Férfi kézi NB I: gyöngyösi bravúr Nagyatádon, sima Füred-siker

2015.02.04. 19:46
A szünetben még hatgólos hátrányban lévő Gyöngyös 25–25-ös döntetlent játszott Nagyatádon a Csurgóval a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, míg a Balatonfüred 35–21-re nyert hazai pályán a Cegléd ellen.

A csurgóiak második helye nem forog veszélyben, ami meglátszott a második félidei teljesítményükön. A gyöngyösiek szempontjából már jóval nagyobb volt a találkozó tétje, hiszen a felsőházba jutásukhoz minden pontra szükségük van.

A Balatonfüredben négy góllal mutatkozott be a Veszprém által kölcsönadott Kancel Ottó.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
CSURGÓI KK–B.BRAUN GYÖNGYÖS 25–25 (15–9)
Nagyatád, 600
néző. V: Heim A., Kiss O.
CSURGÓ: MIJATOVICS – Gebhardt 1, CAVOR 4, Rapajec 2, PORDÁN 2, LELE 8 (3), Gazdag 4 (3). Csere: Pallag (kapus), Herbert, Borsós, Oláh G., Vadkerti 1, Osztrusko 2, Szöllősi 1, Hanusz, Megyeri. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Tóth Á. 3, Marczinkó, SIMON 2, Koller, SÁNDOR Á. 4, Varsandán. Csere: Tamási, Frey T., Iváncsik Á. 2, Czina, Bakos 3 (1), Hajda 2, NAGY B. 9, Debreceni D., Koncz A. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 5–1. 9. p.: 8–2. 16. p.: 10–3. 19. p.: 12–4. 27. p.: 13–7. 30. p.: 15–8. 33. p.: 16–12. 39. p.: 18–15. 44. p.: 20–17. 49. p.: 23–18. 52. p.: 23–21. 58. p.: 24–24. 60. p.: 24–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Sótonyi László:
– Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben nagyon jól kézilabdáztunk, a másodikban nagyon rosszul.
Gulyás István: – Örülök, hogy tiszta játékban pontot tudtunk szerezni, bár boldogabb lennék, ha ez eggyel több lett volna.

22. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–CEGLÉDI KSE 35–21 (15–11)
Balatonfüred, 500
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Gábori 2, Grigorjev 5, Szöllősi B. 4, VILOVSZKI 7, Faluvégi 1 (1), Kovacsics 2. Csere: Komendánt (kapus), Gerdán, Németh B. 1, Juhász K., Győri 4 (2), Bóka 2, Vasvári, Ligetvári 3, KANCEL 4. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: Bősz – Ország 3, Lepsényi 2, Tóth N. 1, Antal Sz., GRBOVICS 5, Perisics 2. Csere: Bartucz, Nagy L. (kapusok), Lászlai, Hódi, Egyed, Sipeki, Takács B. 2, BÍRÓ B. 6. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 13. p.: 5–5. 19. p.: 8–6. 25. p.: 12–8. 29. p.: 14–9. 40. p.: 21–11. 46. p.: 25–15. 54. p.: 28–17. 58. p.: 33–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Csoknyai István:
– Gratulálok csapatomnak, a küzdeni tudásához és a jó játékához. Végre rátaláltunk arra az útra, amely ősszel jellemzett bennünket. Várjuk további sérültjeink felépültét, és akkor remélhetőleg még jobb teljesítményt tudunk nyújtani.
Kökény István: – Közel sem tudtuk azt a türelmes játékunkat nyújtani, amit legutóbb hazai pályán a Füred ellen. Pontatlanságainkat főleg a második félidő elején a fürediek remekül kihasználták, és ilyen arányban is megérdemelten győztek.

1. Mol-Pick Szeged 18 18 647–429 +218 36
2. Csurgói KK 18 15 2 1 501–410 +91 32
3. Grundfos Tatabánya KC 18 13 5 440–411 +29 26
4. Balatonfüredi KSE 19 12 1 6 539–465 +74 25
5. Orosházi FKSE LINAMAR 19 9 1 9 511–519 –8 19
6. B. Braun Gyöngyös 18 7 2 9 485–493 –8 16
7. Mezőkövesdi KC 18 6 1 11 446–480 –34 13
8. Ceglédi KKSE 19 5 1 13 515–579 –64 11