Férfi kézi NB I: a Tatabányáé az alapszakasz 3. helye

2015.02.14. 19:42
A férfi kézilabda NB I szombati mérkőzésén a Tatabánya hazai pályán 24–22-re legyőzte a Komlót, így a harmadik helyen jutott be a felsőházba (ahova a csapatok nem viszik tovább az eredményeiket). A felsőházban a Tatabánya mellett a Szeged, a Csurgó, a Balatonfüred, az Orosháza és a címvédő Veszprém vesz részt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SPORT36-KOMLÓ 24–22 (14–10)
Tatabánya, 600
néző. Vezette: Medve, Nagy L.
TATABÁNYA: PAUL – Juhász Á. 1, MAZÁK 4, Katzirz, DÉNES 2, Boskovics 3(1), PÁSZTOR 6(2). Csere: Babaszafari (kapus), Bodó 2, Perics 4, Nagy Sz., Bartók, Diaz 2. Edző: Vladan Matics
KOMLÓ: GRANICS – Bujtár 2, SZEMIKOV 7, Szögi, Hadzsiomerovics 2, SZÖLLŐSI Be. 5, Radjenovics 1. Csere: Kiss B. (kapus), Péter-Szabó 4(4), Mester 1, Wéber, Marcsek, Kun, Nagy Z., Oszlár. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása: 8. p.: 3–2, 12. p.: 6–2, 23. p.: 11–7, 26. p.: 13–8, 37. p.: 17–11, 47. p.: 21–16, 50. p.: 24–17, 57. p.: 24–20
Kiállítások: 6, illetve 12 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4
Vladan Matics:
– Hiába, nem vagyunk olyan csapat, amelyik a padlón lévő ellenfelet végleg lenyomná. Jó volt a védekezésünk és a kapusteljesítmény is. Alapszakaszbeli harmadik helyünk így is minden várakozást felülmúló.
Ratko Djurkovics: – Elégedett vagyunk, profin kézilabdáztunk egy jó csapat otthonában. Nekünk ilyen meccseket kell megvívnunk, ha meg akarjuk őrizni élvonalbeli tagságunkat. Márpedig, ez a célunk.