Férfi kézi NB I: győzött, így döntőbe jutott a Szeged

2018.04.28. 20:36
A Mol-Pick Szeged 34–24-re győzött Dabason a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, így döntőbe jutott.

A Tisza-partiak a címvédő Telekom Veszprém ellen vívják a finálét. Az időpontok: május 12., 13.00 óra, Szeged; május 20., 15.00 óra, Veszprém.

A kiesés ellen küzdő Vác nagy csatában diadalmaskodott Csurgón.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ

CSURGÓI KK–VÁCI KSE 25–26 (12–14)
Csurgó, 700
néző. V: Horváth, Marton
CSURGÓ: Bartucz – Vaszics 8 (4), Ferreira 3, Vasvári, Hanusz 3, Szeitl, Hadziomerovic 5. Csere: Balogh T. (kapus), Varjú, Cehte 1, Pavlovics, Gazdag 1, Jerebie, Radjenovics 3, Géczi, Tóth A. 1. Edző: Bencze József
VÁC: Rózsavölgyi – MÉNFŐI 4, Davidovics, Törteli 1, Koller 2, HOLPERT 10 (3), Tyiskov 2. Csere: Ulicsinyi (kapus), BALÁZ 3, Sakic 1, Török, Grbavac 2, Kecskeméti 1, Tárkányi, Czene, Bognár. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 14. p.: 5–4. 24. p.: 9–12. 26. p.: 11–13. 35. p.: 16–16. 42. p.: 18–17. 46. p.: 20–21. 50. p.: 20–22. 54. p.: 23–23. 57. p.: 24–26
Kiállítások: 4 ill. 2 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 5/3
Bencze József:
– Nagyon csalódott vagyok, mert jól kezdtünk, de a folytatásban kihagytuk a heteseket és sok technikai hibát követtünk el. Így nem lehet nyerni.
Skaliczki László: – Az életünkért, a bennmaradás esélyéért játszottunk. Szinte végig vezettünk a nagyon kiélezett mérkőzésen. A hitünk volt a legfontosabb.

FTC–BALATONFÜREDI KSE 36–39 (14–20)
Elek Gyula Aréna, 300
néző. V: Herczeg, Südi
FTC: Nagy L. – ANDJELICS 11 (2), MARCZINKÓ 7, Kocsi, BENMILOUD 5, Rédai, Pálos 3. Csere: Zernovic (kapus), Bujdosó 1, Bakos Gy. 4, Pordán 1, Bali 1, Pál G., Cseh A. 2 (1), Kaled Nurelden 1. Edző: Horváth Attila
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 3 (2), Kaspárek 2, Szemjonov 1, Topic 4, SZITA 8, Bóka 4. Csere: Bősz (kapus), Debreczeni 1, KEMÉNY L. 6, MÁTHÉ 5, Németh B. 1, Varsandán 3, Kancel, Déber 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–5. 16. p.: 5–11. 20. p.: 9–13. 25. p.: 12–16. 37. p.: 19–26. 49. p.: 27–32. 55. p.: 32–36
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Horváth Attila:
– Nem azzal a tempóval kezdtünk, amivel kell, később már csak futottunk az eredmény után. Van még egy esélyünk a jövő hét végén, remélem, élünk vele.
Csoknyai István: – Az első tizenöt percben tetemes előnyt szereztünk, de végig koncentrálnunk kellett, mert a hazaiak minden erejüket mozgósították a fordításért. Támadásban mindkét csapat kiváló teljesítményt nyújtott, ám a védekezés és a kapusteljesítmény mindkét oldalon elmaradt attól.

