Férfi kézi NB I: a Tatabánya sem tudta megállítani a Szegedet

2015.02.07. 20:20
A Szeged 15 góllal legyőzte a vendég Tatabányát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

A Szeged 19. meccsén a 19. győzelmét gyűjtötte be, a bajnokságban negyedik Tatabánya esélytelen volt a listavezető otthonában. Pedig a szünetben még csak kétgólos hátrányban volt, végül azonban 15-tel kapott ki.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS-TATABÁNYA 37–22 (15–13)
Szeged, 2500
néző. V: Herczeg, Südi
SZEGED: Sierra – PRODANOVICS 8 (4), Zubai Sz. 1, Källman 2, Blazevic, Garcia 5, Mindegía 2. Csere: Wyszomirski (kapus), VRANJES 3, Parrondo 2 (1), ANCSIN 6, BALOGH ZS. 4 (1), Vadkerti A., Ilyés 1, Bombac 3, Hegedűs M. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: Paul – HARSÁNYI 5 (1), BOSKOVICS 5, Peric 1, Mazák 1, BODÓ 4, Törő. Csere: Babaszafari (kapus), Katzirz, Dénes, Juhász Á. 3, Nagy Sz., Monsari 1, Vaskó 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–0. 13. p.: 7–3. 21. p.: 13–8. 28. p.: 14–12. 35. p.: 19–13. 41. p.: 25–15. 47. p.: 31–17. 53. p.: 33–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Carlos Pastor:
– Jól kezdtük a találkozót, ám gyakori hibáinkkal visszahoztuk a mérkőzésbe ellenfelünket. A szünet után minden rendben volt, különösen a védekezésünkkel és a küzdeni tudásunkkal vagyok elégedett.
Vladan Matics: – Az első félidőben látottakkal elégedett vagyok. A szünet utáni gyakori technikai hibáinkat gólokkal büntette a remek erőkből álló Szeged. Ráadásul Pjotr Wyszomirski extra teljesítményt nyújtott a kapuban.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–BALATONFÜRED 18–28 (11–11)
Balmazújváros, 500
néző. V: Hein, Kiss O.
BALMAZÚJVÁROS: Oláh Z. – Diorisz, Dzono 2, Acusi 3 (2), István 2, BALI 6, Csuruvia. Csere: Knezevics (kapus), Balázs 1, Oláh T., Kovacseh 2, Vranac, Horváth D. 1, Hajdú 1, Dolics. Edző: Füzesi Ferenc
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Gábori 1, Vasvári, Bánhidi 1, Gerdán, Faluvégi 1, Kovacsics 1. Csere: Komendánt (kapus), Grigorjev 4, Vilovszki 3, Győri 1, SZÖLLŐSI BALÁZS 6, Kancel 1, Iváncsik T. 6 (2), Bóka 3. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–3. 20. p.: 8–7. 40. p.: 13–18. 50. p.: 16–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Füzesi Ferenc:
– Az első félidőben jól játszottunk, aztán szünet után gyorsan összeszedtünk egy néhány gólos hátrányt, és mialatt megpróbáltuk ledolgozni, a Füred kíméletlenül kihasználta hibáinkat.
Csoknyai István: – Nagyon jó Balmazújvárost győztünk le, talán túlzott a különbség, amely a végére kialakult. Örülök, hogy akárcsak a múlt héten, most is jó meccset tudtunk játszani.

CEGLÉDI KK SE–CSURGÓI KK 25–29 (14–12)
Cegléd, 450
néző. V: Bonifert, Oláh V.
CEGLÉD: BARTUCZ – BÍRÓ 8 (2), LEPSÉNYI 1, GRBOVIC 5, Tóth N. 2, Sipeki, Országh. Csere: Bősz(kapus), Lászlai 1, Hódi 2, Gigler 1, Takács 3, Perisic 2, Antal. Edző: Kökény István
CSURGÓ: Pallag – GEBHARDT 8, Cavor 1, Ratajec 3, Szöllősi Sz. 1, Osztrusko 1, Gazdag 3 (1). Csere: Herbert, Borsos T., 1, PORDÁN B. 5, Lele 4 (1), Vadkerti G. 2, Hanusz. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–4. 10. p.: 3–6, 18. p.: 8–8. 26. p.: 11–10. 35. p.: 16–14. 41. p.: 20–18. 51. p.: 23–23. 56. p.: 23–26
Kiállítások: 12 ill 14 perc
Hétméteresek: 2/2 ill 3/2
Kökény István:
– Az összkép alapján a négy gól különbség soknak tűnik, de ha eggyel kaptunk volna ki, az talán még jobban fájna. Közel voltunk ahhoz, hogy egy vagy két pontot tudjunk szerezni a Csurgótól.
Sótonyi László: – Küzdésből jelesre vizsgáztunk. Örülök annak, hogy sok dolgot viszont láttam abból, amit gyakoroltunk.

SPORT36 KOMLÓ–B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–31 (9–16)
Komló, 700
néző. V: Bacs, Bóna
KOMLÓ: Granics – Bujtár, SZEMIKOV 7 (2), Péter-Szabó, Hadziomerovic 4, Szöllősi Bence 2, Radjenovics 6. Csere: Selymes (kapus), Nagy Z., Sebestyén, Szögi, Laufer 1 (1), Oszlár 1, Mester 1, Marcsek, Kun 1. Edző: Ratko Djurkovics
GYÖNGYÖS: HUDÁK – TÓTH Á. 4, Marczinkó 4, Czina, Sándor Á. 3, Varsandán 3, Iváncsik Á. 1 (1). Csere: Tamási (kapus), NAGY B. 1 (1), Simon 1, Hajdu G. 4, DEBRECZENI 7, Bakos, Frey 3 (2), Koller, Koncz. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 13. p.: 6–6. 20. p.: 7–11. 37. p.: 12–17. 46. p.: 15–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Ratko Djurkovics:
– Sajnálom, hogy nem az általam elvárt szinten teljesítettünk, bár lehet, hogy győzni akkor sem tudtunk volna.
Gulyás István: – Örülök, hogy megállítottuk a dühöngő bikát.

1. MOL-Pick Szeged 19 19 684–451 +233 38
2. Csurgói KK 19 16 2 1 530–435 +95 34
3. Balatonfüredi KSE 20 13 1 6 567–483 +84 27
4. Grundfos Tatabánya KC 19 13 6 462–448 +14 26
5. Orosházi FKSE LINAMAR 20 9 1 10 538–547 –9 19
6. B. Braun Gyöngyös 19 8 2 9 516–516 0 18
7. Mezőkövesdi KC 19 7 1 11 474–507 –33 15