Férfi kézi NB I: a Szeged és a Tatabánya is hozta a kötelezőt

2017.04.08. 19:37
A Szeged és a Tatabánya is hozta a kötelezőt a K&H férfi kézilabdaliga 23. fordulójában: előbbi a Cegléd otthonában aratott magabiztos győzelmet a 10 gólig jutó Mario Sostaric vezérletével, míg utóbbi a Balmazújváros vendégeként tudott nyerni.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
23. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE–MOL-PICK SZEGED 23–35 (10–20)
Cegléd, 1000 néző. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD:
PALLAG – Lászlai 1, ANDJELICS 12 (1), Tóth N., Bíró 2, Perisics 3, Megyeri 1. Csere: Bősz, Mojszilov (kapusok), Müller 1, Hódi 2, Dávid, Fiar, Imregi 1. Edző: Nagy Károly
SZEGED:
Sierra – SOSTARIC 10, Thiagus Petrus 1, Blazevic, Gorbok, KÄLLMAN 3, Skube 1. Csere: Kastelic (kapus), Zubai 1, Balogh 5 (4), Gaber 2, BODÓ 4, Bóka 1, Obranovic 4, P. Rodriguez 3, Buntic. Edző: Carlos Pastor

Nagy Károly: –
Gratulálok a Szegednek és tiszta szívből kívánom, hogy a bajnokságban, a Magyar Kupában és a BL-ben is jól szerepeljen. Nagyon kevesen vagyunk, megint bebizonyosodott, hogy lövők nélkül is nehéz kézilabdázni, de beállós nélkül képtelenség, ez meghatározta az első félidőt. Elfogadható eredményt értünk el és senki sem sérült meg...
Carlos Pastor: –
Szeretnék gratulálni a Ceglédnek, mert ebben az idényben jól játszik! Sok sérült játékosa van, és tudom, hogy ellenünk így nehéz játszani. Ez volt a héten a negyedik meccsünk, az volt a célunk, hogy ne legyen sérültünk és hogy mindenki szóhoz juthasson. Kevesebbet szerepeltek a kisebb sérülésekkel bajlódók és a fáradtabb játékosok. Készülünk a következő hétre, a Magyar Kupára.

BALMAZÚJVÁROSI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA 22–28 (12–14)
Balmazújváros, 700
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
BALMAZÚJVÁROS:
Paul – Mateo, SZTOJANOVICS 8, Simovics, Rasics, Vranac, Kekezovics 4 (2). Csere: Bagi (kapus), Jordán 1, Bali 1, Balázs S. 1, Temesvári, HANTÁK 5, Vahnovics, István 2. Edző: Tréki Tamás
TATABÁNYA:
Tóth M. – Pásztor Á., Grigoras 2, Szöllősi B. 4 (2), VRANJES 3, BOZSOVICS 5, VUJOVICS 8 (2). Csere:SZÉKELY M. (kapus), Ilyés 2, Sipos A., Dénes, Szöllősi Sz. 2, Leimeter 1, Juhász Á 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc:
2–5. 16. p.: 7–7. 22. p.: 9–11. 25. p.: 12–12. 36. p.: 15–19. 48. p.: 17–23. 53. p.: 20–24
6, ill. 12 perc
3/2, ill. 7/4
Tréki Tamás:
– Hiába küzdöttünk, jött a papírforma, és megérdemelten nyert a Tatabánya. Egy félidőn át tudtuk csak tartani magunkat, ez pedig kevésnek bizonyult.
Vladan Matics:
– A Balmazújváros erőteljesen kezdett, így egy feszült, jó első félidő után tudtunk kerekedni ellenfelünkön. De úgy érzem, megérdemelten nyertünk, ehhez azonban kellett a nemzetközi rutinunk is.