Férfi kézi NB I: három meccsen összesen négy gól különbség

2017.09.22. 19:59
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában három mérkőzést rendeztek meg, és ezeken összesen négy gól volt a különbség a felek között. Újabb sikerével harmadik helyen áll az Eger, továbbra is pont nélkül a Csurgó.

A Cegléd a meccs elején kétszer is ellépett három góllal (4–1, 5–2), de ezt követően a Dabas hamar fordított, sőt a második félidőben már a vendégek vezettek négy találattal is (12–16). A házigazda nem adta fel, a félidő derekára fordított (18–17), és az 53. percben is vezetett még (19–18), de ezt követően már csak egy gólt szerzett, s ez kevésnek bizonyult (20–21).

A Csurgó többször is vezetett négy találattal (8–12, 9–13) az első félidőben, sőt ez a különbség a 43. percre újra visszaállt (15–19), de a Komló innen is visszakapaszkodott, és az utolsó percben kiharcolta a sikert (23–22).

A legnagyobb különbség Egerben alakult ki a csapatok között, ahol az 55. percben még ikszre álltak a felek (21–21), ezt követően azonban a váciak már nem tudtak betalálni (23–21).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE
DABAS VSE KC 20–21 (10–12)
Cegléd, 850 néző. V: Felhő, Öcsi
CEGLÉD:
Pallag – Lászlai, Borsos 3, Juhász, Grbovics 1, RADOVICS 6 (2), Megyeri. Csere: Mojsilov (kapus), Elezovics 1, Perisics 4, Tóth K. 1 (1), Hódi 2, Dávid, Radnic 1, Szabó 1. Edző: Nagy Károly
DABAS: HOLLÓ – KEKEZOVICS 7, HALÁSZ 4, Slachta 1, Simovics 1, Petrovski, POCSAI 7 (3). Csere: Bíró 1, Lepsényi, Országh, Bakos. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4-1. 13. p.: 5–4. 16. p.: 5–6. 20. p.: 6–8. 36. p.: 12–15. 44. p.: 16–17. 52. p.: 18–18
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG:
Nagy Károly:
– Rengeteg hibával játszottunk, ezt jól használta ki az ellenfelünk. Kritikus helyzetekben sorozatosan hibáztunk, ezért vesztettük el a mérkőzést.
Tomori Győző: – Megint egy feszes védekezéssel és a védekezés mögött egy kimagasló kapusteljesítménnyel tudtunk győzni...

SPORT36 KOMLÓ
CSURGÓI KK 23–22 (11–12)
Komló, 900 néző. V: Horváth P., Marton B.
KOMLÓ:
Selymes – Markovics 3 (2), PRIBANIC 9, JERKOVICS 4, Balázs, Obradovic 3, Gebhardt 2. Csere: Szabó M. (kapus), Szögi, Szunajko 1, GRÜNFELDER, Laufer 1, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ: BALOGH T. – VASICS 6 (4), Mikita J. 3, Oslak 2, Hadziomerovic 2, CEHTE 4, Radjenovic 2. Csere: BARTUCZ (kapus), VASVÁRI, Géczi, Oliveira 1, Hanusz 1, Szeitl, Ferreira 1, Varjú, Gazdag. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 19. p.: 6–8. 25. p.: 8–11. 35. p.: 14–13. 46. p.: 16–19. 50. p.: 19–19. 54. p.: 19–21
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Kilvinger Bálint:
– Ezen a mérkőzésen az elmúlt két összecsapás minden nehézségét félre tudtuk tenni, és igazi csapatként működtünk. Gratulálok a fiúknak.
Sótonyi László: – Csalódott vagyok, kevés gólt dobtunk támadásban, nem érdemeltünk vereséget.

EGER SBS ESZTERHÁZY
VÁCI KSE 23–21 (13–12)
Eger, 700 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
EGER: Stochl – Lezák, Radojevics 2, AFLITULIN 7 (1), Petro 2, DOBÓ ZS. 5, Antl 3 (1). Csere: Repóth (kapus), BAJORHEGYI, KISS G., Takács 1, Füzi 2, Szepesi 1, Vaskó. Edző: Tóth Edmond
VÁC: PAUL – MÉNFŐI 4, Törteli 1, Sakic 2, KOLLER 4, Holpert 4 (3), Davidovics 2. Csere: Török 1, Tyiskov, Tárkányi 3, Balaz 1, Grbavac. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 7–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 9–10. 36. p.: 14–14. 42. p.: 17–17. 48. p.: 19–18. 54. p.: 21–21
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Tóth Edmond:
– A szezon eddigi legnehezebb mérkőzésén vagyunk túl. Még ha ezúttal el is maradt a jó játék, foggal-körömmel küzdöttünk. Azért játékban szeretnénk még javulni, hogy jobban kiszolgáljuk a fantasztikus közönségünket.
Gúnya Péter: – A második félidő közepén több olyan szituáció is akadt, amikor nem hoztunk jó döntést. Teljesen más mérkőzést volt ez, mint az előző kettő. Attól függetlenül, hogy csak huszonegy gólt lőttünk, most játszottunk a legjobban. Az elképzelt taktikát szakaszokban jól megoldottuk.Cegléd a meccs elején kétszer is ellépett három góllal (4–1, 5–2), de ezt követően a Dabas hamar fordított, sőt a második félidőben már a vendégek vezettek négy találattal is (12–16). A házigazda nem adta fel, a félidő derekára fordított (18–17), és az 53. percben is vezetett még (19–18), de ezt követően már csak egy gólt szerzett, s ez kevésnek bizonyult (20–21).

3. FORDULÓ

CEGLÉD:

KOMLÓ:

Gúnya Péter: – A második félidő közepén több olyan szituáció is akadt, amikor nem hoztunk jó döntést. Teljesen más mérkőzést volt ez, mint az előző kettő. Attól függetlenül, hogy csak huszonegy gólt lőttünk, most játszottunk a legjobban. Az elképzelt taktikát szakaszokban jól megoldottuk.

1. MOL-Pick Szeged 4 4 129–79 +50 8
2. Telekom Veszprém 3 3 110–55 +55 6
3. Eger Eszterházy SZSE 4 3 1 88–98 –10 6
4. Balatonfüredi KSE 2 2 60–50 +10 4
5. Dabas KC VSE 3 2 1 71–75 –4 4
6. Ceglédi KKSE 4 1 1 2 90–97 –7 3
7. Grundfos Tatabánya KC 2 1 1 56–49 +7 2
8. FTC 2 1 1 48–57 –9 2