Férfi kézi NB I: a Szeged és a Csurgó simán, a Füred szűken nyert

2015.12.09. 19:52
Az élvonalbeli férfi kézilabda–bajnokság 18. fordulójában a Mol-Pick Szeged és a Csurgó biztosan, a Grundfos-Tatabánya és a Balatonfüred ellenben küzdelmes meccsen nyert vendégként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ

EGER SBS ESZTERHÁZY–MOL-PICK SZEGED 23–32 (10–18)
Eger, 850
néző. V: Tomecskó–Hunyadi, Unyatinszki
EGER: KOVÁCS J. – Vancsics 2, Padla 3, BAJORHEGYI, Kiss G. 2, Kocsis Cs. 1, Takács 1. Cs: RADULESCU (kapus), SZABÓ P. 7 (2), SZILÁGYI D. 3, Szűcs B. 2, Dobó, Iváncsik Á. 1, Lezák 1, Zelei. Edző: Rosta István
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Prodanovics 3, ANCSIN 5, MINDEGIA 2, Zubai 1, Ilyés 1, Källman 2. Cs: Blazsevic, Bombac, Petrus, Csuruvija 3, PARRONDO 8 (3), Hegedűs 2, GARCIA 4, Fekete 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 6–10. 24. p.: 6–14. 36. p.: 12–19. 42. p.: 14–23. 48. p.: 19–25. 54. p.: 20–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Rosta István:
– Telt ház volt, a publikum felállva tapsolt. Örülök, hogy elnyertük a közönség tetszését.
Carlos Pastor: – A hétvégi BL-siker után is ugyanolyan jó volt a játékosok hozzáállása, mint a Löwen ellen. Mindenki játéklehetőséget kapott és megszolgálta a bizalmat.

18. FORDULÓ

Eger, 850

VÁCI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–31 (15–15)
Vác, 350
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC: Tóth M. – Vasics 2, Asztrasapkin 2, LENDVAY 4, Vucsicsevics 2, Pál 1, Joháczi 1. Cs: Vitáris (kapus), D. Pavlovics 3 (1), Tyiskov 1, BARTÓK 6, FEKETE D. 4, Terenyi, Kökény 1, Munkácsi. Edző: Zsiga Gyula
TATABÁNYA: Borbély – Pásztor Á 4 (2), Szöllősi Sz. 2, Gábor, Katzirz 2, BODÓ 9, VUJOVICS 5 (1). Cs: R. Mijatovics (kapus), KRSZMANCSICS 5, Lele Á., Vaskó, JUHÁSZ Á. 4, Dénes J., Díaz. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 16. p.: 6–9. 23. p.: 11–11. 38. p.: 17–20. 42. p.: 20–21. 51. p.: 21–25. 58. p.: 26–28
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Zsiga Gyula:
– A jó mérkőzésen méltó ellenfelek voltunk. Nincs szégyenkeznivalóm, viszont kár a sok ki nem kényszerített hibáért. Ezek miatt maradt el a bravúr.
Vladan Matics: – A nagyon harcos mérkőzésen a hazaiak végig tartották a lépést. Örülök, hogy a sok sérülés és betegség ellenére jobban bírtuk a hajrát. Még egy bajnoki van hátra, utána ráfér játékosaimra a pihenés.

