Férfi kézi NB I: edzőváltás lesz Balatonfüreden, távozik Csoknyai

2020.02.23. 21:57
null
Csoknyai István távozik a Balatonfüred kispadjáról (Fotó: facebook.com/balatonfuredikc)
Az idényt követően György László váltja Csoknyai Istvánt a Balatonfüred férfi kézilabdacsapatának vezetőedzői posztján.

 

A BKSE honlapjának vasárnap esti beszámolója emlékeztet, hogy a férfi kézilabda-válogatott korábbi kapitánya hat idény után távozik majd a kispadról, és négyszer kijuttatta a csapatot a nemzetközi kupaporondra, sőt kétszer sikerült az EHF Kupa csoportkörébe jutniuk.

György László éppen hat év után tér vissza egykori sikerei helyszínére, ő rakta le ugyanis a mai napig jól működő balatonfüredi utánpótlásképzés alapjait. Nevéhez olyan fiatalok pályára állítása fűződik, mint Bánhidi Bence, Hornyák Péter, Győri Mátyás vagy Bóka Bendegúz.

„Olyan szakmai vezetőt kívántak a helyi kézilabda élére állítani, aki biztosíték lesz arra, hogy a fiatal tehetségek folyamatosan beépítésre kerülnek a felnőttek közé” – fogalmaz a klub honlapja.

Szintén a BKSE szakmai stábjának tagja lesz Imre Vilmos, aki szerepet kap a felnőtteknél folyó munkában, legfőbb feladatai viszont a füredi utánpótláshoz kötik majd. Egyrészt a kiválasztásnál és az alapok lerakásánál, illetve a serdülők nevelésénél is fontos feladatai lesznek, másrészt ő tesz majd javaslatot, hogy a fiatalok mikor kerüljenek fel a felnőttekhez, és hogyan kapcsolódjanak be a munkájukba.

A BKSE-től idén nyáron távozik majd Kárpáti Krisztián utánpótlásedző, aki a Mol-Pick Szeged bázisán kiépülő utánpótlás-akadémia igazgatója lesz.

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda NB I: jótékonysággal büntetik a gyenge szereplést a Csurgónál

Kézilabda
6 órája

A Veszprém és a Szeged is 44 gólt szerzett, a Budakalász kiesett a férfi kézi NB I-ből

Kézilabda
Tegnap, 20:14

Kézi: a csapategység a kulcs a PLER címvédő U20-as együttesénél

Utánpótlássport
2026.05.08. 11:56

Folytatódott az FTC Tatabánya elleni jó sorozata, a zöld-fehérek idegenben verték meg a bronzérmest

Kézilabda
2026.05.06. 20:11

„Más csapatok is komolyan érdeklődtek” – Bodó a Tatabányába való visszatérésről

Kézilabda
2026.05.05. 13:10

Kézilabda: két hely még kiadó a fiúbajnokságok négyes döntőiben

Utánpótlássport
2026.05.03. 16:07

Férfi kézi NB I: 25 gólos győzelmet aratott a Szeged

Kézilabda
2026.05.02. 19:46

Férfi kézilabda NB I: a Veszprém hét góllal nyert a Komló ellen

Kézilabda
2026.05.02. 13:30
Ezek is érdekelhetik