Kézi NB I: a Skaliczki-csapat kis híján meglepte a Szegedet

2015.09.09. 19:54
Jonas Källman a Szeged jobbjai közé tartozott Mezőkövesden (Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
A férfi kézilabda NB I 4. fordulójában a Mezőkövesd kis híján meglepte a Mol-Pick Szegedet: az alapszakasz favoritja csupán két góllal tudott nyerni Skaliczki László csapatának otthonában. Az újonc Eger szolgáltatta a forduló szenzációját, két góllal nyert otthon a Csurgó ellen. A másik újonc, a Vác is szorongatott a Balatonfüred ellen, ám az utolsó tíz percre összeomlott, így a Balaton-partiak fölényesen nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

PLER BUDAPEST–B.BRAUN GYÖNGYÖS 19–24 (8–12)
Lőrinci sportcsarnok, 320 néző. V: Horváth P., Marton B.
PLER: Tóth N. – Bujdosó 1 (1), Leimetter 2, Kocsi 1, Bakos 3, Lókodi 2, Radjenovics 1. Csere: Kránitz (kapus), Benmiloud, Oláh T. 2, Nagy Sz. 1, Laurencz, Tóth P. 6 (3), Bohács. Edző: Hutvágner István
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Falcon, Juhász 1, DEBRECZENI 2, Koller 1, BALI 4, Varsandán M. 2. Csere: Tamási (kapus), Semikov 4, Kovacsics, Nagy B. 4 (1), Mester 1, MARCZINKÓ 4, Sándor Á., Szalafai 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–2. 20. p.: 5–7. 38. p.: 9–15. 41. p.: 10–17. 48. p.: 14–19. 55. p.: 15–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/4, ill. 3/1
Hutvágner István:
– Nagyon rossz támadójátékot követően nem is lehetett más az eredmény.
Debre Viktor: – Kezdeti nehézségeket követően, magabiztos játékkal tudtunk győzelmet aratni.

EGER SBS ESTERHÁZY–CSURGÓI KK 24–22 (14–10)
Eger, 700 néző. V: Bócz, Wiedemann
EGER: RADULESCU – Vancsics, PADLA 3, KOCSIS 3, BAJORHEGYI, DOBÓ 9, Iváncsik Á. Csere: Kovács J. (kapus), TAKÁCS 4 (2), Szabó P. 3, Kiss G. 1, Dimitrovszki 1. Edző: Rosta István
CSURGÓ: Bartucz – Gebhardt 1, Pazin, Mota 3 (1), Hadziomerovics 1, FALUVÉGI 5, Gazdag 6 (4). Csere: Balogh (kapus), Herbert, Cavor 2, Jerebie 1, Hornyák, Vadkerti G., Mikita J. 1, Nagy M. 2, Hanusz. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 3–3. 18. p.: 8–6. 24. p.: 11–8. 36. p.: 15–12. 42. p.: 17–14. 48. p.: 20–16. 54. p.: 22–19
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Rosta István:
– Eger. Szurkolók. 1552.
Sótonyi László: – Jól ment az altatás, játékosaim el is aludtak. Nem sikerült a kellő hőfokon játszani, néhány játékosom túlzottan kényelmesen kézilabdázott.

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–SPORT36-KOMLÓ 33–21 (14–7)
Tatabánya, 700 néző. V: Bán, Szloska
TATABÁNYA: BORBÉLY Á. – Juhász Á. 2, PÁSZTOR Á. 7, DÍAZ 4, Dénes, Szöllősi Sz. 1, VUJOVICS 5. Csere: R. Mijatovics (kapus), BODÓ 6, Krszmancsics 4, Mazák 1, Lele 3 (1), Vaskó, Gábor M., Rosta M. Edző: Vladan Matics
KOMLÓ: GRANIC – SZANAD 5, Kordics 1, Péter-Szabó, Marcsek 3, Jerkovics 4, Markovics. Csere: Selymes (kapus), Szögi, Nagy Z., Oszlár 1, Szöllősi Bence 1, Sebestyén 2, Wéber 1, Laufer 3 (3). Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása, 8. perc: 1–0. 14. p.: 4–2. 21. p.: 10–5. 26. p.: 10–7. 37. p.: 16–12. 43. p.: 21–13. 47. p.: 24–14. 54. p.: 28–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Vladan Matics:
– Nehezen indultunk be, pedig nem játszottunk rosszul az elején sem, de kihagytuk a helyzeteinket. Aztán jó tempóban és jól kézilabdáztunk, és közönségünket is kiszolgáltuk.
Ratko Djurkovics: – A huszadik percig tartottuk a lépést a Tatabányával. Utána sok technikai hibát követtünk el, és már nem volt erőnk talpra állni. A hazaiak ránk kényszerítették az akaratukat, és megérdemelten győztek.

