Férfi kézi NB I: idegenben nyert a Veszprém és a Szeged

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.11.07. 19:40
A Telekom Veszprém a Balatonfüred, a Mol-Pick Szeged a Komló otthonában nyert a férfi kézilabda NB I-ben.

A címvédő Veszprém 14 góllal győzött Balatonfüreden, a mérkőzés előtt köszöntötték a tavalyi bajnoki év gólkirályát, az akkor még balatonfüredi színekben szereplő Győri Mátyást. A forduló előtt már csak ez a két csapat volt veretlen a mezőnyben, de a veszprémiek a vártnál is magabiztosabban őrizték meg százszázalékos mérlegüket. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek macedón balszélsője, Dejan Manaszkov volt kilenc góllal.

A Szeged tíz találattal nyert Komlón. A házigazda baranyaiak montenegrói válogatott balszélsője, Igor Markovics ugyancsak kilenc alkalommal volt eredményes.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 25–39 (11–18)
Balatonfüred,
800 néző. V: Bíró, Kiss O.
BALATONFÜRED: Bősz – HORNYÁK 5 (3), Kasparek, Németh B., Topic 1, Szemjonov 4, BÓKA 4. Csere: Andó (kapus), Gerdán, Déber, Varsandán 2 (2), Karvatski, Debreczeni 1, Kemény 1, MÁTHÉ D. 5, HORVÁTH L. 2. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 7, ANCSIN 5, Schuch, Ligetvári 2, DZSAMALI 5, MANASZKOV 9. Csere: Tonnesen 1, Nilsson 3, Accambray 1, Terzic, Blagotinsek 2, Sulic 1, Győri 3. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 9. p.: 3–4. 17. p.: 3–11. 24. p.: 7–15. 34. p.: 13–19. 43. p.: 16–26. 48. p.: 19–27. 55. p.: 23–34
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/–
Csoknyai István:
– Nagyon tiszteltük a Veszprémet, és nem tudtuk eddigi jó teljesítményünket nyújtani. Főleg eddigi kulcsembereink gyengélkedtek. örülök viszont újonc fiataljaink jó játékának és góljaiknak.
Ljubomir Vranjes: – Elégedett vagyok az eredménnyel, bár van némi hiányérzetem. Nem nyújtott ugyanis százszázalékot a csapatom. Kipróbáltunk néhány védekezési variációt a Párizs elleni mérkőzésre hangolva.

SPORT 36 KOMLÓ–MOL-PICK SZEGED 27–37 (15–20)
Komló,
1000 néző. V: Altmár, Horváth M.
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 3, Obradovic 2, Balázs S., Jerkovics 5, Grünfelder 1, MARKOVICS 9 (4). Csere: Selymes (kapus), Szunajko 2, Katzirz, Laufer 2, Kovács M. 2, Szkokán 1, Kékesi, Hoffmann J. Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: Sego – Fekete, BALOGH ZS. 4 (1), ZSITNYIKOV 5, Bánhidi 3, Gorbok 2, Kälmann 2. Csere: Sierra (kapus) 1, Sigurmannsson 4 (3), Goncalves, Buntic 1, BODÓ 6, RODRIGUEZ 5, Blazsevics 1, Gaber 1, Zubai 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–5. 17. p.: 9–12. 24. p.: 13–14. 37. p.: 16–24. 42. p.: 20–25. 50. p.: 22–32
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Kilvinger Bálint:
– Jól küzdöttünk, bár védekezésben akadtak nehézségeink. A második félidő eleje kaotikusra sikerült, de nem adtuk fel.
Carlos Pastor: – Akkor tudtuk eldönteni a mérkőzést, amikor az első félidő végén és a második elején összeállt a védekezésünk. Utána mindenkinek lehetőséget adtunk, rotáltuk a csapatot.

1. Telekom Veszprém 9 9 317–175 +142 18
2. Mol-Pick Szeged 9 8 1 292–207 +85 16
3. Balatonfüredi KSE 9 8 1 253–218 +35 16
4. Grundfos Tatabánya KC 8 6 2 218–180 +38 12
5. Dabas KC VSE 8 6 2 204–213 –9 12
6. Sport36-Komló 9 5 4 214–233 –19 10
7. Eger Eszterházy SZSE 8 4 4 168–198 –30 8
8. CYEB Budakalász 8 2 2 4 219–227 –8 6