Férfi kézi NB I: Gyöngyösön sem tartóztatták fel a Szegedet

2014.12.19. 20:03
A férfi kézilabda NB I-ben éllovas Mol Pick Szeged 41–30-ra nyert Gyöngyösön utolsó 2014-es bajnokiján. A Tisza-partiak ezzel továbbra is százszázalékosak az NB I-ben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL-PICK SZEGED 30–41 (13–21)
Gyöngyös, 700 néző. V: Medve, Nagy L.
GYÖNGYÖS: Hudák H. – TÓTH Á. 4, Marczinkó 1, Simon B. 3, DEBRECZENI 4, Bakos Gy. 1, Varsandán M. 2. Csere: Tamási, Holló M. (kapusok), Iváncsik Á. 3 (2), Czina, NAGY B. 1, KOLLER 8, KONCZ A. 3. Edző: Gulyás István
SZEGED: Sierra – R. PRODANOVICS 9, Zubai Sz. 3, Blazevic, Källman 3, Ilyés 4, Bombac 2. Csere: Pásztor I. (kapus), MINDEGÍA 3, Vadkerti A., A. García 2, Fekete B. 1, Balogh 5 (2), PARRONDO 5, Vranjes, ANCSIN 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–4. 12. p.: 6–10. 18. p.: 7–13. 24. p.: 9–18. 36. p.: 16–26. 42. p.: 19–31. 48. p.: 22–35. 54. p.: 25–39
Gulyás István:
– Az első félidőben néhány játékosom „fényt kapott", akkor alakult ki ez a nagy különbség. A második játékrészben kiszolgáltuk a közönségünket.
Juan Carlos Pastor: – A legfontosabb, hogy nem sérült meg senki. Mindkét sorunk jól oldotta meg a feladatát. Gratulálok csapatomnak az első félidei teljesítményéhez, de tisztában vagyunk vele, hogy tavasszal még jobban kell dolgoznunk.FÉRFI KÉZILABDA NB I

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI KKSE 26–26 (15–12)
Balmazújváros, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALMAZ: Knezsevics – Dioris 6, Korsós, Balázs S., Acusi 5 (3), Bali 4, Csuruvija 5. Csere: Oláh Z. (kapus), István 1, Oláh T. 2, Hajdu 1, Temesvári 1, Füleki, Horváth D. 1. Edző: Füzesi Ferenc
CEGLÉD: Bősz – Országh 2, PERISICS 10 (2), BÍRÓ B. 4, Tóth N., Lepsényi, Hódi 1. Csere: Bartucz (kapus), Takács B. 5 (1), Hegedűs 4, Sipeki, Nikolicza. Edző: Kökény István
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 15. p.: 9–5. 25. p.: 13–9. 35. p.: 18–15. 45. p.: 24–22. 55. p.: 25–25
Füzesi Ferenc:
– A mérkőzés jellemző volt az egész szezonunkra, uraltuk a játékot, aztán egyszer csak kicsúszott a kezünkből az irányítás. Mérhetetlenül csalódott vagyok.
Kökény István: – Kevés emberrel kellett végigjátszanunk a meccset, ezért kifejezetten örülök, hogy döntetlennel zártunk. A játékosok egy része talán csalódott, én sikerként fogom fel az egy pont megszerzését.

1. MOL-Pick Szeged 18 18 647–429 +218 36
2. Csurgói KK 16 14 1 1 452–362 +90 29
3. Grundfos Tatabánya KC 16 13 3 391–358 +33 26
4. Balatonfüredi KSE 16 11 1 4 455–390 +65 23
5. B. Braun Gyöngyös 17 7 1 9 460–468 –8 15
6. Orosházi FKSE LINAMAR 15 6 1 8 401–414 –13 13
7. Mezőkövesdi KC 17 6 1 10 422–455 –33 13
8. Ceglédi KKSE 17 4 1 12 465–518 –53 9