Férfi kézi NB I: a Tatabánya visszavágott a Balatonfürednek

2018.02.03. 19:36
Vladan Maticsnak nem kell bujdokolnia, szép győzelmet aratott a csapata (Fotó: Török Attila)
A Tatabánya 27–18-ra győzött hazai környezetben a Balatonfüred ellen a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

Az első percekben még a Balatonfüred vezetett, de 4–3-nál már a Tatabánya állt jobban, amely ezután egyre inkább elhúzott. A hazai csapatban újra pályára lépett Szöllősi Balázs, aki még tavaly szenvedett súlyos sérülést.

Többször volt kilenc gól is a különbség, és bár a Fürednek akadt egy fellángolása, a végén megint a plusz tízért támadhatott a Bányász. Vladan Matics együttese visszavágott az őszi, 23–19-es Balaton-parti vereségéért, és továbbra is ugyanannyi vesztett pontja van, mint a Szegednek.

A címvédő Veszprém még simábban nyert Gyöngyösön, a Csurgó és a Komló pedig először játszott döntetlent a mostani bajnoki szezonban, egymás ellen végeztek 22–22-re.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
GRUNDFOS TATABÁNYA–BALATONFÜREDI KSE 27–18 (14–9)
Tatabánya: 1100
néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – VUJOVICS 7 (1), SIPOS A., Ilyés 1, Vranjes 1, Vrankovic 2, PÁSZTOR Á. 5 (4). Csere: Juhász Á. 2, BOZSOVICS 5, Szöllősi Sz. 2, Szöllősi B. 2, Grigoras, Harsányi, Dénes, Rosta. Edző: Matics Vladan
BALATONFÜRED: Fazekas N. – Szita, Bóka Németh B. 1, TOPIC 4, Kaspárek 1, Hornyák 4 (1). Csere: Bősz (kapus), Debreczeni, Máthé 1, SZEMJONOV 5, Kemény L. 2, Karvackij. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 19. p.: 8–6. 26. p.: 12–8. 32. p.: 16–9. 39. p.: 17–12. 45. p.: 21–12. 53. p.: 24–16
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1
Vladan Matics:
– Megérdemelt a sikerünk, jól védekeztünk, Székely remekül védett. Néha azonban rutintalanul játszottunk, engedtük feljönni az ellenfelet. Kicsit érettebb játékkal a BL-ben is megállnánk a helyünket.
Csoknyai István: – Jó napot fogott ki a Tatabánya, Székelynek alig lehetett gólt lőni. A kontráink nem sikerültek, sok labdát elszórtunk.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 18–31 (8–15)
Gyöngyös, 1300
néző. V: Asztalos, Bárkányi
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 1, Markez, Sipeki 1, MARTINS 4, M. Mikita 3, Németh T. 1. Csere: Hudák, Holló M. (kapusok), Gábori, Loncar, Gerdán, LELE 7 (4), Krivokapics 1, István, Tóth G. Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉM: Mikler – MARGUC 6, NILSSON 5, Nagy L. 2, BLAGOTINSEK 3, Terzic 1, Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, ILICS 4 (1), Tönnesen 3, Nenadics 1, Dzsamali 2, Lékai 1, Ligetvári, Borzas. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 4–4. 18. p.: 6–6. 24. p.: 7–10. 36. p.: 8–19. 42. p.: 12–23. 48. p.: 15–27. 54. p.: 17–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Jelentős ellenállást szerettünk volna kifejteni a neves ellenféllel szemben, noha tudtuk, hogy előbb-utóbb nyílik majd az olló. Dicséret a játékosaimnak, számos biztató jelet láttam a jövőre nézve.
Ljubomir Vranjes: – Hosszú idő után játszottunk ismét bajnoki mérkőzést, kissé nehezen lendültünk játékba. Igyekeztem több taktikai felállást alkalmazni, forgattam a csapatot, s akkor már nem tudta tartani a lépést velünk a Gyöngyös.

