Férfi kézi NB I: a végén hengerelt a Veszprém, ikszelt a Tatabánya

2018.09.08. 19:40
Andreas Nilssonék a végén hengereltek (Fotó: Koncz György, NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Telekom Veszprém 38–27-re legyőzte a Budakalászt, a Tatabánya viszont a végén az egy pontnak is örülhetett Egerben.

A Budakalász egyáltalán nem ijedt meg a rekordgyőztestől, és az első negyedóra végéhez közeledve két góllal vezetett (8–6). Andreas Nilsson vezérletével egy 4–0-s sorozattal fordított a Veszprém (8–10), de a 24. percben így is ikszre álltak a felek (12–12), és még a 28. percben is csak egy volt közte (15–16).

Ezt követően viszont lehúzta a rolót a veszprémi együttes, Manuel Strlekék egy 6–0-s etappal eldöntötték a meccset (15–22). Az utolsó tíz percre még visszazárkózott négygólos hátrányra a házigazda (24–28), ám ebben a szakaszban már nem volt könyörület a vendégekben (27–38).

Az Eger rendkívül kiélezett meccsen ikszelt a Tatabányával, a vendégek az 58. percben még kétgólos hátrányban voltak (25–23), de a végén akár még fordíthattak is volna (25–25).

A Komló már a meccs elején magához vette a kezdeményezést a Fradi ellen, 1–1 után 4–1, majd 7–2 volt az állás, innentől kezdve pedig folyamatosan futott az eredmény után a fővárosi csapat – mindhiába (23–18).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
CYEB-BUDAKALÁSZ–TELEKOM VESZPRÉM 27–38 (15–18)
Budakalász, 220
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BUDAKALÁSZ: Boros T. – Tóth Á. 1, Leimeter Cs. 3, Nagy B. 6 (3), Mazák M. 3, Koller 3, Bohács 5. Csere: Váczi D. (kapus), Koncz 2, Bodnár M. 1, Czina, Nemes 3, Simotics, Tóth K., Sinkovits, Váczi M. Edző: Forgács Gyula
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 7, Nagy L. 2, Lékai 2, R. Toft Hansen 1, Mackovsek 4, Strlek 8 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), M. Ilics 1, Tönnesen 2, A. Nilsson 4, Terzic, Accambray 1, P. Nenadics 6 (2), Ligetvári, Dörnyei. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 6–6. 12. p.: 8–6. 18. p.: 8–10. 24. p.: 12–12. 28. p.: 15–16. 36. p.: 16–23. 48. p.: 23–27. 56. p.: 24–33
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Forgács Gyula:
– Az első félidőben végig egyenrangú partnerek voltunk, jól tartottuk magunkat. Szünet után a tízperces rövidzárlatunk meghatározta az eredmény alakulását, de összességében elégedett vagyok.
Ljubomir Vranjes: – Nagyon sokat erősödött a mezőny, aminek örülök. Az első játékrészben nem volt elég agresszív a védekezésünk, ezért nem tudtunk könnyű gólokat szerezni. A másodikban ez már megváltozott, így a lerohanásaink is eredményesebbek lettek.

DVTK-EGER–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC 25–25 (12–13)
Eger, 700
néző. V: Bán, Haskó
DVTK-EGER: Repóth – Lezák 3, Rédei 5, TAKÁCS B. 4, Hegedűs M. 1, Bernatonis 4, Szepesi. Csere: LORGER (kapus), Bajorhegyi, KISS G., Füzi 1, Dobó 1, Vaskó 1, MOLNÁR B. 5. Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: BARTUCZ – Pásztor Á. 2, GRIGORAS 6, Szöllősi Balázs 1, Rosta M. 2, Bozsovics 4, VUJOVICS 6 (5). Csere: Sipos A., Ilyés, Vrankovic 3, Juhász Á. 1, Dénes J. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–10. 24. p.: 10–12. 36. p.: 13–17. 42. p.: 18–18. 48. p.: 18–21. 54. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/5
Tóth Edmond:
– A szezonkezdet nehézségei után nem gondoltam volna, hogy ilyen jó mérkőzést tudunk játszani. Dicséret illeti a csapatot, és köszönjük közönségünknek a buzdítást.
Vladan Matics: – A hazai csapat teljesen megérdemelten szerzett egy pontot. Végig mi vezettünk a meccsen, de az emberelőnyös játékunk gyengesége miatt a végén mi örülhettünk az egy pontnak.