GRUNDFOS TATABÁNYA–EGER SBS ESZTERHÁZY 35–28 (17–13)
Tatabánya: 900
néző. V: Hargitai G., Markó G.
TATABÁNYA: SZÉKELY M. 1 – HARSÁNYI 1 (1), Grigoras 2, Sipos 1, Ilyés, Vranjes 2, VUJOVICS 5 (1). Csere: Szöllősi B. 3, BOZSOVICS 5, Juhász 2, VRANKOVIC 8, SZÖLLŐSI SZ. 2, Dénes, Pásztor 3. Edző: Vladan Matics
EGER: Stochl – Vaskó 1, RADOJEVICS 5, Petro 1, TAKÁCS B. 8 (2), Kiss G., Szepesi 1. Csere: Bajorhegyi 1, AFLITULIN 4 (1), Füzi 4, Antl 1, Lezák 1, Tóth R. 1, Szepesi. Edző: Tóth Edmund
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 9. p.: 4–3. 18. p.: 9–6. 26. p.: 14–9. 36. p.: 21–14. 42. p.: 22–18. 47. p.: 28–20. 55. p.: 32–24
Kiállítás: 6, ill. 6 perc
Hétméteres: 2/2, ill. 4/3
Matics Vladan:
– Szépen, újra bronzérmet nyerve fejeztük be hazai pályán a szereplésünket. A közönséget jól szórakoztattuk, sok gólt lőttünk. A visszavonuló Harsányitól méltó módon köszöntünk el.
Tóth Edmund: – A hazai csapat ünnepi hangulatot varázsolt a pályára. Ennek ma mi voltunk a szenvedő alanyai.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–33 (10–15)
Orosháza, 300
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 1, FERENCZI 4, Morva 2 (1), Markoszki 1, Knezsevics, Németh L. 3. Csere: Szabó L. (kapus), Braz 1, Stranigg 3, Mihály, Kiss Axel 2, Balázs B. 2, John 1, Antal 3. Edző: Bakó Botond
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Gábori 3, MARKEZ 6, Gerdán 1, Martins 1, Sipeki, Németh T. 3. Csere: Tóth M. (kapus), LONCAR 5, KOVACSICS 5 (3), Duris 4, István 1, Krivokapics M. 1, Urbán 3. Edző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Bakó Botond:
– Sajnálom a szurkolóinkat, hogy ilyen lelketlen játékot láttak a csapatomtól.
Konkoly Csaba: – Nagyon tiszta kézilabdával sikerült a vártnál nagyobb különbségű sikert aratnunk. Óriási a lelkierőnk, hogy ilyen nagy nyomás alatt is így teljesítettünk.

26. FORDULÓ

DABAS VSE KC–MOL-PICK SZEGED 24–34 (13–19)
Dabas, 1600
néző. V: Nagy, Túróczy
DABAS: Holló – POCSAI 5 (4), SINNOSZUKE 6, Slachta, Bíró 1, Kiss A. 3, Kekezovics. Csere: Duleba (kapus), Priczel 2, KORSÓS 1, Zakics, Perisics, Tanaka 1 (1), Országh 4, Laurinyecz 1 (1). Edző: Tomori Győző
SZEGED: Sego 1 – SOSTARIC 4, Gaber 1, Goncalves, BÁNHIDI 5, KÄLLMAN 6, Skube 1. Csere: Sierra (kapus), Srsen 2, SIGURMANNSSON 9 (5), Gorbok 1, Balogh 2, Blazevic, Zsitnyikov 2, Fekete, Zubai. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5 14. p.: 7–10 22. p.: 8–16. 35. p.: 15–21. 41. p.: 16–26. 47. p.: 18–28. 54. p.: 22–31
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5
Tomori Győző:
– Az idény utolsó hazai bajnoki mérkőzése jó alkalom volt arra, hogy szép számú közönségünkkel együtt ünnepeljük meg az idei szereplésünket.
Carlos Pastor: – A legfontosabb, hogy nyerni tudtunk, egyúttal pihentetni a sérült játékosokat. Fel kell készülnünk a bajnoki döntőre.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 844–524 +320 46
2. Mol-Pick Szeged 25 21 2 2 827–606 +221 44
3. Grundfos Tatabánya KC 25 20 2 3 697–594 +103 42
4. Balatonfüredi KSE 24 19 5 658–601 +57 38
5. CYEB Budakalász 25 10 4 11 704–729 –25 24
6. Sport36-Komló 25 11 2 12 605–639 –34 24
7. Csurgói KK 25 10 3 12 658–692 –34 23
8. Dabas KC VSE 25 9 2 14 611–696 –85 20