Férfi kézi NB I: a Tatabánya ezúttal legyőzte a Gyöngyöst

2014.10.04. 19:44
A Tatabánya férfi kézilabdacsapata a legutóbbi idény alapszakaszában mindkétszer kikapott a Gyöngyöstől, most viszont hazai pályán 25–20-ra nyerni tudott a Heves megyei csapat ellen. A Csurgó szintén otthon diadalmaskodott, és az Orosháza elleni 32–24-es sikerrel továbbra is százszázalékos.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 32–24 (18–9)
Csurgó, 800
néző. V: Bán, Szloska
CSURGÓ: R. MIJATOVICS – Gebhardt 1, CAVOR 3, PUHOVSZKIJ 7, Ratajec 4, Szöllősi Sz. 3, Nagy M. 3. Csere: Balogh T. (kapus), Herbert, Nagy D. 1, Gazdag, Borsos 3, Oláh G. 1, Pordán 2, Lele Á. 4 (2). Edző: Sótonyi László
OROSHÁZA: Herjeczki – Benis 2, Milovics 1, BUDAY D. 2, BENMILOUD 4, Németh L., Cemas 2. Csere: Ivanisevics (kapus), Stranigg 2, Berta, Morva, Varsandán Á. 1, NÉMETH G. 4, Mazics 1, Pásztor M. 3 (3), Tárkányi 2. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 10. p.: 8–4. 17. p.: 12–4. 23. p.: 13–7. 27. p.: 15–9. 29. p.: 18–9. 34. p.: 21–10. 39. p.: 24–12. 43. p.: 26–14. 49. p.: 29–17. 52. p.: 30–18
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Sótonyi László:
– Amit elterveztünk, nagyjából teljesíteni tudtuk. Negyven percig jól játszottunk, de igenis meg kell tanulni, hogy a mérkőzés addig tart, amíg a játékvezető le nem fújja.
Vladan Jordovics: – Megérdemelten nyert a Csurgó. Többet vártam a csapatomtól, az első húsz percben a hazaiak eldöntötték a találkozót, utána visszavettek.FÉRFI KÉZILABDA NB I
Csurgó, 800

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–20 (13–12)
Tatabánya, 850
néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: Paul – TÖRŐ 4, BODÓ 7, Juhász Á. 3, MAZÁK 2, Díaz 1, Pásztor Á. 2. Csere: BOROS (kapus), J. Perics 1, Katzirz, HARSÁNYI G. 5 (4). Edző: Vladan Matics
GYÖNGYÖS: HUDÁK H. – Frey 2 (2), Varsandán M., DEBRECZENI 4, Czina, Marczinkó 3, Szalafai 3. Csere: Tamási (kapus), HAJDU 5, Simon B. 1, Bakos 2, Sándor Á., Iváncsik Á., Tóth Á., Nagy B. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–1. 6. p.: 4–5. 13. p.: 7–7. 26. p.: 12–11. 37. p.: 16–14. 43. p.: 16–16. 48. p.: 20–16. 56. p.: 23–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2
Vladan Matics:
– Az első félidő rendkívül szoros volt. A második játékrészben viszont többször is lehetőségünk nyílt arra, hogy biztossá tegyük a győzelmünket. Ez azonban most is csak a véghajrában sikerült. Minden elismerésem Mazáké, aki törött bordával is fantasztikusan küzdött.
Gulyás István: – A mérkőzés szoros volt, és végig nagyon küzdelmes. A helyzeteink kihasználásával álltunk hadilábon, ezen mindenképpen javítanunk kell!

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
SPORT 36-KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 19–28 (9–14)
Komló, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: Selymes – Oszlár, Péter-Szabó 3 (1), Szögi 2, Nagy Z. 1, Szöllősi Bence 2, WÉBER 7 (2). Csere: Hadziomerovic, Bajorhegyi, Győri 1, SEBESTYÉN 3. Edző: Farkas Attila
BALATONFÜRED: SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 7 (3), Faluvégi, Bánhidi, Gerdán, Gábori 1, KOVACSICS 4. Csere: Borbély (kapus), ZDOLIK 7, Ligetvári, SZÖLLŐSI BALÁZS 3, Kiss Á., GRIGORJEV 4, Juhász 1, Nemes 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 15. p.: 7–10. 25. p.: 8–13. 40. p.: 14–19. 50. p.: 16–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Farkas Attila:
– Nem játszottunk annyira rosszul, a rossz helyzetkihasználás okozta a nagy különbségű vereséget.
Csoknyai István: – A huszonkilenc lőtt gól ellenére támadásban nem játszottunk eléggé meggyőzően, remélhetőleg a sérültjeink hamar felépülnek és gördülékenyebb lesz támadójátékunk.

1. Mol-Pick Szeged 6 6 229–137 +92 12
2. Csurgói KK 6 6 173–138 +35 12
3. Balatonfüredi KSE 7 5 2 197–176 +21 10
4. Grundfos Tatabánya KC 5 4 1 121–104 +17 8
5. B. Braun Gyöngyös 6 3 3 161–152 +9 6
6. Orosházi FKSE LINAMAR 6 3 3 165–166 –1 6
7. Mezőkövesdi KC 6 3 3 142–145 –3 6
8. Ceglédi KKSE 6 2 4 170–194 –24 4