Férfi kézi NB I: kétszer több gólt dobott ellenfelénél a Veszprém

2018.02.10. 19:57
Nem okozott gondot a Veszprémnek a Vác a férfi kézilabda NB I szombati mérkőzésén, a bajnok 42–21-re megverte ellenfelét. A hazaiaknál a szélsők villogtak, Cristian Ugalde tizenegy, Dragan Gajic hét gólt szerzett.

Nem tette próbára a Váci KSE a Telekom Veszprémet, a hazaiak könnyedén nyertek 42–21-re. A mérkőzést egyperces néma csenddel kezdték, Marian Cozmára emlékeztek, a kilenc éve tragikus körülmények között elhunyt egykori veszprémi játékosra.

A meccset gyors iramban kezdték a felek, a veszprémiek nehezen rázódtak bele a mérkőzésbe, a sok eladott labdát pedig kihasználta Skaliczki László csapata (9. perc 3–4). A folytatásban aztán magára talált a hazai együttes, egy 8–0-s sorozatot produkálva elhúzott az ellenféltől és gyakorlatilag el is döntötte a két pont sorsát. A szünetben már kilenc góllal vezetett a Veszprém (20–11), és a fordulás után ugyan volt egy fellángolása a váci csapatnak, nyolc gólnál közelebb így sem tudtak a címvédőhöz férkőzni, akik még eggyel magasabb fokozatba kapcsoltak és végül kétszer annyi gólt dobtak, mint ellenfelük.

A Veszprém 42–21-re nyert az idei év első hazai mérkőzésén, ami jó önbizalom növelés volt a Kiel elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után és a Meskov Breszt elleni hazai összecsapás előtt.

Férfi NB I
Telekom Veszprém–Váci KSE 42–21 (20–11)
Veszprém, 2300 néző. Vezette: Réti, Szedmák
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 7, Tönnesen 2, Lékai 2, Sulic 2, Ligetvári 1, UGALDE 11 (1). Csere: Schuch, Nilsson 2, Ancsin 2, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadics 5, Dzsamali 5, Borzas 2 (1). Edző: Ljubomir Vranjes
VÁC: Rózsavölgyi – Kecskeméti 2, Törteli 1, Sakic 1, Koller 1, Holpert 2, Davidovic 3. Csere: Ulicsinyi (kapus), Török 1, Ménfői 1, Tyiskov 1, Grabavac 4, Baláz, Czene, Tárkányi 3, Bognár 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 14. p.: 6–6. 23. p.: 14–7. 36. p.: 24–13. 48. p.: 31–17. 57. p.: 40–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0
Ljubomir Vranjes:
– Volt néhány dolog, amit szerettünk volna ma megvalósítani, amit sikerült is véghez vinnünk. Fontos volt, hogy Kent Robin Tönnesen játsszon és Lékai Máté és Petar Nenadics egyszerre legyen a pályán és összecsiszolódjanak. Nem tökéletes még, de egyre jobb. Védekezésben kiválóak voltak, és a támadással is elégedett vagyok, jobb volt, mint a Kiel elleni mérkőzésen.
Skaliczki László: – Jó sebességet menő Veszprém volt, a beálló megfékezéséből, remek védekezésből végig tudta vinni játékát. Erre tulajdonképpen tíz perc után nem volt válaszunk. Szétesett a játékunk, türelmetlenek lettünk, rövid játékok voltak, amikből előnyt szerzett a Veszprém. Szünetben megbeszéltük a hibákat, a félidő elején sikerült is végigvinni ezeket, de a kisebb kispad és a tudáskülönbség kijött a mérkőzés végére. A szélsőjátékot hiányoltam, de mindent megtettünk, amit tudtunk.

Balatonfüredi KSE–Csurgói KK 23–21 (13–8)
Balatonfüred, 600 néző. Vezette: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 4 (3), Kasparek 3, TOPIC 3, Debreczeni 2, Szita 1, BÓKA 7. Csere: Andó (kapus), Németh B. 1, Kancel, Varsandán, Karvackij, Szemjonov, Kemény 2, Déber, Máthé. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: BALOGH T. – Vaszics 1, Pavlovics, HADZIOMEROVIC 5, Oslak 1, Ferreira 3, RADJENOVICS 7 (4). Csere: Balogh Á., Bartucz (kapusok), Vasvári, Varjú 1, Hanusz 1, Manojlovity, Jerebie, Tóth A. 2, Géczi. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 9. p.: 3–3. 15. p.: 6–3. 20. p.: 8–6. 26. p.: 9–8. 34. p.: 15–10. 43. p.: 17–14. 48. p.: 18–16. 55. p.: 19–17
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Csoknyai István:
– Jól felkészített Csurgó ellen sikerült itthon tartanunk a fontos két bajnoki pontot. Az első félidő hajrájában megszerzett előnyünkből a második félidei jó védekezésünknek köszönhetően sikerült két gólt megőriznünk.
Bencze József: – Nagy csatában maradtunk alul. Az első félidő utolsó öt percének gyenge támadójátéka miatt veszítettünk.

CYEB Budakalász–Dabas KC 27–29 (12–13)
Budakalász, 220 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
BUDAKALÁSZ: Váczi – Sinkovits, Leimeter 4, Koncz 3, MAZÁK 4, NAGY B. 5 (2), Bohács 3. Csere: Boros (kapus), Czina, Nemes, Reznicek, Tóth Á. 3, Józsa, BERGGREN 5 (4). Edző: Forgács Gyula
DABAS: HOLLÓ – Országh 2, PERISICS 5, Bíró 1, Slachta, Halász 3 (1), Kekezovics 3. Csere: Szöllősi O., LEPSÉNYI 4, Zakics, Priczel 1, Pocsai 4 (3), Tanaka 2, SINNOSZUKE 4. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 9. perc: 7–4. 21. p.: 11–6. 27. p.: 12–10. 33. p.: 12–15. 39. p.: 18–17. 49. p.: 23–24. 56. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Forgács Gyula:
– Úgy indult a meccs számunkra, ahogy elképzeltük, ám később a Dabas nyitott védekezésére nagyon rosszul reagáltunk. A szünet után ugyan vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, de az a fajta stabilitás, ami az utóbbi időben jellemzett minket, szétcsúszott.
Tomori Győző: – Nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk, ami nem úgy indult, ahogy terveztük. A találkozó fordulópontja az volt, amikor ötgólos hátrányt követően nyitott védekezésre váltottunk, aminek köszönhetően már a szünet előtt fordítani tudtunk. A második félidőben már nagy harc dúlt a pályán, amiből mi jöttünk ki jobban.

1. Telekom Veszprém 17 17 615–342 +273 34
2. Mol-Pick Szeged 18 14 2 2 586–429 +157 30
3. Grundfos Tatabánya KC 17 14 3 455–385 +70 28
4. Balatonfüredi KSE 17 13 4 449–408 +41 26
5. Dabas KC VSE 17 8 1 8 404–467 –63 17
6. Sport36-Komló 17 8 1 8 404–422 –18 17
7. Eger Eszterházy SZSE 17 8 1 8 385–414 –29 17
8. CYEB Budakalász 17 7 3 7 489–500 –11 17