Férfi kézi NB I: időn túli hetessel mentett pontot a Fradi

2017.11.25. 19:43
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján az FTC döntetlent játszott hazai pályán az Orosházával. A Csurgó könnyedén legyőzte a Gyöngyöst, a Dabas hiába vezetett a szünetben az Eger ellen, pont nélkül maradt.

Érdekesen alakult az FTC és az Orosháza összecsapása. A vendégek szinte végig vezettek, a szünetben kétgólos előnyben voltak. Sőt! A 49. percben négygólos (13–17) is volt már a fór, de a házigazdák a 60. percben időn túli büntetővel egyenlítettek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

F
ERENCVÁROSOROSHÁZI FKSE LINAMAR 18–18 (8–10)
Elek Gyula Aréna, 300
néző.V:Felhő, Öcsi
FERENCVÁROS:
NAGY L. – Benis, Marczinkó, Benmiloud3,Rédai2,Pál G., Pálos3. Csere:Zernovic (kapus), GREBENÁR4,Bali, Kocsi1,Oláh T., Pordán, Nagy M.3 (2),Bujdosó2. Edző:Adorján Gábor
OROSHÁZA:
HERJECZKI – Pásztor M.1,Ferenczi2,Knezevics2 (1),Antal, Milas2,Mihály. Csere:Szabó L. (kapus), Srsen1,Gyene2 (2),MARKOSZKI4,Spranigg2,Németh G., Radojevics2,Németh L. Edző:Buday Dániel

Adorján Gábor:
– Az első félidőben csapatom rengeteget hibázott, az, hogy mire lesz elég ez az egy pont, majd a bajnokság végén dől el. A végjáték alapján örülnünk kell a döntetlennek.
Buday Dániel:
– Jól felkészültünk, nagy motivációval érkeztünk a Népligetbe. Az első félidő közepétől végig irányítottuk a mérkőzést, de rengeteget ziccert kihagytunk, és ez megbosszulta magát.

DABAS VSE KC–EGER SBS ESZTERHÁZY 20–23 (12–9)
Dabas, 1300
néző.V:Nagy F., Túróczy J.
DABAS:
HOLLÓ–ORSZÁGH4,Petrovski, Slachta1,Bíró1,HALÁSZ6 (1),Kekezovity4 (1). Csere:Duleba, Podoba (kapusok), Bakos, Simovic, Lókodi, Lepsényi, Pocsai3 (2),Zakics 1. Edző:Tomori Győző
EGER:
STOCHL–Lezák, RADOJEVIC4,Bajorhegyi, Kiss, Petro3,Szepesi. Csere:Repóth, Nagy (kapusok), Vaskó2,Szabó, AFLITULIN5 (3),Takács3,DOBÓ4,Antl2 (1),Füzi. Edző:Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–215. p.:8–323. p.:8–634. p.:13–1240. p.:15–1547. p.:17–18.54. p.:19–20
4, ill. 12 perc
7/4, ill. 4/4
Tomori Győző: –
A Vácon kezdődő kapus fóbiánk tovább folytatódott az Eger ellen. A mérkőzés végére, mind fizikálisan, mind fejben elfáradtunk.
Tóth Edmond: –
Minden elismerésem a csapaté, hogy ebben a szituációban csapatként tudott győzni.

CSURGÓI KKB.BRAUN GYÖNGYÖS 34–27 (15–13)
Csurgó, 600 néző. V: Hargitai, Markó

CSURGÓ:
BARTUCZ – Varjú 1, SZEITL 4, Mikita J. 4, Cehte 4, Hadziomerovic, Radjenovics 3 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, FERREIRA 4, VASICS 10 (2), Jerebie 1, Tóth, Gazdag, Josics 2 (2), Hanusz 1. Edző: Bencze József
GYÖNGYÖS:
Hudák – Gábori 2, Oliveira 4, Duris 3, Martins 5, Mikita M. 2, KOVACSICS P. 6 (2). Csere: Holló (kapus), Loncar, Lele 1, Urbán 1, Sipeki, Németh T. 1, Markez 2, Igó. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc:
3–5. 15. p.: 8–6. 19. p.: 9–10. 24. p.: 13–11. 28. p.: 14–13. 36. p.: 18–15. 40. p.: 20–16. 47. p.: 24–20. 49. p.: 26–21. 52. p.: 28–22. 57. p.: 32–24
8 ill. 8 perc
8/5, ill.2/2.

Bencze József: –
A héten nagyon sokat dolgoztunk a mai találkozóra. A második félidő közepétől olyan védekezést produkáltunk, amelyet a mérkőzés elejétől fogva szerettem volna. Ekkor fokozatosan növeltük az előnyünket és a vége felé már felszabadultan játszottunk. Köszönjük a szurkolóinknak a kitartó buzdítást.
Konkoly Csaba: –
Nagyon készültünk a mérkőzésre és jól is kezdtünk. A második félidőben azonban szétzilált bennünket a Csurgó és ekkor már hitehagyottan játszott a csapatom. A következő mérkőzésen – hazai pályán – bizonyítanunk kell.

1. Telekom Veszprém 10 10 356–196 +160 20
2. MOL-Pick Szeged 11 10 1 353–254 +99 20
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 261–218 +43 16
4. Balatonfüredi KSE 10 8 2 274–249 +25 16
5. Dabas KC VSE 12 7 5 288–321 –33 14
6. Sport36-Komló 10 6 4 242–255 –13 12
7. Eger Eszterházy SZSE 10 5 1 4 208–235 –27 11
8. CYEB Budakalász 9 3 2 4 248–251 –3 8