Férfi kézi NB I: hiába győzött simán a Vác, kiesett

2018.05.05. 20:03
A Gyöngyös és a Ferencváros is bent maradt (Fotó: gykk.hu)
A Vác hiába verte meg simán az utolsó Orosházát a K&H férfi kézilabdaliga utolsó fordulójában, így is kiesett, mert a Gyöngyös–Ferencváros mérkőzésen 26–26-os döntetlen született.

A Vác mellett a Gyöngyöst és a Ferencvárost is fenyegette még a kiesés réme, de egy egymás elleni döntetlennel kéz a kézben bent maradhattak. És bent is maradtak.

Az Orosháza mellett így a Vác búcsúzik az első osztálytól.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
26., UTOLSÓ FORDULÓ

VÁCI KSE–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 26–19 (12–8)
Vác, 400
néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC: Ulicsinyi – Ménfői 3, TÖRTELI 3, Sakic, KOLLER 4 (1), Holpert 4, DAVIDOVIC 4. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Grbavac 3, Tyiskov 2, Baláz 2, Kecskeméti 1. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: Szabó L. – Pásztor M. 1, FERENCZI 4, Morva 2, Markoszki, Knezsevics 1, Németh L. 1. Csere: Herjeczki (kapus), Braz, Balázs 5 (3), Antal, Mihály 1, STRANIGG 4, John, Zvolenszki. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–1. 20. p.: 9–4. 26. p.: 12–6. 37. p.: 14–12. 49. p.: 19–14. 55. p.: 23–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Skaliczki László:
– Játékosaimnak csak jó szó jár. Állva haltunk meg.
Bakó Botond: – Mindent megpróbáltunk, tisztességgel küzdöttünk.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–FERENCVÁROS 26–26 (13–12)
Gyöngyös, 1200
néző. V: Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Hudák – Gábori 2, Markez 1, DURIS 2, Martins 1, LONCAR 7, Németh T. 3. Csere: Tóth M., Holló (kapusok), Gerdán, Kovacsics 3 (3), István 2, Krivokapics 3 (1), Urbán 2. Edző: Konkoly Csaba
FTC: Zernovic – Andjelics, Marczinkó 4, Kocsi, BENMILOUD 4, Rédai 1, Pálos 1. Csere: Nagy L. (kapus), BUJDOSÓ 6 (1), NAGY M. 7 (6), Bali 1, Bakos 1, Pordán 1, Oláh, Grebenár. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–8. 24. p.: 9–9. 36. p.: 17–14. 42. p.: 21–18. 48. p.: 23–21. 54. p.: 25–23
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7
Konkoly Csaba:
– Borzasztó nehéz szezonon vagyunk túl, örülök, hogy bizonyítottunk a kétkedőknek. Arról, hogy ilyen helyzetbe került ez a két csapat, nem csak mi tehetünk. Elismerésem a fiúké, mert elbírták a hatalmas nyomást.
Horváth Attila: – Sejtettük, hogy nem lesz szép mérkőzés, de annál küzdelmesebb volt. Látszott, hogy mindenki az életéért küzd. Igazságos eredmény született.

SPORT36-KOMLÓ–CYEB BUDAKALÁSZ 27–26 (13–14)
Komló, 900
néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: Granic – GEBHARDT 4 (2), Obradovic 1, GRÜNFELDER, Katzirz, JERKOVIC 6, Hoffmann J. 2. Csere: SELYMES (kapus), F. Szunajko 1, Kovács M., BALÁZS S. 6, Huesmann 3, SZKOKÁN 4, Wéber. Edző: Kilvinger Bálint
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 3, REZNICEK 6, NAGY B. 8 (2), MAZÁK 3, Sutka 1, Bohács 2. Csere: BOROS (kapus), Czina, Józsa 1, Berggren, Nemes 1, Leimeter 1, Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 3/2
Kilvinger Bálint:
– A mérkőzés minden nehézségével tükrözte a szezonunkat. Nagyon örülök, hogy így sikerült.
Forgács Gyula: – Végig kiélezett küzdelemben talán igazságosabb lett volna a döntetlen. A Komló nem érdemtelenül nyert, de mi is rászolgáltunk volna a győzelemre.

BALATONFÜREDI KSE–CEGLÉDI KK SE 34–23 (19–13)
Balatonfüred, 400
néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: Fazekas – HORNYÁK 7 (3), Kaspárek 2, Szemjonov, DEBRECZENI 4, SZITA 5, BÓKA 4. Csere: BŐSZ (kapus), Németh B. 1, Kancel, Varsandán, Karvackij 1, TOPIC 4, KEMÉNY 3, DÉBER 3, Máthé. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: Mojszilov – Megyeri, Hajdú 1, Dávid, Szabó B. 3, Juhász K. 1, Hódi. Csere: Aleksza, Pallag (kapusok), LÁSZLAI 4, RADNIC 4 (1), RADOVICS 4, Borsos, Tóth K. 2, GRBOVICS 4. Edző: Jakab László
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1
Csoknyai István:
– Nagyon nehéz bajnokságot zártunk, messze a várakozáson felüli eredménnyel. Csapatomat csak dicsérhetem az egész éves teljesítményéért, amelyhez szurkolóink kitartó támogatása is kellett.
Jakab László: – Sok nehézséggel küszködtünk, ennek ellenére bent maradtunk, köszönhetően játékosaim egész éves hozzáállásának.

14. Orosházi FKSE 26 2 2 22 600–738 –138 6

Az azonos pontszámmal végző csapatok között a bajnokság végén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.