Férfi kézi NB I: Balogh Zsolt 10, a Szeged 34 góllal kezdett

2017.08.30. 19:49
A Mol-Pick Szeged győzelmével kezdődött a férfi kézilabda NB I 2017–2018-as kiírása: a Tisza-partiak hazai pályán 34–18-ra győzték le a Ceglédet. A vendéglátók átlövője, Balogh Zsolt tíz gólig jutott, ezzel ő volt a legeredményesebb a mérkőzésen.

Két nap múlva újabb NB I-es meccset játszik a Szeged, akkor az Egert fogadja szintén 18 órás kezdéssel.

FÉRFI KÉZI NB I
ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS

MOL PICK SZEGED–CEGLÉDI KKSE 34–18 (18–10)
Szeged, 1600 néző: V: Bacs, Bóna
SZEGED: SIERRA – Sostaric, BUNTIC 5, Skube 1, GABER 4, Bodó 3, Källman. Csere: Sego (kapus), BALOGH ZS. 10 (7), Blazevic 1, Gorbok, ZSITNYIKOV 4, Fekete B. 1, Goncalves, Bánhidi 1, SIGURMANNSSON 4 (1). Edző: Carlos Pastor
CEGLÉD: Pallag – RADNICS 3, Radovics 1, Borsos T. 2, Juhász K. 1, GRBOVICS 5, Lászlai 1. Csere: Koncz (kapus), Perisics 1 (1), Szabó B. 2, Dávid M., Tóth K. 1, Hódi 1, Megyeri, Csapi. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 8. p.: 3–3. 12. p.: 6–4. 18. p.: 11–7. 23. p.: 13–8. 27. p.: 16–10. 32. p.: 20–10. 37. p.: 22–11. 46. p.: 28–15. 50. p.: 30–15. 55. p.: 31–16
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 3/1
Carlos Pastor: – Elhunyt gyúrónknak, Pióker Sándornak ajánljuk ezt a győzelmet. A szünet után kihasználtuk az ellenfél technikai hibáit és gyorsan elhúztunk. Az eredmény irreális, mert a Cegléd ennél sokkal többre képes.
Nagy Károly: – Agresszív, nyitott védekezéssel próbáltunk lépést tartani a sokkal erősebb keretű Szegeddel. Negyed óra elteltével támadásban szétcsúsztunk, és védekezésben is sokat hibáztunk.