Férfi kézi NB I: erős kövesdi kezdés, nagy zakó Szegeden

2014.09.13. 19:43
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán nehézkes kezdés után 33–21-re kiütötte a Mezőkövesdet.

Skaliczki László a hetvenes évek elején játékosként, a kilencvenes évek derekán, majd 2010-től 2012-ig edzőként szolgálta a szegedi férfikézilabdát, 1996 tavaszán a Pick Szeged irányításával lett bajnok. Most Mezőkövesden ténykedik – és a középmezőnybe igyekvő kövesdiek trénerét vastapssal köszöntötte a publikum.

A delmagyar.hu tudósítása szerint az első öt percet a szegediek 3–1-es előnnyel zárták, ám a mezőkövesdiek egy 5–0-s sorozattal feleltek, így a 10. minutumban időt kellett kérnie Juan Carlos Pastor mesternek (3–6).

A hazai védekezés 4–7 után kezdett éledezni, Wyszomirski is elkapta a fonalat, és bravúrok sorozatával bizonytalanította el a vendégeket, Prodanovics találatával pedig 13–8-ra már a szegediek vezettek.

A szünetre hatgólos előnnyel vonulhatott az előző idény ezüstérmese, a fordulást követően pedig hamar nyolcra kúszott az előny (18–10) – a közönség a 41. percben számolhatott először (24–14).

Tíz perccel később Vranjes találata az addigi legnagyobb különbséget (31–17) jelentette, a végén pedig már csak kozmetikázásra futotta a vendégek erejéből (33–21).

A Balatonfüred Zdolik Bence időn túli szabaddobásból szerzett góljával nyert Gyöngyösön.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–MEZŐKÖVESDI KC 33–21 (16–10)
Szeged, 1200
néző. V: Bócz, Wiedemann
SZEGED: Wyszomirski – Parrondo 2, Balogh Zs. 3 (2), Bombac 4, ZUBAI SZ. 3, Ilyés 2, VADKERTI A. 4. Csere: SIERRA (kapus), Blazevic 1, ANCSIN 5, Robledo 1, VRANJES 4, R. Prodanovics 4 (2), Sztojanov. Edző: Carlos Pastor
MEZŐKÖVESD: LISZKAI – Vaszics 3, Dzono 2, Trivkovics, Pavlovics, RADNIC 5, Szepesi. Csere: Volarevic (kapus), LÓKODI 4, Cuzic, Purgaszemi 1, NAHAJENKA 4, Grünfelder, Terenyi, Pálos 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–1. 10. p.: 3–6. 15. p.: 8–7. 20. p.: 11–8. 27. p.: 14–9. 36. p.: 18–12. 48. p.: 28–16. 55. p.: 32–19
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0
Carlos Pastor:
– Az első tíz percet leszámítva feszesen védekeztünk, gyakran késztettük passzív játékra ellenfelünket. Ötven percen át jó ritmusban kézilabdáztunk, támadásban azonban javulnunk kell.
Skaliczki László: – Remek kezdés után gyakori technikai hibáink miatt megtorpantunk. A második félidő egyes szakaszaiban eredményesen kézilabdáztunk. Egykori csapatomnak a bajnokságban és a BL-ben egyaránt sikeres szereplést kívánok.

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 28–21 (16–10)
Tatabánya, 750
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
TATABÁNYA: Paul – Törő 4 (1), MAZÁK 5, Perics, Díaz 2, Bodó 1, PÁSZTOR Á. 7. Csere: BABASZAFARI (kapus), DÉNES 2, Muszavi 2, Katzirz 2, Juhász Á. 3, Vaskó, Nagy Á. Edző: Vladan Matics
BALMAZÚJVÁROS: Knezsevics – Temesvári, ACUSI 6 (2), Füleki, Oláh T. 2, Heiczinger 1, Salamon 3. Csere: OLÁH Z. (kapus), Dioris 2, Kovácech 1, Balázs S., Bali, Minegász, ISTVÁN 6, Nagy N., Hajdú. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 16. p.: 6–5. 21. p.: 12–7. 26. p.: 15–8. 35. p.: 20–12. 39. p.: 20–15. 52. p.: 26–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Az első félidő második felében, tizenöt percnyi jó játékkal eldöntöttük a mérkőzést. Erre már lehet építeni. Gyorsak is voltunk, és biztos, hogy még ennél is tudunk jobban játszani.
Füzesi Ferenc: – Nem lehettek vérmes reményeink, a két csapat más-más célokért küzd. Így elégedettnek kéne lennem, de nem vagyok az. Egy nyolcperces megingást követően a rutinos Tatabánya már biztosan tartotta kezében az eredményt.

B.BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜRED 27–28 (12–13)
Gyöngyös, 700
néző. V: Kékes Csaba, Kékes Pál
GYÖNGYÖS: HUDÁK – SZALAFAI 3, HAJDU 7, Sándor Á. 2, Nagy B., VARSANDÁN 2, Bakos Gy. 4 (1). Csere: Tamási (kapus), Debreczeni 3, Simon B., Iváncsik Á. 2, Czina, Tóth Á. 2, Frey 2 (2). Edző: Gulyás István
BALATONFÜRED: SZÉKELY – GÁBORI 2, Grigoriev 3 (1), Vilovszki 2, SZÖLLŐSI B. 5 (2), ZDOLIK 8, Kovacsics 2. Csere: Kis Á., Faluvégi 2, BÁNHIDI 3, Ligetvári, Gerdán, Juhász, Komendánt 1, Németh. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–0. 6. p.: 3–1. 13. p.: 4–7. 20. p.: 7–9. 25. p.: 9–9. 30. p.: 12–13. 36. p.: 12–16. 42. p.: 16–18. 48. p.: 20–20. 54. p.: 24–23. 60. p.: 27–28
Gulyás István:
– Sokat javultunk a múlt héthez képest, de sajnos nem eleget. A sors igazságtalan volt velünk a végén.
Csoknyai István: – Nehéz volt a mérkőzés. A második félidőben megszerzett előnyünket nem tudtuk megtartani, a szoros végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna, most nekünk volt szerencsénk. Gratulálok mindkét csapatnak, jó színvonalú, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk.