Férfi kézi NB I: a Veszprém 20, a Szeged 14 góllal nyert

2017.09.19. 19:40
A Veszprém 39–19-re nyert hazai pályán a Gyöngyös ellen, míg a Szeged 35–21-re verte meg szintén otthon az Orosházát a K&H férfi kézilabdaliga keddi játéknapján.

A szegediek a meccs napján hajnali negyed kettőkor értek haza a Nantes elleni BL-mérkőzésükről, de ez sem veszélyeztette az esti győzelmüket.

A Veszprémben Andreas Nilsson megszerezte 400. gólját a bakonyiak mezében.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
MOL-PICK SZEGED–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 35–21 (17–11)
Szeged, 800
néző. V: Sándor L., Szikszay
SZEGED: Sierra – Sostaric 3, BUNTIC 7, ZSITNYIKOV 5, Gaber 2, BODÓ 5, Sigurmannsson 2 (2). Csere: SEGO (kapus), Blazevic 1, Zubai Sz. 3, GONCALVES 4, Rodríguez 2, Källman, Skube 1, Bánhidi, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
OROSHÁZA: Szabó L. – Pásztor M. 1, Ferenczi B. 2, Srsen 1, Antal Sz. 1, Radojevics 3, NÉMETH L. 3. Csere: Herjeczki 1, Majdán (kapusok), Knezevics, MORVA 3, Zvolenszki, Gyene 2, Németh G. 2, Bella 2 (1). Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4. 9. p.: 3–5. 15. p.: 8–5. 21. p.: 11–8. 26. p.: 14–10. 32. p.: 17–13. 38. p.: 21–14. 45. p.: 25–17. 50. p.: 28–18. 57. p.: 32–18
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor:
– Az eredmény nem reális, nem volt ekkora különbség a csapatok között.
Buday Dániel: – Amíg gyorsan tudtunk játszani, tartottuk a lépést. A negyvenedik perc táján elfáradtunk, s ekkor megszórt bennünket a nagyon erős keretű Szeged.

TELEKOM VESZPRÉM–B. BRAUN GYÖNGYÖS 39–19 (19–15)
Veszprém, 1500
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
VESZPRÉM: Mikler – GAJIC 5 (1), Tönnesen 4, Nilsson 3, Schuch, Accambray 3, Ugalde 1. Csere: Manaszkov 2, Blagotinsek 2, Lékai 1, Ancsin 4, GYŐRI 4, LIGETVÁRI 4, MARGUC 6. Edző: Ljubomir Vranjes
GYÖNGYÖS: Holló – Urbán 2, Duris 3, Markez 2, Hegedűs 3, Mikita 3, KOVACSICS 5. Csere: Manazya (kapus), Dumencsics 1, Gábori, Loncar, Tóth M., Veres, Igó. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–3, 14. p.: 10–7, 29. p.: 19–13, 36. p.: 22–18, 59. p.: 38–19
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. –
Ljubomir Vranjes:
– Két különböző félidő volt, az elsőben azok játszottak, akik két napja pályára léptek. Ahogy láthattuk, benne is volt a lábukban, és gyermeteg hibákat is elkövettünk... Az öltözőben megbeszéltük a hibákat, és a második félidőben sokkal koncentráltabban játszottunk. Elégedett vagyok a csapatommal.
Konkoly Csaba: – Ellentétes félidőket játszottunk. Az elsőben büszke voltam a csapatomra, akkor a kitűzött részcélokat is sikerült teljesítenünk – a másodikban már nem, de így is jó szájízzel értékelek.

1. Mol-Pick Szeged 4 4 129–79 +50 8
2. Telekom Veszprém 3 3 110–55 +55 6
3. Balatonfüredi KSE 2 2 60–50 +10 4
4. Eger Eszterházy SZSE 3 2 1 65–77 –12 4
5. Ceglédi KKSE 3 1 1 1 70–76 –6 3
6. Grundfos Tatabánya KC 2 1 1 56–49 +7 2
7. Dabas KC VSE 2 1 1 50–55 –5 2
8. FTC 2 1 1 48–57 –9 2