Férfi kézi NB I: a Veszprém a félidőre kiütötte ellenfelét

2012.10.09. 19:40
Fazekas parádés formában védett az első félidőben (Fotó: Mirkó István)
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójából előrehozott mérkőzésén a címvédő Veszprém hazai pályán 36–19-re legyőzte a Gyöngyöst.

A hazaiak nagyszerű védekezéssel kezdték a találkozót, a félidő során nagyszerűen védő (a helyén később Mirko Alilovic folytatta) Fazekas Nándor először a 7. percben kapitulált, ekkor pedig társai Iváncsik Gergő vezérletével már négyszer is betaláltak (4–1).

A vendégek ezt követően sem tudtak jelentős áttörést bemutatni támadásban, és az első negyedóra végéhez érve már 9–2-re vezetett a hazai csapat. A 20. perctől kezdve ismét hosszú gyöngyösi gólcsend következett, ekkor 12–4 volt az állás, a félidő utolsó másodperceiben Oláh Tamás találatával 17–5-re közeledtek a vendégek.

A második félidőben az öt gyöngyösi gólra elég volt 11 perc is (23–10), a hajrára pedig a pihentető hazaiak kiengedtek, a veszprémi győzelmet azonban így sem veszélyeztette semmi (36–19).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MKB VESZPRÉM–B.BRAUN GYÖNGYÖS 36–19 (17–5)
Veszprém Aréna, 1800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 4 (1), NAGY L. 2, ONETO 6, Schuch, Terzic, IVÁNCSIK G. 4. Cs: Alilovic (kapus), Császár 2, UGALDE 4, VILOVSZKI 4, Laluska 3, JAMALI 4, Pásztor M. 2, Chema Rodríguez 1, Pérez. Edző: Carlos Ortega
GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafai 3, Frey T. 2, Sándor, Debreczeni, Koller 2, GAZDAG 5. Cs: Tamási (kapus), Oláh 1, VARSANDÁN 4, Doros, Szabó P. 2, Bakos. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 7–1. 25. p.: 15–4. 43. p.: 25–10. 52. p.: 31–15
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
Carlos Ortega: – Az első félidőben nagyon összefogottan, fegyelmezetten kézilabdáztunk. Remek kapusteljesítmény mellett kitűnően védekezve lőhettük indításos góljainkat. A fordulás utáni játékunk már nem tetszett annyira.
Nagy Károly: – Hasznos meccset játszottunk, de ma nem tudtunk méltó partnere lenni s ezzel segíteni az MKB-nak a BL-re való felkészüléshez.