Férfi kézi NB I: három góllal győzött a Ferencváros

I. SZ.I. SZ.
2020.10.16. 19:41
Bognár Alex öt gólt szerzett az FTC-ben (Fotó: Fradi.hu)
A Ferencváros 30–27-re legyőzte a Budakalászt a férfi kézilabda NB I 8. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Az ötödik forduló szintén pénteki mérkőzésén a Csurgó kilenc góllal múlta felül a Ceglédet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 28–19
(12–8)
Csurgó, 700  néző.   V: Bóna, Földesi
CSURGÓ:  TATAI – VASZICS 5, LEIMETER   6, Hanusz 1,Szeitl 1, VASVÁRI, Borsos 1. Csere: Pallag, Bordás (kapusok), KRSZMANCSICS  9 (1), Tormás 1, Gábor M.   2,    Gebhardt 1,    Kerkovits 1,  Popovics.  Edző: Alem Toszkics
CEGLÉD:  Tamási – Gyene, Sinkovits 1, Spekhardt 1, NÉMETH B. 3,  VRANAC 3, Zakics  3. Csere: Rózsavölgyi, Kránitz (kapusok), PÁSZTOR Á.   3, Kiss R., Szepesi I. 3, Mazák 1,  Kállai, Teleki 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc:  1–3. 8. p.: 2–3. 15. p.:  6–5.   22. p.: 7–6.  24. p.:  8–7.  36. p.:  15–10.45. p.: 21–13.  53.  p.: 23–16. 58. p.: 27–17
Kiállítások:   8, ill. 10 perc
Hétméteresek:   2/1, ill. 2/0
Alem Toszkics:   – Sokat készültünk, videóztunk erre a találkozóra, tudtuk, hogy jó az ellenfelünk, de a csapatunk lassan jön ki ebből a vírusos helyzetből, így nehéz követelni is. Ma jól védekeztünk, sikerült könnyű gólokat szerezni. Jó érzés ismét tétmeccseket játszani, ez a siker jó motiváció a Balatonfüred elleni mérkőzésre.
Nagy Károly:   – Normálisan kezdtünk, aztán a félidő derekán elfogyott a lendületünk. A védekezésünk nem a legkeményebb, a támadásaink is akadoztak. Tudtuk, hogy nehéz lesz ez a szezon. Jövő héten fontos találkozó vár ránk, innentől kezdve arra készülünk.

8. FORDULÓ
FTC–BUDAKALÁSZ KC 30–27
(15–13)
Budapest, 400   néző. V: Horváth P., Marton B.
FTC: ZERNOVIC – Bujdosó, SCHÄFFER 8 (3),   Schuch, Mikita J.  1,   Pordán 1,   Kovacsics P. 1. Csere:   Deményi, Győri K. (kapusok), ANDJELICS   6, Füzi  3,   Prainer, BOGNÁR A.  5 (2),   IMRE B.  5,    Ónodi Jánoskúti.  Edző: Horváth Attila
BUDAKALÁSZ:  Váczi D. – Varjú  5 (4),  PERISICS   6,  Radnic, Rotim  4, Koncz   3,    HOLPERT    6. Csere:    BOROS (kapus), Dávid M., Tyiskov  1,    Prokop   1,  Ceranic, Kiss B.  1,  Simányi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc:   4–3. 14. p.:    6–8.  23. p.:    10–10.  36. p.: 19–14.  44. p.:  22–19. 50. p.:   27–21. 58. p.:  28–27
Kiállítások:   14, ill. 12 perc
Hétméteresek:   6/5, ill. 5/4
Horváth Attila: –
Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert tudtuk, hogy a Budakalász türelmesen játszik, keményen védekezik, és kiváló lövői vannak. A második félidő elején a csapat betartotta a megbeszélteket, gyors gólokat tudtunk lőni, és komoly előnyt tudtunk szerezni, de akkor még nem sikerült lezárni a mérkőzést. A végén nagyot küzdöttünk. Köszönjük szurkolóinknak a biztatást.
Csoknyai István: – Szerettünk volna meglepetést okozni, jó játékot mutatni, de ez a Ferencváros remek védekezése miatt nem sikerült. A második félidőben nem tudtuk megakadályozni ellenfelünk lerohanásait. Meg kell tanulnunk idegenben is sokkal fegyelmezettebben, koncentráltabban kézilabdázni.

1. Veszprém 7 7 269–136 +133 14
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 4 4 124–88 +36 8
4. Gyöngyös 4 3 1 114–103 +11 6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5
6. Budakalász 7 2 1 4 181–203 –22 5
7. Csurgó 5 2 3 128–141 –13 4
8. Komló 2 1 1 55–51 +4 2