Férfi kézi NB I: az Orosháza 25 percig bírta a Fradi tempóját

B. L.B. L.
2020.09.24. 19:25
A végére kétszer annyi gólig jutott a Fradi, mint az Orosháza (Fotó: Kiss Zoltán/Békés Megyei Hírlap)
A férfi kézilabda NB I csütörtöki játéknapján a Ferencváros hazai pályán 36–18-ra legyőzte az Orosházát.

A vendégek nem kezdtek rosszul, a 11. percben még vezettek is (3–4), de még a 25. percben is csak egy volt a hátrányuk (9–8).

A játékrész végét viszont megnyomták a Kovacsics Péterék (13–10), a második játékrész elején pedig folyamatosan nyílt az olló a felek között, a hazai publikum a 49. percben számolhatott először az orosháziakra (25–15).

A hazai henger ezt követően sem lassított, végül kétszer annyi góllal zártak a ferencvárosiak (36–18). A mérkőzésen Kovacsics Péter és Nagy Bence is hétszer volt eredményes, a vendégek részéről Alekszej Peszkov hatszor talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 36–18 (13–10)
Elek Gyula Aréna, 300néző.V:Fekete T., Tóth D.
FERENCVÁROS:
ZERNOVIC1– BUJDOSÓ6,Pordán3,Mikita1,Schuch, KOVACSICS P.7,NAGY BENCE7
Csere:Deményi, GYŐRI K. (kapusok), Schäffer1,Bognár A., Prainer, Füzi, IMRE5,Karai2,Ónodi, Jánoskúti3 (1). Edző:Horváth Attila
OROSHÁZA:ÖZMUSUL – Kiss A.1,Peskov6 (1),Sakic3,Usal2,Lele2 (2),Döme
Csere:Majdán (kapus), TÓTH K.3,Bella1,Pásztor M., Csányi, Molnár G.. Edző:Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 7. perc:2–2.11. p.:3–4.16. p.:7–5.26. p.:11–8.39. p.:19–13.45. p.:29–14.52. p.:29–19
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:3/1, ill. 5/3
Horváth Attila: –Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert az Orosháza más stílust képvisel, mint ami nekünk fekszik. Az első félidőben kapkodva játszottunk, és ellenfelünk kapusa is remekül védett, a második játékrészben viszont már a saját tempónkban tudtunk kézilabdázni, és a fiatalok is jól szálltak be a mérkőzésbe.
Ratko Djurkovics: –Nehéz helyzetben vagyunk, három játékosunk is hiányzott, köztük a kezdő balszélsőnk. A mérkőzés elején frissen, jól játszottunk, a folytatásban azonban elfáradtunk, sok lerohanásgólt kaptunk, és a két piros lap megpecsételte a sorsunkat.

1. Veszprém 4 4 146–85 +61 8
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 3 3 94–61 +33 6
4. Gyöngyös 4 3 1 114–103 +11 6
5. Tatabánya 3 1 1 1 76–78 –2 3
6. Budakalász 5 1 1 3 124–148 –24 3
7. Komló 2 1 1 55–51 +4 2
8. Balatonfüred 3 2 1 74–78 –4 2