Férfi kézi NB I: a Szeged legyőzte a Csurgót, kettőt előzött az FTC

2017.12.20. 19:42
Balogh Zsolt (balra) nyolc gólt lőtt a Csurgónak (Fotó: pickhandball.hu)
Győzelemmel zárta az évet a Mol-Pick Szeged a férfi kézilabda NB I-ben, 32–24-re felülmúlta hazai pályán a Csurgót. A bennmaradás szempontjából fontos meccset nyert meg a Ferencváros a közvetlen rivális Vác otthonában, és miután a papírformának megfelelően a Veszprém magabiztosan verte az Orosházát, a népligetiek egyszerre két helyet léptek előre.

Mint korábban megírtuk, a nap folyamán a szegedi csapat vezetősége és szakmai stábja Csányi Sándornál járt tárgyaláson, amelyen a tulajdonos a gyengébb eredmények ellenére is megerősítette pozíciójában Juan Carlos Pastor edzőt.

Az utóbbi időben a hazai bajnokságban is több nem várt pontvesztést elszenvedő Tisza-parti együttes a Csurgó elleni bajnokival zárta az évet. A vendégek az első félidőben jól tartották magukat, sőt, az 52. percben is még csak négy gólt volt a Szeged előnye, de végül nyolc találattal nyertek a hazaiak. A meccs legeredményesebb játékosa a szegedi Balogh Zsolt lett nyolc találatával.

A nagyok hiányoztak a Veszprém kezdőcsapatából, ahogy az várható is volt, Schuch Timuzsin kezdő beállóként szokatlan látványt nyújtott. A támadásban is bizalmat kapó játékos két góllal hálálta ezt meg Ljubomir Vranjesnek. A 12. percig fej fej mellett haladt a két együttes, majd a vendégek hétperces gólcsendje lehetőséget adott a hazaiaknak nagy előny kialakítására. Sorozatban öt gólt dobtak a hazaiak, s az előnyt a szünetre sikerült még eggyel tovább növelni, 18–12-vel fordultak a csapatok.

A második játékrészben már egyértelműen a Veszprém kezében volt a mérkőzés, de az Orosháza bevállalós játéka szórakoztatta a közönséget. A 38. perctől a látogatók tízperces gólcsendje következett, ami alatt a hazaiak hét találatot is szereztek, majd az 53. perctől az 59.-ig ismét képtelenek voltak bevenni az orosháziak Mirko Alilovic kapuját. A vendégek egyetlen gólzsákja Ivan Milas volt, egy kivételével az összes találatukat ő érte el a második játékrészben. A végére a Telekom nem jutott el negyven lőtt gólig, de így is 37–20-ra nyert.

Az FTC kispadján második mérkőzésén is győzelemre vezette csapatát a nemrég kinevezett Horváth Attila: a zöld-fehérek a Vác otthonában diadalmaskodtak, s ezzel elkerültek a kieső helyről.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 32–24 (16–13)
Szeged,
1300 néző. V: Felhő, Öcsi
SZEGED: Sierra – Rodriguez 1, GABER 4, Goncalves 1, Blazevic, BODÓ 4, Sigurmannsson 5 (2). Csere: Sego (kapus), BALOGH ZS. 8 (1), Zsitnyikov, SKUBE 4, Bánhidi 1, Fekete B., SOSTARIC 4, Gorbok. Edző: Carlos Pastor
CSURGÓ: Bartucz – VASZICS 4, Tóth A., Ferreira 1, Hadziomerovic 3, Cehte 2, Radjenovics 1. Csere: MIKITA 4, Manojlovity 2, Szeitl 2, JOSICS 5, Jerebie, Vasvári. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 6–3. 17. p.: 10–6. 23. p.: 11–10. 26. p.: 12–12. 32. p.: 17–13. 38. p.: 22–17. 44. p.: 24–20. 50. p.: 25–22. 57. p.: 30-24
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Carlos Pastor:
– Az év utolsó mérkőzésén fontos győzelmet arattunk. Jó kezdés után támadásban sokat hibáztunk, és ezt kihasználta ellenfelünk. Szünet után Skube vezérletével gyorsabb ritmusban kézilabdáztunk, s ekkor sikerült elhúznunk.
Bencze József: – Az első félidő rendben volt. Az utolsó percekben kettős emberelőnyben játszva sikerült elhúznia a Szegednek. Szünet után elfáradtunk, és számos gyors gólt lőtt a Pick.

