Férfi kézi NB I: kilencgólos győzelmet aratott a Csurgó

MTI MTIMTI MTI
2014.11.29. 20:15
Újra pontot szerzett a sereghajtó Komló a férfi kézilabda NB I-ben: a baranyai együttes – amely az előző fordulóban a Cegléd legyőzésével először diadalmaskodott a szezonban – ezúttal a vendég Mezőkövesddel játszott 24–24-es döntetlent. A második helyen álló Csurgó magabiztos, kilencgólos győzelmet aratott a vendég Balmazújváros felett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
Sport36-Komló–Mezőkövesdi KC 24–24
(13–15)
Komló, 800 néző. V: Dobrovits, Tájok
KOMLÓ:
Granics – Oszlár 2, SEMIKOV 6 (4), SZÖGI 5, Hadziomerovic 1, SZÖLLŐSI B. 5, Wéber 2. Csere: Selymes (kapus), Nagy Z., Marcsek, Laufer, Radjenovic 1, Kun 1, Sebestyén 1. Edző: Ratko Djurkovics
MEZŐKÖVESD: VOLAREVIC – VASICS 7 (1), Dzono 3, Trifkovics 1, Pavlovics, Radnics 3, Pálos 2. Csere: Holló (kapus), CSUZICS 6 (3), Grünfelder, Nakajenka, Lókodi 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 12. perc: 6–5. 25. p.: 10–13. 39. p.: 13–19. 48. p.: 18–20
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Piros lap: Nagy Z. (60. p.)
Ratko Djurkovics:
– Végeredményben elégedettek lehetünk az egy ponttal, hiszen hatgólos hátrányból álltunk fel. Sajnálom, hogy az első félidei védekezésünk nem olyan volt, mint amilyet megbeszéltünk, ha azt jól hajtjuk végre, talán más vége lett volna a mérkőzésnek.
Skaliczki László: – Egy megnyert meccsből az egynek is örülni kellett.FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
(13–15)
KOMLÓ:
Skaliczki László: – Egy megnyert meccsből az egynek is örülni kellett.

B. Braun Gyöngyös–PLER Budapest 33–28 (18–13)
Gyöngyös, 800
néző. V: Bán T., Szloska K.
GYÖNGYÖS:
HUDÁK – SZALAFAI 4, HAJDU 2, CZINA, Sándor Á. 3, VARSANDÁN 11, BAKOS 3. Csere: Tamási (kapus), Iváncsik Á. 3 (3), Tóth Á., Nagy B., Debreczeni 2, Marczinkó 4, Koller, Simon 1. Edző: Gulyás István
PLER: Kránitz – GYENE 6 (3), Leimeter 1, Vadkerti G. 5, Kocsi, Mikita 4, AUTH 4 (1). Csere: Váczi (kapus), Bak 2, Kemény L. 3, Tóth P. 1, Laurencz Sz., Stranigg, RÉDAI 2, Sinkovits B. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–1. 12. p.: 6–3. 18. p.: 11–7. 24. p.: 16–10. 36. p.: 20–14. 42. p.: 25–17. 48. p.: 28–21. 54. p.: 31–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Gulyás István:
– Nagyon remélem, hogy ma kimozdult az önbizalmi indexünk. Gratulálok a csapatomnak.
Hutvágner István: – Ellenfelünk végig vezetett, csak a felzárkózásra lehetett esélyünk, de a Gyöngyös rutinosabb, érettebb csapat a miénknél.

Csurgói KK–Kőnig-Trade Balmazújváros 26–17 (17–8)
Nagyatád, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
CSURGÓ:
R. Mijatovics – GAZDAG 6 (2), Borsós 2, PUHOVSZKIJ 4, Pordán 2, Ratajec 2, Gebhardt 1. Csere: PALLAG (kapus), Nagy D., Cavor 1, Oláh G., Lele 2 (2), Osztrousko 2, Füstös A. 1, Döme Sz., Nagy M. 3. Edző: Sótonyi László
BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – ACUSI 5, Temesvári 2 (1). Nagy N. 2 (2), Oláh T. 2, Csuruvija 1, ISTVÁN P. 3. Csere: Oláh Z., Füleki Á. 1 (1), Balázs S., Kovácech, Bali R. 1, Horváth M., Salamon Á., Horváth D. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 10. p.: 4–4. 16. p.: 9–4. 19. p.: 11–5. 22. p.: 13–6. 29. p.: 17–7. 40. p.: 19–10. 43. p.: 21–10. 48. p.: 23–12. 54. p.: 25–14. 58. p.: 26–15
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Sótonyi László: – A balmazújvárosiak elleni két nap alatt lejátszott bajnoki és kupamérkőzésünk azt a célt szolgálta, hogy készüljünk a következő hetek nehezebb feladataira. Sok új dolgot ki tudtunk próbálni, ami többé-kevésbé sikerült is.
Füzesi Ferenc: – Az első félidőben gyatrán kézilabdáztunk, a második félidőben kicsit fel tudtuk venni a ritmust. Nagyon sokat kell még fejlődnünk.

1. MOL-Pick Szeged 13 13 463–300 +163 26
2. Csurgói KK 13 12 1 375–297 +78 24
3. Balatonfüredi KSE 11 9 2 319–265 +54 18
4. Grundfos Tatabánya KC 11 8 3 258–240 +18 16
5. B. Braun Gyöngyös 13 6 7 349–351 –2 12
6. Orosházi FKSE LINAMAR 11 6 5 305–304 +1 12
7. Mezőkövesdi KC 14 4 1 9 340–372 –32 9
8. Ceglédi KKSE 13 4 9 362–396 –34 8