Férfi kézi NB I: a Veszprém biztosan nyert, az első csurgói pontok

2017.10.04. 20:02
A címvédő Telekom Veszprém hazai pályán tizenkét góllal, 31–19-re nyert az Eger SBS Eszterházy ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján. A Csurgó 27–21-re győzött a Cegléd vendégeként, megszerezve az első pontjait a bajnokságban.

A Veszprém több rutinos játékosának (Nagy László, Momir Ilics, Renato Sulic és Gasper Marguc) is pihenőt adott, de természetesen így sem forgott veszélyben a sikere.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
TELEKOM VESZPRÉM–EGER SBS ESZTERHÁZY 31–19 (16–7)
Veszprém,
1800 néző. Vezette: Paska D., Vastag S.
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 7 (1), Tönnesen 3 (1), Nilsson 2, Lékai 2, DZSAMALI 4, Manaszkov 2. Csere: Accambray 3, Ancsin 3, Győri 1, Ligetvári 3, Ugalde, Blagotinsek 1 Edző: Ljubomir Vranjes
EGER: Stochl – Lezák, RADOJEVICS 3, Petró 1, Kiss, Dobó, Antl 1. Csere: REPÓTH (kapus), Szepesi 1 (1), Bajorhegyi, AFLITULIN 4 (2), TAKÁCS 4, Füzi, Vaskó 1, Szabó 4. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–4. 23. p.: 14–5. 40. p.: 19–11. 54. p.: 28–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Ljubomir Vranjes:
– Örülök, hogy megszereztük a két pontot. Csapdába akartak csalni minket, lassan játszottak, miközben mi gyorsan akartunk, és a bírók is engedték a lassú játékot. Sikerült azonban nyernünk, bár nem tetszett ez a győzelem. Tudunk jobban kézilabdázni, de sokat fogunk még edzeni és fogunk is jobban játszani.
Tóth Edmond: – Az ő szintjükhöz méltóan játszottak ellenünk. Próbáltunk hasznosítani a meccset, pár elemben sikerült, de ilyen védekezés ellen nehéz. Rengeteg kontrát, indításgólt kaptunk. A felállt védekezésünk jól működött, és támadásban is volt szép megoldásunk. Az első félidő nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, a másodikban viszont már tudtuk tartani magunkat.

CEGLÉDI KK SE–CSURGÓI KK 21–27 (13–16)
Cegléd,
800 néző. V: Bíró, Kiss
CEGLÉD: Pallag – Lászlai 1, BORSOS 3, Grbovics 3, Radnic 2, Perisics 4 (2), Radovics 3. Csere: MOJSZILOV (kapus), Juhász 1, Dávid, Szabó B., Elezovics 3, Hódi, Tóth K. 1. Edző: Nagy Károly
CSURGÓ: BARTUCZ – Oslak, Géczi, Vasvári, Jerebie, Oliveira 2, VASZICS 10 (5). Csere: Cehte 3, Hanusz 2, Gazdag, Szeitl 3, Mikita 2, Ferreira 1, Radjenovics 4, Tóth A. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2-2, 12. p.: 4-4, 19. p.: 9-9, 23. p.: 10-12, 26. p.: 11–14, 35. p.: 14–20, 46. p.: 17–21
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Nagy Károly:
– Nem tudtunk erre a meccsre felkészülni, szétesetten játszottunk, teljesen megérdemelt az ellenfél győzelme...
Sótonyi László: – Úgy hiányzott nekünk ez a győzelem, mint egy falat kenyér. Ez egy nagyon nehéz pálya, de elindultunk felfelé, ami a legfontosabb. Gratulálok a csapatnak!