy B. 4, Sándor Á. 1, Koller, Bakos Gy. 5, Hajdu G., Iváncsik Á., Frey T. Edző: Gulyás István
MEZŐKÖVESD: Volarevics – Vasics 2, Grünfelder, Csuzics 2 (1), MOLNÁR F. 3, RADNICS 3, Szepesi. Csere: HOLLÓ B., Liszkai (kapusok), Nakhajenka, PÁLOS 5, LÓKODI 11 (3), Ilics 1, Terenyi 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 12. p.: 8–3. 18. p.: 12–6. 24. p.: 14–8. 36. p.: 16–16. 42. p.: 18–18. 48. p.: 20–21. 54. p.: 22–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4
Gulyás István:
– Jó kezdés után fokozatosan visszaestünk, érthetetlen módon elbizonytalanodtunk. A Mezőkövesd Holló Balázs részéről egy kiváló kapusteljesítménnyel támogatva megérdemelten győzött.
Skaliczki László: – A megalázó kezdés után a félidő közepére szedtük össze magunkat, a második játékrészben jól bírtuk a fizikai és idegi terhelést egyaránt.