VÁCI KSE–EGER SBS ESZTERHÁZY 27–26 (13–13)
Vác, 350
néző. V: Bacs, Bóna
VÁC: Rózsavölgyi – Ménfői, Török 2, SAKIC 3, Koller 2, Törteli 1, Holpert 6 (3). Csere: Ulicsinyi (kapus), DAVIDOVIC 6, Kecskeméti 1, Grbavac 2, Tyiskov 1, Baláz 3. Edző: Skaliczki László
EGER: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 4, Aflitulin 6 (2), Petro 4, Dobó Zs. 1, ANTL 6 (2). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Szepesi, Takács 1, Vaskó, Füzi, Szabó P. 2. Edző: Tóth Edmond
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/4
MESTERMÉRLEG:
Skaliczki László:
– Kiélezett, nagy taktikai csatában kerekedtünk felül a végjátékban. Fontos pontokat szereztünk, aminek örülünk, de sok hasonló meccsre lesz még szükségünk.
Tóth Edmond: – Mindkét együttes nagyszerűen küzdött, a hajrában a váciak kihasználták a hazai pályát. Sajnos az utolsó percben a rossz ütemű időkérésem miatt egy ponttal szegényebbek lettünk.

CSURGÓI KK–SPORT36-KOMLÓ 22–22 (12–10)
Csurgó, 800
néző. V: Horváth, Marton
CSURGÓ: BALOGH T. – Vaszics 3, Josics 3 (3), Cehte 3, OSLAK 5 (1), Radjenovics , Hadziomerovic 3. Csere: Balogh Á. (kapus), Vasvári, Varjú, Tóth 2, Géczi, Jerebie, Ferreira 3, Szeitl, Pavlovic. Edző: Bencze József
KOMLÓ: GRANIC – Gebhardt 1, Grünfelder 2, Balázs 3, JERKOVIC 6, Katzirz, MARKOVICS 7 (2). Csere: Selymes (kapus), Laufer, Hoffmann, Marcsek, F. Szunajko 2, Wéber, Obradovic 1, Szkokán, Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–5. 16. p.: 6–6. 19. p.: 9–7. 25. p.: 10–9. 34. p.: 13–11. 38. p.: 15–14. 42. p.: 16–16. 48. p.: 19–18. 52. p: 19–19. 58. p: 21–21
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Bencze József:
– Ilyen sok hibával és gyenge helyzetkihasználással már rég játszottunk. Csalódott vagyok a döntetlen miatt.
Kilvinger Bálint: – Jó mérkőzés volt. Az első félidőben a hazaiak vitték a prímet, a másodikban sikerült feljönnünk. A küzdeni tudásunknak köszönhetjük az értékes pontot.

BUDAKALÁSZ–FTC 39–33 (19–15)
Budakalász, 220
néző. V: Nagy F., Túróczy
BUDAKALÁSZ: Váczi – TÓTH Á. 5, REZNICEK 9, NAGY B. 9 (1), MAZÁK 5, KONCZ 6, Bohács 2. Csere: Boros (kapus), Czina, Leimeter, Józsa, Nemes, Fekete 3, Sutka. Edző: Forgács Gyula
FTC: Zernovic – Bujdosó 3, MARCZINKÓ 4, Andjelics 3, Benmiloud 2, Pál, Pálos 3 (2). Csere: Nagy L. (kapus), Rédai 1, Kocsi 1, BALI 4, OLÁH 5, Bakos 1, Nagy M. 4 (4), Pordán 2. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6
Forgács Gyula:
– Felépültek a sérültjeink, jó passzban vagyunk. Jó tempót mentünk, ma szinte minden sikerült, talán még hullámvölgyünk sem volt. Végig masszívak maradtunk, és nagyon értékes győzelmet arattunk.
Horváth Attila: – Fej nélkül nem lehet kézilabdázni. Amire felhívtam a találkozó előtt a figyelmet, abból mind gólt kaptunk. A végén értük el védekezésben azt a hőfokot, amit egész meccsen kellett volna. Bár nekünk nem Budakalászon kell nyernünk, jó lett volna szorosabb mérkőzést játszani.

1. Telekom Veszprém 16 16 573–321 +252 32
2. Mol-Pick Szeged 17 13 2 2 550–411 +139 28
3. Grundfos Tatabánya KC 16 13 3 429–363 +66 26
4. Balatonfüredi KSE 16 12 4 426–387 +39 24
5. Eger Eszterházy SZSE 16 8 1 7 360–384 –24 17
6. CYEB Budakalász 16 7 3 6 462–471 –9 17
7. Sport36-Komló 16 7 1 8 378–402 –24 15
8. Dabas KC VSE 15 7 8 351–416 –65 14