Férfi kézi NB I: megizzadt Vácon, de dobogón a Füred

2018.03.09. 19:39
A férfi kézilabda NB I 20. fordulójában a Balatonfüred hatalmas csatában 26–25-re nyert a kiesés elől menekülő Vác vendégeként, így feljött a harmadik helyre.

A meccs eleje a papírformának megfelelően alakult, a 8. percben 4–1-re, a 11.-ben 6–2-re vezetett a vendégcsapat, a 18.-ban pedig már öt gól volt a felek között (4–9).

A 24. percben viszont megtört a lendület (7–11), és a szünetben csak eggyel mentek a balatonfürediek (12–13).

Sőt! A fordulást követően már a házigazdánál volt az előny, innentől kezdve pedig óriási csatát hozott az összecsapás, amelyen még az 58. percben is fej fej mellett haladtak a felek (25–25), végül a vendégek bírták jobban a hajrát (25–26).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KSE 25–26 (12–13)
Vác, 350 néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: Rózsavölgyi – Ménfői 1, Törteli, TYISKOV 2, Koller 3, Holpert 5 (2), Davidovic 3. Csere: Ulicsinyi (kapus), Baláz, GRBAVAC 6, TÖRÖK 5. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 2 (1), KASPÁREK 7, SZEMJONOV 4, Kemény 2, Szita 2, Bóka 2. Csere:Bősz (kapus), Debreczeni 2, TOPIC 3, Karvackij, Németh B., Varsandán 2 (2). Edző:Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 18. p.: 4–9. 27. p.: 10–11. 37. p.: 16–15. 44. p.: 19–21. 50. p.: 22–23. 57. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Skaliczki László:
Tisztességes teljesítményt nyújtottunk a dobogóra aspiráló ellenféllel szemben. Benne volt a játékunkban és a mérkőzésben a pontszerzés is, de a győzelemhez gratulálok a Fürednek.
Csoknyai István: Várható volt, hogy nem tudjuk megismételni a Tatabánya elleni kupasiker produkcióját. A nagyon szívósan hajtó hazaiak egy pillanatig sem adták fel és voltak nehéz periódusaink. A végjátékban ismét a szívünknek köszönhettük, hogy végül megszereztük a fontos pontokat.

1. Telekom Veszprém 20 20 706–417 +289 40
2. Mol-Pick Szeged 21 17 2 2 692–503 +189 36
3. Balatonfüredi KSE 20 16 4 536–481 +55 32
4. Grundfos Tatabánya KC 19 15 1 3 513–441 +72 31
5. Sport36-Komló 20 9 2 9 483–510 –27 20
6. Dabas KC VSE 19 8 2 9 457–521 –64 18
7. CYEB Budakalász 19 7 4 8 544–557 –13 18
8. Eger Eszterházy SZSE 19 8 1 10 435–478 –43 17