Férfi kézi NB I: kikapott Gyöngyösön az esélyesebb Dabas

2018.03.24. 19:40
A Gyöngyös házigazdaként legyőzte az előzetesen esélyesebbnek tartott Dabast a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Tatabánya papírforma-győzelmet aratott Orosházán, a Cegléd nagy rangadót nyert meg Egerben, a Budakalász megszenvedett a két pontért a Vác vendégeként. A Ferencváros csak szorongatta az esélyesebb Csurgót, amely kétgólos győzelmet aratott hazai pályán.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CSURGÓI KK–FTC 33–31 (17–15)
Csurgó, 900
néző. Vezette: Bacs, Bóna
CSURGÓ: Balogh T. – Varjú 2, Ferreira 2, HANUSZ 6, CEHTE 3, KOVACEVIC 8, Hadziomerovic 1. Csere: BALOGH Á. (kapus), VASICS 5 (1), Josics, Vasvári, Pavlovics 1, Radjenovics 1, Szeitl 3, Tóth 1. Edző: Bencze József
FTC: Nagy L. – Bujdosó 6 (1), Oláh T. 3, Kocsi A., Bali, PÁLOS 7 (5), RÉDAI 6. Csere: Zernovic (kapus), Benmiloud 2, ANDJELICS 5, Pál, Bakos 1, Grebenár, Cseh, Khaled, Marczinkó 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 12. p.: 5–5. 18. p.: 11–8. 25. p.: 14–14. 28. p.: 16–14. 34. p.: 18–18. 39. p.: 21–20. 44. p.: 21–22. 48. p.: 23–23. 52. p.: 24–26. 54. p.: 27–26. 58. p.: 31–28
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 6/6
Bencze József:
– A Ferencváros jól felkészült a játékunkból, ennek ellenére sok helyzetet dolgoztunk ki, de rendre elhibáztuk őket. A hétméteresekkel ezúttal hadilábon álltunk. A végjátékban a kétgólos hátrányunkat sikerült ledolgoznunk, és a küzdőszellemünknek köszönhetően itthon tartottuk a két pontot.
Horváth Attila: – Nehéz mérkőzésen a pillanatnyi forma döntött. Nagyon jó meccset játszottunk, voltak nagyon jó periódusaink, amikor nyerésre álltunk. A végén sok hibát követtünk el, ezért nem sikerült nyernünk.

EGER SBS ESTERHÁZY–CEGLÉDI KK SE 20–21 (10–11)
Eger, 700
néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
EGER: STOCHL – LEZÁK 6, Radojevics 1, Takács B. 4 (1), Petro 3, Szabó P. 2, Antl 4. Csere: Repóth (kapus), KISS G., BAJORHEGYI, Dobó, Szepesi. Edző: Tóth Edmond
CEGLÉD: PALLAG – RADOVICS 4, JUHÁSZ 1, Borsos 1, Tóth K. 2, Grbovics, Lászlai 1. Csere: Megyeri, RADNIC 8 (6), Hódi 2, Hajdú 2, Szabó B. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–3. 18. p.: 6–6. 24. p.: 8–9. 36. p.: 12–14. 42. p.: 15–16. 48. p.: 15–17. 54. p.: 18–20
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/6
Tóth Edmond:
– A nagy akarásnak görcsös játék lett a vége, ami rengeteg technikai hibát eredményezett. A támadójátékunkból hiányoltam azokat a teljesítményeket, ami a győzelemhez kell.
Jakab László: – Megemelem a kalapom a játékosaim előtt, akik egészen januártól hatalmas munkát végeztek. A védekezésünk végig jól működött, de elöl ziccereket hibáztunk, ezért nem sikerült nagyobb arányú győzelmet aratnunk.

VÁCI KSE–CYEB BUDAKALÁSZ 24–25 (14–15)
Vác, 350
néző. Vezette: Andorka, Hucker
VÁC: Rózsavölgyi – Ménfői, Török, Sakic 1, Koller, Törteli 2, Holpert 6 (3). Csere: Ulicsinyi (kapus), BALÁZ 5, Grbavac 5, DAVIDOVIC 5, Tyiskov, Kecskeméti, Tárkányi. Edző: Skaliczki László
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 1, Reznicek 1, Nagy B. 5 (2), Mazák, SUTKA 5, Fekete D. 1. Csere:Boros, Tamási (kapusok), Czina, LEIMETER 5, Bohács 2, Sinkovits 1, Tóth K., Nemes 4, Józsa. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 16. p.: 5–8. 24. p.: 12–11. 38. p.: 19–17. 47. p.: 21–18. 53. p.: 23–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG:
Skaliczki László:
– Nagyon sajnálom, hogy ezzel a vereséggel igen nehéz helyzetbe kerültünk.
Forgács Gyula: – Rossz periódusunk és sorozatos sérüléseink ellenére nagyon nagy csatában tudtunk győzni. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert bizonyította, hogy van gerince.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–33 (12–16)
Orosháza, 350
néző. Vezette: Herczeg, Südi
OROSHÁZA: Szabó L. – Pásztor M. 2, Mihály, Ferenczi 4, Markoski, Stranigg 4, NÉMETH L. 7 (3). Csere: Herjeczki (kapus), BALÁZS 4, Knezevics 3 (1), Antal, Braz 1, Morva 1, Németh G. 1, John. Edző: Bakó Botond
TATABÁNYA: SZÉKELY – Harsányi, Grigoras 1, SZÖLLŐSI B. 5, Vranjes 3, BOZOVICS 4, Vujovics 3 (1). Csere: Iancu (kapus), Szöllősi Sz. 2, Vrankovic 1, Pásztor Á. 3, Juhász 3, SIPOS 5, Ilyés 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 9. perc: 4–3. 16. p.: 6–9. 28. p.: 10–16. 34. p.: 13–20. 44. p.: 18–15. 54. p.: 23–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 1/1
Bakó Botond:
– Nem játszottunk rosszul, a huszonhét lőtt gól rendben is lenne, ám túl sok helyzetet hagytunk ki.
Vladan Matics: – Kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, végig négy-hat góllal vezettünk. Közepes játékkal nyertünk, nem vagyok teljesen elégedett a teljesítményünkkel.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–DABAS KC VSE 30–24 (14–13)
Gyöngyös, 700
néző. Vezette: Bonifert, Oláh
GYÖNGYÖS: TÓTH MIHÁLY – Urbán 3, MARKEZ 9, Sipeki, Martins 1, Loncar 1, Németh T. 1. Csere: KOVACSICS 6 (4), Gábori, DURIS 2, Gerdán, Lele 1, Mikita M. 2, István P. 4. Edző: Konkoly Csaba
DABAS: Holló B. – Perisic 2, ORSZÁGH 4, Szőllősi O., Slachta 2, HALÁSZ L. 5, ZAKICS 6 (1). Csere: Duleba (kapus), Shinnosuke 2, Kiss A. 1, Lepsényi, Pocsai 1 (1), Bíró 1, Tanaka. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 3/1
Konkoly Csaba:
– Ellenfelünk minden taktikai húzására tudtunk válaszolni, nagy akarattal játszottunk, büszke vagyok a játékosaimra.
Tomori Győző: – Képtelenek voltunk hatástalanítani ellenfelünk beállójátékát, aminek következtében az átlövőit is helyhez juttattuk. Várom, hogy csapatom eldöntse, melyik a valódi arca.