DABASI KC VSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–23 (13–13)
Dabas, 1300
néző. V: Bócz, Wiedemann
DABAS: HOLLÓ B. – Országh 2, Szöllősi Sz. 3, SZIMOVICS 1, BORSOS 3, Törteli, M. Kekezovics 4 (1). Csere: Pallag (kapus), Ács, Bíró B., Garajszki, Halász, I. Perisics 4 (1), Tokuda 2 (1), Slachta, Zakics 4. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, MARKEZ 4 (2), VILOVSZKI 2, L. Duris 3, HERCEG 4, Varsandán M. Csere: Buzogány B. (kapus), Gábori 1, Gerdán, István P. 2, Krivokapics Milorad 1, Németh T., Sajin 2, Sipeki, Ubornyák 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 18. p.: 8–7. 25. p.: 11–11. 34. p.: 14–15. 49. p.: 19–21. 56. p.: 22–22
Kiállítások: 16, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 5/2
Tomori Győző:
– Nagyon kemény, férfias és minőségi küzdelem folyt a pályán. Inkább egy pontot szereztünk, mint egy pontot veszítettünk, így a döntetlen igazságos eredmény mindkét csapat játékát nézve.
Konkoly Csaba: – Az eredmény hűen tükrözi a küzdést és a taktikai felkészülést, amit mind a két fél elvégzett. Győzni jöttünk, de elégedettek lehetünk az egy ponttal. Ezt a pontot Cseh Zsolt emlékének és Kovács Tibor gyúrónknak ajánljuk, akinek mielőbbi felépülést kívánok az egész együttes nevében.

SPORT36-KOMLÓ–FERENCVÁROS 23–18 (11–9)
Komló, 800
néző. V: Horváth P., Marton B.
KOMLÓ: GRANIC – Markovics 3 (2), JERKOVIC 7, KATZIRZ D., GRÜNFELDER 4, Obradovic 3, Gebhardt Á. 3 (1). Csere: Selymes (kapus), F. SZUNAJKO 2, Kovács M., Wéber, Balázs S., Manojlovity, I. Matic, Pál Á. 1. Edző: Kilvinger Bálint
FTC: Mijatovics – Bujdosó 2, Ancsin 2, Mikita B. 1, Debreczeni, Orjonikidze, PÁLOS 2. Csere: ZERNOVIC (kapus), Schuch 1, Pordán, Kovacsics P. 2, BALI 3, Szakály 3 (3), Oláh T., Holdosi 2. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 16. perc: 7–2. 21. p.: 8–6. 34. p.: 14–9. 46. p.: 18–13. 55. p.: 20–17
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3
Kilvinger Bálint:
– Tudtuk, hogy a védekezés lesz a mérkőzés kulcsa, ez be is bizonyosodott. Mindent elkövettünk a héten, hogy most bebizonyítsuk, csapat vagyunk.
Horváth Attila: – Elismerésem a Komlónak, míg mi az érdekes játékvezetői felfogáshoz nem tudtunk alkalmazkodni. Saját magunkat vertük meg.

Balatonfüredi KSE–Mol-Pick Szeged 29–37 (10–19)

1. Telekom Veszprém 2 2 70–44 +26 4
2. Mol-Pick Szeged 2 2 66–49 +17 4
3. Ceglédi KKSE 2 2 48–44 +4 4
4. B.Braun Gyöngyös 2 1 1 55–45 +10 3
5. Grundfos Tatabánya KC 2 1 1 47–43 +4 3
5. Dabas KC VSE 2 1 1 47–43 +4 3
7. FTC 2 1 1 48–41 +7 2