TELEKOM VESZPRÉM– OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 37–20 (18–12)
Veszprém,
2000 néző. V: Sándor L., Szikszay Cs.
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 12 (3), Ancsin 2, Schuch 2, Lékai 4, Ligetvári 4, UGALDE 4 (1). Csere: Manaszkov 1, Tönnesen, Nilsson 3, Terzic, Blagotinsek, Dzsamali 2, Borzas 1 (1), Ubornyák 2. Edző: Ljubomir Vranjes
OROSHÁZA: Herjeczki – Gyene 1, Ferenczi 2, Markoszki 2, Srsen, Stranigg 2, Németh 2. Csere: Szabó (kapus), Pásztor, Radojevics 2, MILAS 9 (3), Bella, Mihály, Antal. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 16. p.: 10–5. 38. p.: 20–16. 46. p.: 27–16
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3
Ljubomir Vranjes:
– Szerintem jó mérkőzés volt, az elejétől kezdve jól védekeztünk. Támadásban túl sok hibát vétettünk az első félidőben, ám hatgólos előnnyel zártuk a játékrészt, és a szünetben tudtunk váltani. Mindenkinek lehetősége nyílt játszani, nagyon büszke vagyok a fiatalokra, mert augusztus óta küzdenek azért, hogy játszhassanak. Még szükségük van pár kilóra, de fejben már most ott vannak.
Buday Dániel: – Tipikus karácsony előtti utolsó meccs volt. Mindkét csapat jó tempót diktált, közönségszórakoztató mérkőzés kerekedett. Az én csapatomnak 45-50 percig voltak jó megoldásai, utána nyílt az olló, a nagyobb tudás érvényesült, papírforma szerint nyert a Veszprém.

SPORT36 KOMLÓ–GRUNDFOS TATABÁNYA 25–28 (11–12)
Komló,
900 néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 2, Grünfelder, Balázs S. 1, Pribanic 2, Jerkovic 4, Markovics 4 (3). Csere: Selymes (kapus), F. Szunajko 3, Katzirz 1, Obradovic 2, SZKOKÁN 3, Szögi, KOVÁCS M. 2, Wéber 1. Edző: Kilvinger Bálint
TATABÁNYA: IANCU 1 – VUJOVICS 9 (4), Bozsovics 4, Juhász Á., Vranjes 1, Vrankovic 2, Pásztor Á. 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, Dénes J., Szöllősi Sz., Ilyés 2, GRIGORAS 4, Harsányi G. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–3. 23. p.: 7–9. 36. p.: 11–15. 49. p.: 16–24. 55. p.: 21–27
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Kilvinger Bálint:
– Küzdöttünk, hajtottunk, de a második félidő eleje eldöntötte a mérkőzést.
Vladan Matics: – A Szeged elleni meccs után csak egyet kértem, hogy győzzünk, ezt megtették a srácok, pedig Komlón ilyen közönség előtt ez mindig nehéz feladat.

