Férfi kézi NB I: a szünetben még vezető Füred ráijesztett a Veszprémre

2012.04.20. 19:47
Renato Sulic (MKB Veszprém) kilenc góllal a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett<br />(Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság elődöntőjének első felvonásán a címvédő MKB Veszprém hazai környezetben nehezen, két góllal nyert a Balatonfüred ellen. A félidőben még minimális előnyben lévő vendégek helytállása dicséretes.

A 12. percig a házigazdáknál volt az előny, de a vendégek szorosan tapadtak és rendre egyenlítettek, majd akkor vezetéshez is jutottak. Ekkor fordult a kocka: többnyire a fürediek tudtak vezetést szerezni, és a veszprémieknek kellett kapaszkodniuk. A szünetben így is a vendégeknél volt az előny, nem kis meglepetésre.

A félidő után magára talált a Veszprém, amely három-négy góllal lőtávolon kívülre tudott kerülni a második felvonás közepére, ebből aztán már meg is tudott élni a végéig.

A győztes csapatban Renato Sulic kilenc, Pérez Carlos nyolc gólt lőtt, a balatonfürediek legjobbja a volt veszprémi szélső, Pásztor István volt, aki nyolc alkalommal volt eredményes.

A kapusok közül Fazekas Nándor tíz védéssel 48 százalékkal zárt, Mirko Alilovic tíz védéssel 37 százalékkal. A füredieknél Szathmári János 38 százalékot ért el, tizenhárom védésével.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM KC–BALATONFÜREDI KSE 30–28 (16–17)
Veszprém, 1800 néző. V: Medve, Nagy L.
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás, Vujin 6 (2), Terzic 2, SULIC 9, PÉREZ 8, Iváncsik G. 4. Cs: FAZEKAS (kapus), Laluska 1, Schuch, Korazija, Urbán. Edző: Mocsai Lajos
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 3, KOVÁCS G. 3, Sandrk 1, Kis Á., Szöllősi B. 4, PÁSZTOR 8. Cs: Szabó T. (kapus), BUTENKO 4, Salamon 2, Gerdán, Lelkes 1, Pulay, Bóka 2, Székely. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 12. p.: 6–7. 22. p.: 11–13. 24. p.: 12–14. 28. p.: 15–17. 34. p.: 20–17. 41. p.: 24–19. 48. p.: 26–23. 57. p.: 29–27
Kiállítások : 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. –
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Veszprém javára
Mocsai Lajos: – Sok sérültünk miatt ma csak erre a teljesítményre voltunk képesek, a lényeg a győzelem.
Sótonyi László: – Még sohasem játszottunk ennyire szoros meccset a Veszprémmel. Játékosaim nagyon jól küzdöttek, fegyelmezetten, remekül kézilabdáztak.
AZ 5–8. HELYÉRT
KECSKEMÉT SE–TATABÁNYA CARBONEX KC 22–37 (8–17)
Kecskemét, 300 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
KECSKEMÉT: Nagy L. Berta 2, Bakos 5 (2), DOBÓ 9, Bajusz, Kupcsik 1, Temesvári 1. Cs: Kiss O., Árki (kapusok), Szabó P. 1, Varsandán Á., Varsandán M. 3 (1). Szakmai igazgató: Avar György
TATABÁNYA: Szente HARSÁNYI 9 (2), RÉDEI 6, Pordán 3, DÍAZ 2, Lele Á. 5 (2), Iváncsik Á. 2. Cs: Bartucz (kapus), Dénes, Szabó Gy., Takács B. 1, Gál Gy. 4, Pásztor Á. 1, Kanyó 2, Hud 1, Kocsis Cs. 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 04. 12. p.: 38. 17. p.: 412. 22. p.: 614. 27. p.: 716. 35. p.: 1120. 41. p.: 1422. 45. p.: 1724. 50. p.: 1929. 56. p.: 2133.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.
Avar György: Sokkal jobban, motiváltabban játszott a Tatabánya.
Debre Viktor: A meccs elejétől a végéig jobban játszottunk ellenfelünknél. Összeszedettebbek voltunk, mint a Kecskemét, megérdemelten nyertünk.
FTC-PLER BUDAPEST–B. BRAUN GYÖNGYÖSI KK 26–26 (14–12)
Pestszentimre Sportkastély, 300 néző. V: Herczeg, Südi
FTC-PLER: Kominek – Bendó 3, Mazák 1, KOCSI 3, Bakos 1, LENDVAY 5, Pálos 1. Cs: SZÉKELY (kapus), Bak 4 (4), Rév 1, MARCZINKÓ 5, AUTH 2, Mikita. Edző: Zsiga Gyula
GYÖNGYÖS: Tamási – Szalafai, BALOGH 9 (2), DEBRECZENI 2, Sándor R. 1, JUHÁSZ 4, Nigrinyi 2. Cs: KENYERES (kapus), Sándor Á., Halász 2, GAZDAG 5 (1), Gúnya 1, Koller. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 17. p.: 8–5. 22. p.: 11–7. 27. p.: 12–11. 38. p.: 17–13. 47. p.: 20–20. 56. p.: 23–24
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Zsiga Gyula: – Rengeteget hibáztunk mind támadásban, mind pedig védekezésben, és ezt a lelkes Gyöngyös kihasználta.
Nagy Károly: – Nyerni kellett volna. Apró különbségeken múlott a mérkőzés végkimenetele.

5. Tatabánya 1 1 37–22 6 (4)
6. Gyöngyös 1 1 26–26 4 (3)
7. FTC-PLER 1 1 26–26 3 (2)
8. Kecskemét 1 1 22–37 1 (1)
(Zárójelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok)