Férfi kézi NB I: a Szeged, a Füred és a Tatabánya is nyert

2014.12.17. 20:03
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 35–25-re legyőzte az Orosházát, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a férfi kézilabda NB I alapszakaszának tabelláját. A szerdai játéknapon a Komló is otthon nyert, míg a Balatonfüred és a Tatabánya idegenben gyűjtötte be a két pontot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL-PICK SZEGED–OROSHÁZA-LINAMAR 35–25 (19–13)
Szeged, 800
néző. V: Bacs, Nádasdi
SZEGED: SIERRA – PRODANOVICS 5 (2), Zubai Sz. 2, Källman 1, Blazevic, Ilyés 2, Mindegía 2. Csere: Pásztor I. (kapus), Balogh Zs. 2, VADKERTI A. 3, García 3, Ancsin 3, Bombac 2 (1), Parrondo 3, VRANJES 7, Szabó B. Edző: Carlos Pastor
OROSHÁZA: Herjeczki – Benis 2, MILOVICS 5, Morva 1, MAZICS 5, STRANIGG 4, Tárkányi 2. Csere: Ivanisevics, Miklós (kapusok), Berta, Pásztor M. 1, Szeitl, Knezevics 2 (1), Varsandán Á. 3. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 9–5. 17. p.: 13–8. 25. p.: 16–11. 34. p.: 20–13. 40. p.: 24–16. 46. p.: 25–20. 49. p.: 26–22. 54. p.: 30–23. 58. p.: 34–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Technikai hibáink miatt nem tudtuk korábban eldönteni a mérkőzést.
Vladan Jordovics: – Meghatározó játékosaink hiányában nem lehettek vérmes reményeink. Az volt a célunk, hogy tanuljunk az ország egyik legjobb csapatától és edzőjétől.FÉRFI KÉZILABDA NB I
Szeged, 800

SPORT36-KOMLÓ–PLER BUDAPEST 29–26 (13–13)
Komló, 700
néző. V: Herczeg, Südi
KOMLÓ: Granics – Oszlár 1, SZEMIKOV 9 (3), SZÖGI 3, HADZSIOMEROVICS 5, SZÖLLŐSI Be. 5, Radjenovics 2. Csere: SELYMES (kapus), Nagy Z., Péter-Szabó 1 (1), Sebestyén, WÉBER 3, Marcsek. Edző: Ratko Djurkovics
PLER: Kránitz – Gyene 3 (1), Leimeter 3, VADKERTI G. 2, MIKITA J. 7, KOCSI 2, Auth 6 (1). Csere: Váczi (kapus), Kemény L. 3, Laurencz Sz. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 15. perc: 3–8. 34. p.: 16–14. 38. p.: 17–17. 41. p.: 20–18. 43. p.: 21–21. 50. p.: 26–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2
Ratko Djurkovics:
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, az első félidőben akadozva találtuk meg a saját játékunkat, de utána már jól játszottuk azt. Ezzel a győzelemmel szurkolóinknak kellemes karácsonyt szereztünk, és nem maradt más lehetőségünk, mint megszorítani a nálunk erősebb csapatokat.
Hutvágner István: – Jó kezdés után érthetetlenül megtorpantunk, és ahogy a Komló átvette a vezetést, már nem volt esélyünk.

CEGLÉDI KKSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–33 (12–18)
Cegléd, 300
néző. V: Medve, Nagy
CEGLÉD: Bartucz – Országh 2, PERISICS 7 (1), Tóth N. 4, Bíró B.2 (1), Takács B. 5, Hódi 2. Csere: Bősz (kapus), Lepsényi 1, Sipeki, Hegedűs 1, Nikolicza 3, Müller. Edző: Kökény István
TATABÁNYA: Paul – Díaz 2, Harsányi G. 3 (1), Dénes, KATZIRZ 1, Mazák 2, Törő 1. Csere: Babaszafari (kapus), BODÓ 4, Pásztor Á. 4, JUHÁSZ Á. 3, MUSZAVI 6, Boskovics. 2, Perics 3 (2), Nagy Sz. 2, Bartók. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 6–6. 16. p.: 8–9. 25. p.: 9–16. 41. p.: 15–25. 53. p.: 22–31. 57. p.: 25–31
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/3
Kökény István:
– Sajnos az első félidő derekán most is elért bennünket szokásos „betegségünk", amikor hibáinkból néhány perc alatt több gólt lőtt a Tatabánya, és elhúzott. Egy ilyen erőkből álló csapattal szemben számunkra már behozhatatlan előnyt szerzett.
Vladan Matics: – Ötven percig fegyelmezetten játszottunk, miközben valamennyi játékosunk pályára lépett. Az utolsó öt percben mindkét fél részéről már össze-vissza folyt a játék, de ettől a rövid időszaktól eltekintve összességében elégedett vagyok a látottakkal.

MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜREDI KSE 24–33 (7–18)
Mezőkövesd, 500
néző. V: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: Volarevic – Pálos 1, Lókodi 3, CUZIC 11 (5), Trivkovic 2, Dzono, Vasic. Csere: Holló, Sipos (kapusok), Szepesi, Terenyi 2, Radnic 1, Grünfelder 1, Pavlovics, Nahajenka 1, Purghaszem 2. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Iváncsik T. 2, Ligetvári, Bánhidi, Gerdán, FALUVÉGI 5, Kovacsics 2. Csere: Komendánt (kapus), Németh B. 1, Juhász K., Győri 2 (1), SZÖLLŐSI Ba. 7, Vilovszki 2, Vasvári, Gábori 2, GRIGORJEV 10. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 11. p.: 1–6. 16. p.: 1–9. 24. p.: 4–14. 26. p.: 5–16. 40. p.: 11–22. 43. p.: 14–24. 48. p.: 18–26. 57. p.: 21–30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Skaliczki László:
– Ez szégyen, ilyen teljesítményre nincs magyarázat, ezt nem engedheti meg magának az együttes.
Csoknyai István: – Az első félidőben nagyon koncentráltan kézilabdáztunk, és már ekkor eldöntöttük a találkozó sorsát. A szünet után pedig mindenkinek játéklehetőséget adtam, és így is simán és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

1. MOL-Pick Szeged 17 17 606–399 +207 34
2. Csurgói KK 16 14 1 1 452–362 +90 29
3. Grundfos Tatabánya KC 16 13 3 391–358 +33 26
4. Balatonfüredi KSE 16 11 1 4 455–390 +65 23
5. B. Braun Gyöngyös 16 7 1 8 430–427 +3 15
6. Orosházi FKSE LINAMAR 15 6 1 8 401–414 –13 13
7. Mezőkövesdi KC 17 6 1 10 422–455 –33 13
8. Ceglédi KKSE 16 4 12 439–492 –53 8