Férfi kézi NB I: bravúros döntetlent ért el a Dabas

2018.02.24. 19:49
Meglepetésre hazai pályán 26–26-os döntetlent játszott az újonc Dabas a harmadik helyen álló Tatabányával a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Budakalász sem bírt a Csurgóval, a Komló és a Balatonfüred otthon tartotta a két pontot.

KÉZILABDA
Férfi NB I
Sport36-Komló–Váci KSE 29–24
(13–9)
Komló, 800 néző. V: Bonifert, Oláh
KOMLÓ: GRANIC – MARKOVICS 7 (2), GRÜNFELDER 2, JERKOVIC 4, BALÁZS S. 1, OBRADOVIC 4, Gebhardt 3. Csere: Selymes (kapus), SZUNAJKO 4, Kovács M. 1, Huesmann 1, Kokán 2, Marcsek, Hoffmann, Wéber. Edző: Kilvinger Bálint
VÁC: Rózsavölgyi – Kecskeméti 1, Törteli 2, Davidovic 1, Tyiskov 1, KOLLER 3, HOLPERT 8 (4). Csere: Ulicsinyi (kapus), Sakic, Török Á. 1, GRBAVAC 5, Baláz, Ménfői 2, Tárkányi. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 16. perc: 5–6. 29. p.: 13–7. 38. p.: 18–11. 51. p.: 24–17
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Kilvinger Bálint:
– Sikerült azt játszani amit elterveztünk, és ebben a remek hangulatban megdologztunk a mai sikerért.
Skaliczki László: – a Komló akarata érvényesült a jó kezdésünk után. Az első félidő második felétől számomra érthetetlenül szétestünk, és ugyan a második félidőben volt egy jó periódusunk, de megérdemelten nyertek a hazaiak. KÉZILABDA
Férfi NB I
(13–9)

Balatonfüredi KSE–B.Braun Gyöngyös 34–26 (20–16)
Balatonfüred, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: Fazekas – HORNYÁK 5 (1), Kasparek 4, SZEMJONOV 4, TOPICS 5, SZITA 5, Bóka 2. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B., Déber, Varsandán, KARVACKI 4, Debreczeni 2, Kemény 1, Horváth L. 1, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Hudák – URBÁN 4, MARKEZ 4, Sipeki, István 2, Mikita 1, Kovacsics 2. Csere: Tóth M., Holló (kapusok), Martins, Gábori 1, Duris 1, Loncsár 3, Lele 2 (2), KRIVOKAPICS 6 (2), Tóth G. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 10. p.: 9–6. 17. p.: 12–10. 22. p.: 15–13. 28. p.: 20–15. 38. p.: 26–19. 42. p.: 29–20. 49. p.: 29–23. 55. p.: 30–24
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4
Csoknyai István:
– Az első félidőben szenzációsan támadtunk, de a védekezésünk nem volt feszes. Fordulás után mindkét szekcióval elégedett voltam, és a fiataloknak is sikerült játéklehetőséget biztosítani.
Konkoly Csaba: – Ennyi kapott góllal sehol sem lehet mérkőzést nyerni. Védekezésünk hatástalansága rányomta a bélyegét a találkozóra.

CYEB Budakalász–Csurgói KK 25–25 (11–13)
Budakalász, 220 néző. V: Bacs, Bóna
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – Tóth Á. 3, Reznicek, NAGY B. 6, Berggren 3 (3), Mazák 2, Bohács 1. Csere: Boros (kapus), Czina, Józsa 3, Leimeter, FEKETE D. 6, Sutka, Sinkovits 1. Edző: Forgács Gyula
CSURGÓ: Balogh T. – VASIC 6 (3), Oslak 3, Hanusz 3, Hadziomerovic 1, CEHTE 5, KOVACSEVICS 6. Csere: da Silva, Radjenovic, Josics, Szeitl, Jerebie, Vasvári, Pavlovics, Varjú 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–5. 21. p.: 7–8. 26. p.: 8–12. 32. p.: 12–13. 38. p.: 17–14. 51. p.: 21–21. 56. p.: 23–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Forgács Gyula:
– Remek mérkőzést játszottunk, amelyet azonban nagyon rosszul kezdtünk. A második félidőben szépen visszajöttünk a meccsbe, és átvettük a vezetést. Amikor azonban a Csurgó átállt nyitott védekezésre, megint buta hibákat vétettünk. Sajnos ma jobbátlövő pozícióban nem találtuk magunkat.
Bencze József: – Az első félidőt nagyon jól kezdtük, s talán nagyobb előnnyel is kellett volna pihenőre mennünk. A szünet után viszont a Budakalász nyújtott olyan teljesítményt, amire nehezen találtuk a válaszokat. Igazságos eredmény született.

Dabas KC–Grundfos Tatabánya KC 26–26 (11–13)
Dabas, OBO Aréna, 1200 néző. V: Horváth P., Marton B.
DABAS: HOLLÓ B. – ORSZÁGH 4, PERISIC 8, Slachta 2, BÍRÓ 3, HALÁSZ 4, Kekezovics 1. Csere: Duleba, Pocsai 3 (3), Szöllősi O., Priczel, Shinnosuke 1, Lepsényi, Tanaka. Edző: Tomori Győző
TATABÁNYA: Székely – Pásztor 1, Vranjes 2, Sipos, Ilyés 1, Bozovic. 3, VUJOVIC 4. Csere: Iancu (kapus) Szöllősi B. 3, GRIGORAS 4, Juhász 1, Szöllősi Sz. 1, Vrankovic 1, HARSÁNYI 5 (3). Edző: Matic Vladan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 16. p.: 8–5. 25. p.: 9–9. 34. p.: 14–14. 48. p.: 22–20. 57. p.: 25– 24
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4
Tomori Győző:
– Gratulálok az egész csapatnak, hatalmas teljesítmény volt az egy pont megszerzése. Holló Balázs fantasztikusan játszott.
Matic Vladan: – Nem játszottunk olyan extázisban, ahogy eddig tudtunk. A Dabas nagyon jól kézilabdázott, mindent megtett a győzelem érdekében. A kapus, Holló Balázs pedig átlagon felüli teljesítményt nyújtott, sok ziccert és hetest kivédett, emiatt szereztünk csak egy pontot.

1. Telekom Veszprém 18 18 646–368 +278 36
2. Mol-Pick Szeged 20 16 2 2 654–479 +175 34
3. Grundfos Tatabánya KC 19 15 1 3 513–441 +72 31
4. Balatonfüredi KSE 19 15 4 510–456 +54 30
5. Sport36-Komló 19 9 2 8 459–472 –13 20
6. Dabas KC VSE 19 8 2 9 457–521 –64 18
7. CYEB Budakalász 19 7 4 8 544–557 –13 18
8. Eger Eszterházy SZSE 18 8 1 9 409–447 –38 17