Férfi kézi NB I: csúnya vereséggel rajtolt a Fradi

2017.09.08. 20:39
Az újonc Ferencváros tíz góllal kikapott a Cegléd otthonában a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Eddig utoljára 2011. május 19-én játszott a Ferencváros férfi kézilabdacsapata NB I-es bajnokit, majd egy kétéves PLER-FTC fúziót követően négy szezon kellett ahhoz, hogy a harmadosztályból visszajusson az elsőbe – írta beszámolójában a fradi.hu. fradi.hu.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak montenegrói válogatott jobbátlövője, Ivan Perisics volt nyolc góllal.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
1. FORDULÓ
CEGLÉDI KK SE–FTC 34–24 (15–12)
Cegléd,
800 néző. V: Andorka, Hucker
CEGLÉD: PALLAG – Lászlai 2, GRBOVICS6, Borsos 3, Juhász 3, RADOVICS 7 (1), Megyeri. Csere: Mojszilov (kapus), PERISICS 8 (1), Radnic, Tóth K., Elezovics, Hódi 4, Dávid, Szabó, Csapi 1. Edző: Nagy Károly
FTC: ZERNOVIC – Pálos 1, Pál 1, Pordán 3, Grebenár 2, Marczinkó 3, Bujdosó 4 (2). Csere: Tuba (kapus), Bakos, Bali 1, Oláh 3, KOCSI 3, Rédai 1, Benis, Nagy M. 2 (2), Mikita. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 6–4. 20. p.: 10–8. 25. p.: 12–9. 33. p.: 18–12. 48. p.: 26–19. 55. p.: 32–22
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4
MESTERMÉRLEG:
Nagy Károly:
– Idegesen játszottunk az első hazai mérkőzésünkön és csak a második félidő elején tudtuk megroppantani a Fradit. Egyszer még visszajöttek a meccsbe, amikor védekezést váltottunk és a végén már mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani.
Adorján Gábor: – Csak kevés jó periódusunk volt, ami azt eredményezte, hogy csúnyán elvertek minket. Át kell állítani a fejeket, nagy tragédia nincs, Cegléden ki lehet kapni az első fordulóban, de nem így.

1. Mol-Pick Szeged 3 3 94–58 +36 6
2. Ceglédi KKSE 2 1 1 52–58 –6 2
3. Váci KSE 0 0–0 0 0
Telekom Veszprém 0 0–0 0 0
Sport36-Komló 0 0–0 0 0
Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
Dabas KC VSE 0 0–0 0 0
Csurgói KK 0 0–0 0 0