MEZŐKÖVESDI KC–MOL-PICK SZEGED 23–25 (11–15)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Bonifert, Oláh V.
MEZŐKÖVESD: LISZKAI – Benis, Antal Sz., Csirics 2, HAJDU G. 6, GRÜNFELDER 4, RADNIC 5. Csere: Volarevic, Holló (kapusok), SZEPESI 4 (2), Kovács P., Füstös, Kiss R., Trivkovics 1, Molnár F. 1, Fábián R. Edző: Skaliczki László
SZEGED: SIERRA – Fekete B. 2, Balogh Zs. 2 (1), BOMBAC 4 (2), Zubai Sz. 1, Thiagus Petrus 3, KÄLLMAN 5. Csere: B. Manojlovics (kapus), Mindegía, A. García 3, Ilyés, Blazevic, Hegedűs M., Csuruvija, Vranjes, ANCSIN G. 5. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5 perc: 3–5. 15. p.: 6–10. 20. p.: 8–12. 35. p.: 13–17. 43. p.: 15–20. 52. p.: 21–23. 54. p.: 22–23. 55. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Skaliczki László:
– Mindenki nagyon szépen hozzátette a magáét a mérkőzéshez, így az eredmény számunkra elfogadható. Viszont túl sok hibát követtünk el, ami a csapatjátékunkból következett.
Carlos Pastor: – Megszenvedtünk a győzelemért. A mezőkövesdiek nagyon felszívták magukat, és megnehezítették a dolgunkat.

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KSE 19–28 (13–13)
Vác, 300 néző. V: Dobrovits, Tájok
VÁC: Tóth M. – Vasics 4 (4), Asztrasapkin 3, D. Pavlovics 2, Munkácsi, PÁL 3, M. Popovics 2. Csere: VITÁRIS (kapus), Lendvay 3, Császár F. 1, Tyiskov, Vucsicsevics, Bartók D. 1, Terenyi, Kökény. Edző: Zsiga Gyula
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gyene, Petrovszki 2, SZÖLLŐSI BALÁZS 6, BÁNHIDI 5, Zdolik 4, Bóka 2. Csere: GERDÁN, Kaspárek 2, Gábori 1, Kemény, Törteli, LIGETVÁRI 5, Németh B. 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–4. 13. p.: 5–8. 21. p.: 10–10. 28. p.: 12–11. 40. p.: 14–16. 47. p.: 18–19. 54. p.: 18–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Zsiga Gyula:
– Játékosainknak sok még ez a sorozatterhelés. Nagy erőfeszítéseket tettünk, hogy szorossá tegyük a mérkőzést, ami felőrölte kulcsjátékosaink erejét. Akik eddig jó döntéseket hoztak, most rendre rosszakat.
Csoknyai István: – A második félidei védekezés és kapusteljesítmény hozta meg azt a különbségű győzelmet, amely nem volt benne a mérkőzésben. Jó erőben vagyunk, következhet az újabb forduló.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 26–26 (13–8)
Balmazújváros, 500 néző. V: Hargitai, Markó
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda, OLÁH G. 10 (3), SIMOVICS 3, Balázs Zs., Vranac 3, M. KEKEZOVICS 4. Csere: Bagi, Pajkó (kapusok), Nagy Á., Temesvári 2, KORSÓS 2, Király, Morva, Hanták 2, István. Edző: Füzesi Ferenc
OROSHÁZA: HERJECZKI – Komporály 2, NÉMETH G. 8, Macovchin, Berta, MAZICS 4, Németh L. Csere: Miklós (kapus), BUDAY 8 (3), Stranigg 2, M. Knezsevics, Suhonjic, Smojver, CEMAS 2, Varsandán Á., Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Füzesi Ferenc:
– Nagyon jó első félidő után a másodikban megakadt a támadójátékunk, de kiegyenlített meccsen fontos pontot szereztünk.
Vladan Jordovics: – Az első félidőben meggyőzően játszott a Balmazújváros, de sikerült felzárkózni, és harcosságunkkal fontos pontot szereztünk idegenben.

1. Balatonfüredi KSE 4 4 120–82 +38 8
2. Grundfos Tatabánya KC 4 3 1 115–85 +30 7
3. Mol-Pick Szeged 3 3 95–75 +20 6
4. Csurgói KK 4 3 1 106–100 +6 6
5. Orosházi FKSE 4 2 1 1 102–93 +9 5
6. Ceglédi KKSE 3 2 1 83–78 +5 5
7. Váci KSE 4 2 1 1 103–109 –6 5
8. B.Braun Gyöngyös 3 1 2 77–81 –4 2