SPORT 36 KOMLÓ–CSURGÓI KK 22–30 (9–18)
Komló, 800
néző. V: Andorka, Hucker
KOMLÓ: Granic – Szöllősi B. 2, Jerkovics 3, Nagy Z., Markovics 2, Sebestyén, Szanad 2. Cs: Kiss B. (kapus), Szemikov 1, MARCSEK 7, Szögi, Oszlár 1, Sunajko 2, Hidasi 1, Hoffmann J. 1, Laufer. Edző: Ratko Djurkovics
CSURGÓ: SZÉKELY M. – Hornyák 2, Csavor 2, Mota 1, Hadziomerovic 2, FALUVÉGI 3, NAGY M. 4. Cs: Bartucz (kapus), HERBERT, M. JAKUB 4, Pordán 3, Pazin 1, Gebhardt 1, Dimitrijevszki 2, GAZDAG 5 (4), Hanusz. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 14. p.: 4–8. 20. p.: 8–12. 36. p.: 12–20. 43. p.: 14–24. 51. p.: 18–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/4
Ratko Djurkovics:
– Nagyon rosszul, lagymatagon, védekezésben fault nélkül kezdtünk. A legrosszabb mégis az ukrán Alekszandr Szemikov ujjtörése, amely még sok fejtörést okoz. Az első félidőben nem sikerült agresszív kemény játékot mutatnunk, mint a Balatonfüred és a Tatabánya ellen.
Sótonyi László: – Az ősz legösszeszedettebb játékát nyújtottuk, ezért ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–BALATONFÜREDI KSE 23–24 (10–11)
Balmazújváros, 750
néző. V: Bócz, Weidemann
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – BALDA 4, OLÁH 4, Simovics 1, Hanták 2, LAZICS 6, Kekezovics 1. Cs: Bagi (kapus), Temesvári 1, Korsós, Tomics, Balázs S. 1, Morva, Vranac 1, Horváth D., István 2. Edző: Füzesi Ferenc
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 2, PETROVSZKI 4 (2), Bánhidi, Gerdán, ZDOLIK 2, BÓKA 4. Cs: Rózsavölgyi (kapus), Németh, Győri, Törteli, SZÖLLŐSI BALÁZS 7, Gyene, LIGETVÁRI 3, Kaspárek, KEMÉNY 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–2. 15. p.: 4–4. 19. p.: 7-6. 24. p.: 7–9. 28. p.: 10–9. 35. p.: 13–11. 38. p.: 14–15 45. p.: 17–20 56. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/2
Füzesi Ferenc:
– A nagyon izgalmas mérkőzésen megérdemeltük volna a döntetlent, az utolsó labda a kezünkben volt. A végjátékban csapatom megmutatta a küzdeni tudás legfelsőbb szintjét. Nagyon jól játszott csapatom, a vereség a balszerencsén múlott.
Csoknyai István: – A jó játék mindkét fél részéről elmaradt. Óriási küzdelmet láthatott a szép számú közönség. Otthon fájó vereséget szenvedtünk a Balmazújvárostól, most visszavágtunk, de szerencsével nyertünk.

MEZŐKÖVESDI KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 18–21 (7–11)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Herczeg, Südi
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – BENIS 5, Antal Sz. 3, Hajdu G. 1, Bozoljac 2, Radnic 4, Szepesi 3 (1). Cs: Balogh T. (kapus), Füstös, Grünfelder, Molnár F., Trivkovics, Csirics, Kozina. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Ménfői 1, Oliveira, NAGY B. 9 (5), Debreczeni, BALI 6, Kovacsics 2 (1). Cs: Sándor Á., Nigrinyi, Jovetics, Rédai, Koller 2, Becsirovics 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 8. p.: 3–3. 16. p.: 4–7. 24. p.: 7–8. 28. p.: 7–10. 33. p.: 7–12. 38. p.: 8–13. 43. p.: 10–13. 45. p.: 10–15. 56. p.: 14–18
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/6
Skaliczki László:
– Egyetlen figuránk sem ült. A mezőnyből nem akadt eredményes játékosunk, ráadásul kihagytuk ziccereinket, és ez elbizonytalanított bennünket. A leindításaink sem jöttek be. Nem történt tragédia, még messze a bajnokság vége.
Debre viktor: – A nagyon nehéz találkozón értékes két pontot gyűjtöttünk. Védekezésünk nagyon jó volt, kapusunk extrát produkált, ezáltal támadásban is több levegőhöz jutottunk.

CEGLÉDI KK SE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27–31 (17–17)
Cegléd, 650
néző. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD: Abramovics – Lászlai 1, Lepsényi 5 (1), Andelics 4 (1), GRBOVIC 6, PERISIC 7, Országh 2. Cs: Bősz, Mojszilov (kapusok), Borsos T. 1, Kun 1, Tóth N., Sipeki, Hódi. Edző: Kökény István
OROSHÁZA: Herjeczki – Tárkányi 4, Stranigg 5, BUDAY 8 (5), Berta, MIAZICS, Komporály 2. Cs: Miklós, Lipták (kapusok), SUHONJIC 7, Cemas 5, Varsandán, Knezevic. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–3. 12. p.: 6–6. 17. p.: 10–10. 23. p.: 12–14. 27. p.: 16–16. 36. p.: 18–20. 42. p.: 19–23. 53. p.: 22–26. 58. p.: 24–30
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Kökény István:
– Sajnos nem tudtuk kiheverni az elmúlt két-három hét kudarcélményeit. A küzdés nem elég, hogy megnyerjük a meccset. Elvéreztünk ezen a nagyon-nagyon fontos mérkőzésen...
Vladan Jordovic: – Nagyon harcos meccs volt. Szoros volt az első félidő, majd a második játékrészben jól jöttünk ki az emberelőnyökből és -hátrányokból. Jó kapusteljesítménnyel, okos támadásokkal nagyon fontos két pontot szereztünk.

1. Pick Szeged 16 15 1 522–394 +128 30