BALATONFÜREDI KSE–DABAS KC VSE 33–23 (18–12)
Balatonfüred,
500 néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: FAZEKAS 1 – Hornyák 1, Kasparek 4, Németh B. 1, TOPIC 5, SZITA 5, Bóka 3. Csere: BŐSZ (kapus), Gerdán, Déber, Varsandán 1, Karvackij, Debreczeni 4, KEMÉNY 3, MÁTHÉ 3, Horváth L. 2. Edző: Csoknyai István
DABAS: Holló – Lepsényi, Petrovszki 1, Szimovics 2, Slachta, Halász L. 2, KEKEZOVICS 4. Csere: Kovács P. (kapus), Bakos D. 1, LÓKODI 4, Tanaka 2, Országh 2, POCSAI 4 (2), Bíró 1, Ács, Szabó T. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 10. p.: 7–2. 16. p.: 8–5. 23. p.: 11–10. 28. p.: 16–11. 38. p.: 21–14. 44. p.: 23–17. 51. p.: 28–20. 56. p.: 31–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Az eddigi jól bevált taktikának köszönhetően (kiváló védekezés, nagyszerű kapusteljesítmények) könnyű gólokkal arattuk nagy különbségű győzelmünket, és szereztünk ezzel nagy örömet lelkes szurkolóinknak, akiknek köszönjük az egész éves buzdítást.
Tomori Győző: – Gratulálok a Balatonfürednek, az átlövőjátékukkal kerekedtek ilyen arányban fölénk. Jól jön a pihenő, hogy rendezzük a sorainkat.

VÁCI KSE–FTC 26–28 (13–10)
Vác,
500 néző. V: Horváth, Marton
VÁC: Paul – Ménfői, Török 3, Davidovic 2, Sakic 3, Grbavac 3, Holpert 8 (5). Csere: Rózsavölgyi (kapus), KOLLER 4, Tyiskov 1, Baláz 1, Kecskeméti 1, Tárkányi . Edző: Gúnya Péter
FTC: NAGY L. – Bujdosó 4, Marczinkó 4, Benmiloud, Bali 2, PORDÁN 5, Pálos 2 (1). Csere: Zernovic (kapus), Bakos, Rédai 2, NAGY M. 7 (4), Kocsi, Oláh, Pál 2. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 15. p.: 6–6. 24. p.: 8–10. 37. p.: 15–15. 46. p.: 19–21. 56. p.: 22–25
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5
MESTERMÉRLEG:
Gúnya Péter:
– Jó egyéni teljesítmény nélkül nehéz megnyerni egy mérkőzést. Különösen szükség lett volna rá egy ilyen fontos csatában. Amikor el tudtunk volna húzni, kihagytuk a lehetőségeinket, erőt adva az ellenfélnek a folytatásra.
Horváth Attila: – Nagy gratulációm a fiúknak, mert nagy szívvel játszottak az egész meccsen. Ehhez társult, hogy fegyelmezetten betartották azokat a taktikai utasításokat, melyeket a kispadról kaptak.

EGER SBS ESZTERHÁZY–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–21 (12–11)
Eger,
700 néző. V: Bonifert, Oláh
EGER: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 2, Aflitulin 2 (2), PETRO 2, Szabó P. 2, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Dobó Zs. 3, Bajorhegyi 1, KISS G., Vaskó 1, SZEPESI 3, Füzi 1, TAKÁCS 4 (2). Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Hudák – Gábori 1, MARKEZ 5, Hegedűs, M. Mikita 2, Kovacsics 1, Németh T. 3. Csere: Holló M. (kapus), MARTINS 3, Lele 4 (3), Sipeki, Urbán 1, Loncar 1, Oliveira. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–4. 18. p.: 7–6. 24. p.: 9–9. 36. p.: 15–13. 42. p.: 18–14. 48. p.: 20–16. 54. p.: 22–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Tóth Edmond:
– Ezzel a tizenhét ponttal kívánunk boldog karácsonyt a szurkolóinknak!
Konkoly Csaba: – A nehezebb szituációkat taktikailag jobban megoldották a hazaiak. A rengeteg kihagyott helyzet ellenére gratulálok a saját csapatomnak is, mert jól küzdöttünk.

1. Telekom Veszprém 15 15 542–303 +239 30
2. Mol-Pick Szeged 16 12 2 2 514–391 +123 26
3. Balatonfüredi KSE 15 12 3 408–360 +48 24
4. Grundfos Tatabánya KC 15 12 3 402–345 +57 24
5. Eger Eszterházy SZSE 15 8 1 6 334–357 –23 17
6. Sport36-Komló 15 7 8 356–380 –24 14
7. Dabas KC VSE 15 7 8 351–416 –65 14
8. CYEB Budakalász 14 5 3 6 393–412 –19 13